GENTIL TAX S.R.L.
CUI 24319660 · J39/796/2008
GENTIL TAX S.R.L. are CUI 24319660, nr. de înregistrare J39/796/2008, înmatriculată pe 12.08.2008. Sediul social e în Municipiul Focşani, jud. Vrancea. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4932. În 2023: cifră de afaceri 45.351 lei, profit net 23.795 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 45 mii lei · mediana 158 mii lei | 29% din mediană |
| Profit net | 24 mii lei · mediana 5 mii lei | 455% din mediană |
| Marjă netă | 52.5% · mediana 3.2% | de 16× mediana |
Comparat cu 94.315 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 45.351 | 40.425 | 38.165 | 25.069 | 39.529 | 25.386 | 32.148 | 28.052 | 43.250 | 35.785 | 24.031 | 26.387 | 31.954 |
| Venituri totale | 45.351 | 40.425 | 38.165 | 25.069 | 40.529 | 25.386 | 32.148 | 28.052 | 43.250 | 35.785 | 24.031 | 26.387 | 31.954 |
| Cheltuieli totale | 17.024 | 15.490 | 16.943 | 9.774 | 15.289 | 13.339 | 17.963 | 16.816 | 29.800 | 27.599 | 16.971 | 18.797 | 27.837 |
| Profit / pierdere brută | 28.327 | 24.935 | 21.222 | 15.295 | 25.240 | 12.047 | 14.185 | 11.236 | 13.450 | 8.186 | 7.060 | 7.590 | 4.117 |
| Profit / pierdere netă | 23.795 | 23.877 | 21.008 | 14.543 | 24.055 | 11.272 | 13.221 | 10.394 | 12.152 | 7.112 | 6.307 | 6.363 | 3.320 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | 23 | 298 | 573 | 848 | 1.123 | 1.398 | 2.142 | 3.042 |
| Active circulante | 119.913 | 91.586 | 66.500 | 44.794 | 29.499 | 4.197 | 344 | 432 | 834 | 355 | 731 | 487 | 1.338 |
| Stocuri | — | 1.450 | 1.450 | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 | 0 |
| Creanțe | 1.100 | 1.100 | 1.100 | 1.100 | 1.100 | — | — | — | 1 | — | — | — | 2 |
| Casa și conturi la bănci | 118.813 | 89.036 | 63.950 | 43.694 | 28.399 | 4.197 | 344 | 432 | 833 | 355 | 731 | 487 | 1.336 |
| Datorii | 8.624 | 4.092 | 2.884 | 2.186 | 1.434 | 210 | 7.905 | 21.490 | 32.560 | 44.507 | 52.270 | 59.077 | 67.191 |
| Capitaluri proprii | 111.289 | 87.494 | 63.616 | 42.608 | 28.065 | 4.010 | -7.263 | -20.485 | -30.878 | -43.029 | -50.141 | -56.448 | -62.811 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1 | — | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 12.08.2008 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea |
| CAEN principal | 4932 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | GENTIL TAX SRL |
| Nr. reg. com. | J39/796/2008 |
| EUID | ROONRC.J39/796/2008 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2008-08-12 |
| Sediu social | Bld. Unirii, 48, Mun. Focşani, VRANCEA |
| Domiciliu fiscal | JUD. VRANCEA, MUN. FOCŞANI, BLD. UNIRII, NR.48, BL.48, SC.3, ET.3, AP.11 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AMENAJĂRI LOCUINŢE SRL | aceeași clădire |
| HESIONA SRL inactiv | aceeași clădire |
| ICY MERCERIE S.R.L. | aceeași clădire |
| MARIDA STILFLOR SRL inactiv | aceeași clădire |
| ŞTRUMFII VESELI S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| CORAL SRL | 18 m |
| ERMATYROBIM SRL | 18 m |
| GYSELINCK CONSULTING S.R.L. | 18 m |
| IMIWORX S.R.L. | 18 m |
| MERCATENS SRL inactiv | 18 m |
| YLLEN SPACE S.R.L. inactiv | 18 m |
| BIG STYLE TRANS LOGISTIC S.R.L. | 23 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4932 | 2011 – 2023 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (22)
Sunt 22 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Vrancea
| 1429770 | KRONOS IMPEX SRL |
| 9759919 | SILVANA COM SERV SRL |
| 14448374 | ADI - ALEX SRL |
| 14994970 | PUBLIMAX SRL |
| 15049720 | LIVALCO TRANS SRL |
| 15064916 | CARDOVALI SRL |
| 15130432 | ELNATAXY SRL |
| 15166126 | VASTRANS SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25