AIR BAG SRL
CUI 24770147 · J2008004631121
AIR BAG SRL are CUI 24770147, nr. de înregistrare J2008004631121, înmatriculată pe 20.11.2008. Sediul social e în Municipiul Turda, jud. Cluj. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 9531. În 2025: cifră de afaceri 1.837.949 lei, pierdere netă 314.437 lei, 14 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,8 mil lei · mediana 129 mii lei | de 14× mediana |
| Profit net | -314 mii lei · mediana 4 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 14 · mediana 1 | de 14× mediana |
| Marjă netă | -17.1% · mediana 3.6% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 131 mii lei · mediana 112 mii lei | 118% din mediană |
Comparat cu 30.792 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.837.949 | 1.811.167 | 1.453.535 | 1.236.529 | 847.475 | 475.946 | 674.658 | 179.159 | 158.640 | 142.979 | 122.219 | 108.731 | 133.056 | 96.244 | 117.124 |
| Venituri totale | 1.852.544 | 1.931.168 | 1.608.383 | 1.236.529 | 1.030.477 | 492.759 | 830.317 | 255.674 | 158.640 | 142.979 | 122.219 | 108.979 | 133.056 | 96.486 | 117.124 |
| Cheltuieli totale | 2.166.981 | 1.902.020 | 1.574.440 | 1.213.046 | 1.019.048 | 485.505 | 805.199 | 199.122 | 124.033 | 108.104 | 100.560 | 97.233 | 110.522 | 90.799 | 119.053 |
| Profit / pierdere brută | -314.437 | 29.148 | 33.943 | 23.483 | 11.429 | 7.254 | 25.118 | 56.552 | 34.607 | 34.875 | 21.659 | 11.746 | 22.534 | 5.687 | -1.929 |
| Profit / pierdere netă | -314.437 | 24.657 | 20.282 | 11.093 | 2.189 | 2.579 | 18.353 | 54.759 | 33.020 | 33.134 | 17.992 | 8.476 | 18.752 | 5.351 | -1.929 |
| Active imobilizate | 578.843 | 640.176 | 635.739 | 694.397 | 280.882 | 396.838 | 249.774 | 270.235 | — | 364 | 987 | 1.610 | — | — | 1.007 |
| Active circulante | 273.314 | 216.000 | 326.191 | 85.659 | 347.404 | 574.312 | 206.905 | 340.257 | 183.599 | 100.245 | 74.800 | 54.341 | 74.390 | 59.974 | 71.028 |
| Stocuri | 138.002 | 36 | 78.464 | 21.151 | 306.886 | 219.400 | 17.217 | 163.991 | 172.064 | 94.876 | 68.545 | 51.330 | 43.712 | 27.089 | 69.025 |
| Creanțe | 96.615 | 183.134 | 198.533 | 59.792 | 37.516 | 351.170 | 187.458 | 165.459 | 1.617 | 1.697 | 1.785 | 1.081 | 20.405 | 19.777 | 13 |
| Casa și conturi la bănci | 38.697 | 32.830 | 49.194 | 4.716 | 3.002 | 3.742 | 2.230 | 10.807 | 9.918 | 3.672 | 4.470 | 1.930 | 10.273 | 13.108 | 1.990 |
| Datorii | 999.383 | 688.966 | 819.377 | 647.619 | 506.942 | 851.996 | 340.103 | 356.653 | 150.300 | 67.231 | 28.603 | 26.758 | 53.673 | 58.009 | 75.421 |
| Venituri în avans | — | — | — | 10.165 | 10.165 | 10.165 | 10.165 | 165.781 | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -147.226 | 167.210 | 142.553 | 122.272 | 111.179 | 108.989 | 106.411 | 88.058 | 33.299 | 33.378 | 47.184 | 29.193 | 20.717 | 1.965 | -3.386 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 14 | 12 | 10 | 9 | 8 | 8 | 8 | 3 | 3 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 20.11.2008 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Turda |
| CAEN principal | 9531 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | AIR BAG SRL |
| Nr. reg. com. | J2008004631121 |
| EUID | ROONRC.J2008004631121 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2008-11-20 |
| Sediu social | Str. 22 Decembrie 1989, 12C, Mun. Turda, CLUJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. CLUJ, MUN. TURDA, STR. 22 DECEMBRIE 1989, NR.12C |
| Telefon | 0264313748 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ANDRADAALBDAN S.R.L.-D. inactiv | aceeași clădire |
| BELL MANN MARKET SRL inactiv | aceeași clădire |
| CASA DARIUS PRODUCTIE SRL | aceeași clădire |
| COMPLET SERVICE PREMIUM S.R.L. | aceeași clădire |
| CSS PERFORMANCE GARAGE S.R.L. | aceeași clădire |
| CUSTOM DATA SERVICES S.R.L. | aceeași clădire |
| DAMILOR PROD SRL | aceeași clădire |
| DXN SRL | aceeași clădire |
| FDV PRELUMET S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| IANSERV EXCAVARI SRL | aceeași clădire |
| KALIMERO COMERT INTERN SRL | aceeași clădire |
| LAPP INSULATORS SA | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4520 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (9)
CAEN autorizat (15)
Alte firme din Cluj
| 202980 | TCM SA |
| 205294 | DONATH SERVICE SRL |
| 212348 | BIGS IMPORT EXPORT SRL |
| 227497 | RAKOSI AUTO S.R.L. |
| 231978 | BEPA IMPORT EXPORT SRL |
| 232698 | RAUR IMPEX SRL |
| 235325 | FARCAS SERVICE SRL |
| 237016 | IONION IMPEX SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25