3D CONCEPT SRL
CUI 24282910 · J2008003280120
3D CONCEPT SRL are CUI 24282910, nr. de înregistrare J2008003280120, înmatriculată pe 04.08.2008. Sediul social e în Municipiul Cluj-Napoca, jud. Cluj. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 7112. În 2025: cifră de afaceri 722.281 lei, profit net 172.220 lei, 3 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 722 mii lei · mediana 172 mii lei | 419% din mediană |
| Profit net | 172 mii lei · mediana 31 mii lei | 547% din mediană |
| Salariați | 3 · mediana 1 | 300% din mediană |
| Marjă netă | 23.8% · mediana 23.7% | 100% din mediană |
| Cifră pe salariat | 241 mii lei · mediana 176 mii lei | 137% din mediană |
Comparat cu 103.071 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 722.281 | 636.924 | 717.213 | 711.880 | 348.617 | 602.768 | 751.386 | 380.615 | 87.485 | 1.080.965 | 5.209.110 | 1.478.406 | 280.019 | 251.564 | 247.267 |
| Venituri totale | 735.079 | 649.240 | 728.250 | 712.886 | 350.306 | 606.626 | 751.389 | 380.615 | 87.485 | 1.081.452 | 5.216.246 | 1.488.815 | 285.485 | 254.866 | 251.528 |
| Cheltuieli totale | 545.649 | 546.464 | 501.104 | 555.974 | 379.684 | 343.839 | 358.172 | 237.347 | 159.872 | 633.922 | 5.763.911 | 1.486.242 | 195.385 | 92.048 | 209.481 |
| Profit / pierdere brută | 189.430 | 102.776 | 227.146 | 156.912 | -29.378 | 262.787 | 393.217 | 143.268 | -72.387 | 447.530 | -547.665 | 2.573 | 90.100 | 162.818 | 42.047 |
| Profit / pierdere netă | 172.220 | 88.491 | 220.278 | 150.220 | -32.794 | 257.174 | 385.703 | 139.462 | -73.261 | 447.530 | -547.665 | -2.246 | 81.535 | 155.172 | 34.501 |
| Active imobilizate | 45.170 | 33.180 | 47.778 | 86.955 | 72.954 | 90.431 | 101.801 | 3.956 | 7.626 | 6.438 | 11.468 | 19.850 | 18.769 | 5.874 | — |
| Active circulante | 795.851 | 645.152 | 527.892 | 253.303 | 284.188 | 636.381 | 424.187 | 192.812 | 31.562 | 164.952 | 1.450.235 | 620.469 | 381.469 | 245.123 | 126.360 |
| Stocuri | 2.966 | 1.696 | — | — | 176 | 451 | — | — | 3.214 | 1.171 | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 47.804 | 46.460 | 55.190 | 11.012 | 53.673 | 45.688 | 68.623 | 50.853 | 10.534 | 22.989 | 409.068 | 302.526 | — | 78.901 | 27.024 |
| Casa și conturi la bănci | 745.081 | 596.996 | 472.702 | 242.291 | 230.339 | 590.242 | 355.564 | 141.959 | 17.814 | 140.792 | 1.041.167 | 317.943 | 381.469 | 166.222 | 99.336 |
| Cheltuieli în avans | 5.982 | 1.283 | 870 | 51 | 5.172 | 5.363 | 4.952 | 938 | 985 | 2.238 | 5.028 | 228 | 276 | 782 | — |
| Datorii | 54.220 | 59.052 | 44.468 | 29.065 | 29.493 | 50.771 | 40.560 | 26.879 | 8.807 | 6.002 | 785.435 | 372.786 | 30.474 | 55.303 | 85.056 |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 961.200 | — | 100.033 | — | — |
| Capitaluri proprii | 792.783 | 620.563 | 532.072 | 311.244 | 332.821 | 681.404 | 490.380 | 170.827 | 31.366 | 167.626 | -279.904 | 267.761 | 270.007 | 196.476 | 41.304 |
| Capital subscris vărsat | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 |
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | — | 4 | 4 | 4 | 3 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 04.08.2008 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj |
| CAEN principal | 7112 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | 3D CONCEPT SRL |
| Nr. reg. com. | J2008003280120 |
| EUID | ROONRC.J2008003280120 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2008-08-04 |
| Sediu social | Str. Traian, 41, Mun. Cluj-Napoca, CLUJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. TRAIAN, NR.41 |
| Telefon | 0724552223 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| BORN TO SKI S.R.L. | aceeași clădire |
| BVA CONCEPT S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| COMPLEX ROHOUSE SRL | aceeași clădire |
| CONTA ZOOM SRL | aceeași clădire |
| CREATIVITY HUB BVA S.R.L. | aceeași clădire |
| EMONS ROMANIA S.R.L. | aceeași clădire |
| IMPRESS ZOOM S.R.L. | aceeași clădire |
| MENTOR CONSTRUCT SRL | aceeași clădire |
| METRIC STRUCTURE S.R.L. | aceeași clădire |
| OSSVET CONSULT S.R.L. | aceeași clădire |
| PERSPECTIVE SECURITY BVA S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| SINAPSIS PUBLISHING PROJECTS SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 7112 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (15)
Sunt 15 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Cluj
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25