ENCA CERTIFICATION SRL
CUI 24716571 · J2008003327223
ENCA CERTIFICATION SRL are CUI 24716571, nr. de înregistrare J2008003327223, înmatriculată pe 07.11.2008. Sediul social e în Municipiul Iaşi, jud. Iaşi. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 7020. În 2025: cifră de afaceri 206.841 lei, profit net 357 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 207 mii lei · mediana 172 mii lei | 120% din mediană |
| Profit net | 357 lei · mediana 31 mii lei | 1% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 0.2% · mediana 23.6% | 1% din mediană |
| Cifră pe salariat | 207 mii lei · mediana 176 mii lei | 118% din mediană |
Comparat cu 103.298 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 206.841 | 175.931 | 219.299 | 175.821 | 184.294 | 154.591 | 178.495 | 146.571 | 138.326 | 102.457 | 109.250 | 72.195 | 40.422 | 40.407 | 25.389 |
| Venituri totale | 206.881 | 175.934 | 219.304 | 175.822 | 184.900 | 154.591 | 181.103 | 146.571 | 147.696 | 102.621 | 109.414 | 72.368 | 40.856 | 40.436 | 25.389 |
| Cheltuieli totale | 204.496 | 169.230 | 122.153 | 115.834 | 111.081 | 100.010 | 141.170 | 90.990 | 78.075 | 66.972 | 66.495 | 59.833 | 31.859 | 36.289 | 27.253 |
| Profit / pierdere brută | 2.385 | 6.704 | 97.151 | 59.988 | 73.819 | 54.581 | 39.933 | 55.581 | 69.621 | 35.649 | 42.919 | 12.535 | 8.997 | 4.147 | -1.864 |
| Profit / pierdere netă | 357 | 5.208 | 95.286 | 58.265 | 72.194 | 53.146 | 38.124 | 54.118 | 68.144 | 33.597 | 36.050 | 11.279 | 8.997 | 4.147 | -1.864 |
| Active imobilizate | 3.505 | 5.944 | 2.446 | 14.497 | 41.999 | 69.500 | 93.904 | 3.942 | 560 | — | 367 | 1.703 | 1.558 | 6.889 | 15.156 |
| Active circulante | 57.911 | 119.464 | 116.979 | 167.277 | 136.077 | 57.549 | 74.742 | 121.453 | 80.271 | 44.582 | 71.782 | 18.060 | 21.411 | 16.898 | 21.031 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | 94 | — | 9.937 | — | 0 | — | — | 0 | 2.265 |
| Creanțe | 9.697 | 9.297 | 13.599 | 52.297 | 14.376 | 13.088 | 19.202 | 10.108 | 9.337 | 15.117 | 12.195 | 10.457 | 12.521 | 7.747 | 12.482 |
| Casa și conturi la bănci | 48.214 | 110.167 | 103.380 | 114.980 | 121.701 | 44.461 | 55.446 | 111.345 | 60.997 | 29.465 | 59.587 | 7.603 | 8.890 | 9.151 | 6.284 |
| Cheltuieli în avans | 653 | — | — | — | — | — | — | 5.105 | 550 | 1.648 | 2.748 | 3.897 | 4.948 | 190 | 167 |
| Datorii | 61.471 | 85.496 | 8.634 | 123.269 | 7.900 | 8.014 | 8.020 | 7.998 | 12.997 | 12.393 | 24.205 | 9.017 | 22.093 | 27.150 | 43.674 |
| Capitaluri proprii | 598 | 39.912 | 110.791 | 58.505 | 170.176 | 119.035 | 160.626 | 122.502 | 68.384 | 33.837 | 50.692 | 14.643 | 5.824 | -3.173 | -7.320 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | RELUARE ACTIVITATE din data 01.01.2011 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi |
| CAEN principal | 7020 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ENCA CERTIFICATION SRL |
| Nr. reg. com. | J2008003327223 |
| EUID | ROONRC.J2008003327223 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2008-11-07 |
| Sediu social | Str. Vasile Lupu, 120A, Mun. Iaşi, IAŞI |
| Domiciliu fiscal | JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. VASILE LUPU, NR.120A, BL.S5, ET.1, AP.1 |
| Telefon | 0746076706 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| GEOTECH SRL | aceeași clădire |
| ATAMED ASIST S.R.L. inactiv | 40 m |
| BMS PROIECT IAŞI SRL | 40 m |
| BREAKING BREADCRUMBS SRL inactiv | 40 m |
| HRISTODORESCU EUGEN-AGENT DE ASIGURARE SRL | 40 m |
| LUSIO LIMITED S.R.L. inactiv | 40 m |
| QUALITY MEDIA ADVERTISING S.R.L. | 40 m |
| ZAPP TWINS S.R.L. | 40 m |
| ALDANFLO SRL inactiv | 42 m |
| BOOM IMG SRL inactiv | 42 m |
| CLEO DELIVERY S.R.L. | 42 m |
| EPIC TNY S.R.L. inactiv | 42 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (5)
| 7120 | 2025 |
| 7022 | 2024 |
| 7120 | 2018 – 2023 |
| 7022 | 2015 – 2017 |
| 7120 | 2011 – 2014 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (4)
| 17064459 | GEOTECH SRL |
| 19510647 | KICSI V. ANGELICA LILIANA PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ |
| 19872973 | HALESCU L. CORNELIU PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ |
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Iaşi
| 1962895 | TOPAZ SRL |
| 1977578 | EUROPEAN EXPERT SRL |
| 4189248 | FERANG IMPEX SRL |
| 4254532 | A & D NERIO SRL |
| 6042234 | NICKROM MEM SRL |
| 6307986 | HIS IMPEX SRL |
| 6448500 | T.G.H. SRL |
| 8357425 | EXPERT MOLDOVA SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08