METEX IMP. S.R.L.
CUI 24626568 · J22/3137/2008
METEX IMP. S.R.L. are CUI 24626568, nr. de înregistrare J22/3137/2008, înmatriculată pe 20.10.2008. Sediul social e în Municipiul Paşcani, jud. Iaşi. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4391. În 2025: cifră de afaceri 7.603 lei, profit net 1.677 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 8 mii lei · mediana 221 mii lei | 3% din mediană |
| Profit net | 2 mii lei · mediana 19 mii lei | 9% din mediană |
| Marjă netă | 22.1% · mediana 9.3% | 238% din mediană |
Comparat cu 112.124 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 7.603 | 59.703 | 38.060 | 159.437 | 177.298 | 334.930 | 251.145 | 186.152 | 125.168 | 69.106 | 106.387 | 67.436 | 99.628 | 32.558 | 19.077 |
| Venituri totale | 7.603 | 59.703 | 38.060 | 159.437 | 177.298 | 334.930 | 251.145 | 186.152 | 125.168 | 69.106 | 106.387 | 67.436 | 99.665 | 64.176 | 19.079 |
| Cheltuieli totale | 5.607 | 45.895 | 18.794 | 85.354 | 133.766 | 265.372 | 188.793 | 119.043 | 99.335 | 61.009 | 95.039 | 60.296 | 53.881 | 63.562 | 15.254 |
| Profit / pierdere brută | 1.996 | 13.808 | 19.266 | 74.083 | 43.532 | 69.558 | 62.352 | 67.109 | 25.833 | 8.097 | 11.348 | 7.140 | 45.784 | 614 | 3.825 |
| Profit / pierdere netă | 1.677 | 11.599 | 15.606 | 69.300 | 37.696 | 59.510 | 54.818 | 61.525 | 22.078 | 6.004 | 8.157 | 5.117 | 42.795 | 614 | 2.969 |
| Active imobilizate | 143.922 | 143.922 | 143.922 | 81.193 | 81.193 | 81.193 | 15.448 | 15.448 | 15.448 | 36.668 | 36.218 | 36.218 | 44.274 | 38.111 | 19.464 |
| Active circulante | 135.769 | 131.927 | 121.751 | 296.755 | 279.863 | 236.802 | 241.550 | 189.478 | 112.176 | 131.198 | 97.013 | 80.111 | 86.573 | 1.880 | 16.044 |
| Stocuri | — | — | 0 | 1.021 | 1.021 | 1.021 | 1.021 | 1.021 | 1.021 | 1.021 | 1.033 | 815 | 698 | — | 13.437 |
| Creanțe | — | — | 0 | 189.681 | 183.939 | 169.088 | 130.759 | 118.684 | 92.111 | 77.023 | 40.950 | 62.391 | 56.825 | 1.781 | 1.414 |
| Casa și conturi la bănci | 135.769 | 131.927 | 121.751 | 106.053 | 94.903 | 66.693 | 109.770 | 69.773 | 19.044 | 53.154 | 55.030 | 16.905 | 29.050 | — | 1.193 |
| Cheltuieli în avans | — | — | 0 | 0 | 0 | — | 0 | — | — | — | — | — | — | — | 1.413 |
| Datorii | 319 | 416 | 1.839 | 0 | 7.386 | 2.021 | 534 | 3.280 | 1.419 | 2.839 | 10.198 | 1.454 | 21.088 | 5.845 | 3.390 |
| Capitaluri proprii | 279.372 | 275.433 | 263.834 | 377.948 | 353.670 | 315.974 | 256.464 | 201.646 | 126.205 | 165.027 | 123.033 | 114.875 | 109.759 | 34.146 | 33.531 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
| Număr mediu de salariați | — | — | 0 | 0 | 0 | — | 3 | — | — | — | — | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Fri Mar 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 20.10.2008 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Paşcani |
| CAEN principal | 4391 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | METEX IMP. SRL |
| Nr. reg. com. | J22/3137/2008 |
| EUID | ROONRC.J22/3137/2008 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2008-10-20 |
| Sediu social | Str. Moldovei, 10, Mun. Paşcani, IAŞI |
| Domiciliu fiscal | JUD. IAŞI, MUN. PAŞCANI, STR. MOLDOVEI, NR.10, BL.CRINUL, SC.B, ET.2, AP.7 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ACCOUNTIS FINANCE S.R.L. | aceeași clădire |
| ADAMARS DIGITAL SOLUTIONS S.R.L. | aceeași clădire |
| ADDO RETOUCH S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ADINEK GRUP S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ADM INVESTMENT S.R.L. | aceeași clădire |
| AFJ BETON SRL | aceeași clădire |
| AFJ ENERGY S.R.L. | aceeași clădire |
| ALEX HEALTH S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ALEX-CLINIC SRL | aceeași clădire |
| ALPE & TIGER SRL | aceeași clădire |
| ALSACKOS SRL inactiv | aceeași clădire |
| AMA RAL COMPLEX SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 4662 | 2025 |
| 4391 | 2022 – 2024 |
| 7112 | 2011 – 2021 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (12)
Sunt 12 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Iaşi
| 2638502 | GABIMEX SRL |
| 6989018 | FAST SOFT SRL |
| 12846900 | IZOSERV SRL |
| 14238216 | METRONOM MOLDOVA SRL |
| 16529254 | MAXCONST SRL |
| 18179783 | MARBO-CONSTRUCŢII SRL |
| 18466560 | MARONE CRISS CONSTRUCT SRL |
| 26711970 | IZOTERMOLUX SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25