ALMA OPTIC SRL
CUI 24613258 · J2008001083286
ALMA OPTIC SRL are CUI 24613258, nr. de înregistrare J2008001083286, înmatriculată pe 16.10.2008. Sediul social e în Municipiul Caracal, jud. Olt. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 8622. În 2025: cifră de afaceri 404.739 lei, profit net 175.358 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 405 mii lei · mediana 220 mii lei | 184% din mediană |
| Profit net | 175 mii lei · mediana 40 mii lei | 437% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 43.3% · mediana 22.2% | 195% din mediană |
| Cifră pe salariat | 202 mii lei · mediana 202 mii lei | 100% din mediană |
Comparat cu 38.022 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 404.739 | 709.591 | 664.321 | 574.543 | 613.063 | 531.567 | 448.303 | 442.696 | 368.755 | 238.974 | 115.300 | 331.631 | 344.970 | 268.073 | 123.665 |
| Venituri totale | 404.747 | 710.574 | 667.902 | 576.469 | 613.074 | 543.462 | 448.303 | 442.696 | 368.755 | 238.974 | 115.300 | 331.631 | 353.013 | 268.111 | 123.676 |
| Cheltuieli totale | 217.245 | 152.552 | 197.281 | 165.379 | 123.337 | 157.522 | 131.099 | 124.864 | 125.227 | 76.778 | 49.222 | 105.210 | 98.829 | 67.707 | 50.454 |
| Profit / pierdere brută | 187.502 | 558.022 | 470.621 | 411.090 | 489.737 | 385.940 | 317.204 | 317.832 | 243.528 | 162.196 | 66.078 | 226.421 | 254.184 | 200.404 | 73.222 |
| Profit / pierdere netă | 175.358 | 536.704 | 463.883 | 405.315 | 483.604 | 380.506 | 312.720 | 313.404 | 239.840 | 159.807 | 55.504 | 190.125 | 213.515 | 192.353 | 69.512 |
| Active imobilizate | 186.755 | 186.755 | 186.755 | 181.276 | 162.465 | 158.397 | 128.129 | 97.692 | 111.709 | 22.590 | 32.077 | 27.225 | 35.119 | 33.510 | 41.770 |
| Active circulante | 153.674 | 200.111 | 316.889 | 297.099 | 332.594 | 274.735 | 242.870 | 290.214 | 257.530 | 265.993 | 651.626 | 625.262 | 483.399 | 219.288 | 97.363 |
| Stocuri | — | 9.602 | — | 9.743 | 11.644 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 40.841 | 33.884 | 67.199 | 34.405 | 72.217 | 29.607 | 28.585 | 28.957 | 23.089 | 25.477 | 1.072 | 19.014 | 15.354 | 12.410 | 69.427 |
| Casa și conturi la bănci | 112.833 | 156.625 | 249.690 | 252.951 | 248.733 | 245.128 | 214.285 | 261.257 | 234.441 | 240.516 | 650.554 | 606.248 | 468.045 | 206.878 | 27.936 |
| Datorii | 12.444 | 234.239 | 20.244 | 24.057 | 25.003 | 41.693 | 360.067 | 46.974 | 91.711 | 30.395 | 45.322 | 99.610 | 125.766 | 43.561 | 102.248 |
| Capitaluri proprii | 327.985 | 152.627 | 483.400 | 454.318 | 470.056 | 391.439 | 10.932 | 340.932 | 277.528 | 258.188 | 638.381 | 552.877 | 392.752 | 209.237 | 36.885 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 4 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 16.10.2008 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Caracal |
| CAEN principal | 8622 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ALMA OPTIC SRL |
| Nr. reg. com. | J2008001083286 |
| EUID | ROONRC.J2008001083286 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2008-10-16 |
| Sediu social | Bld. Antonius Caracalla, 41, Mun. Caracal, OLT |
| Domiciliu fiscal | JUD. OLT, MUN. CARACAL, BLD. ANTONIUS CARACALLA, NR.41, BL.10A, SC.A, AP.2-3 |
| Telefon | 0249513100 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| GILALEX MARKET INVEST SRL | aceeași clădire |
| TRENDMARK SRL inactiv | aceeași clădire |
| ANASTASIA CIF COM SRL | 28 m |
| CABINET MEDICAL DR. VOICULESCU LILIANA SRL | 28 m |
| RAPID ROAST TRUCK S.R.L. | 28 m |
| LALA SHOPPING S.R.L. | 49 m |
| AGROMIX FITOFARMACIE S.R.L. | 56 m |
| ALDAN IMPEX SRL inactiv | 56 m |
| DELIVERY TRANSPORT SOLUTIONS S.R.L. | 56 m |
| EVELINA SPA HAIR SRL | 56 m |
| LUCAS MĂDĂLIN CONSTRUCT S.R.L. | 56 m |
| NINE T.K.L. SRL | 56 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 8622 | 2020 – 2025 |
| 111 | 2019 |
| 8622 | 2011 – 2018 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Olt
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25