BAB MOTORSPORT S.R.L.
CUI 24813272 · J40/20147/2008
BAB MOTORSPORT S.R.L. are CUI 24813272, nr. de înregistrare J40/20147/2008, înmatriculată pe 02.12.2008. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 4, jud. Bucureşti. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 7022. În 2025: cifră de afaceri 38.403 lei, pierdere netă 79.171 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 38 mii lei · mediana 124 mii lei | 31% din mediană |
| Profit net | -79 mii lei · mediana 17 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -206.2% · mediana 19.4% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 38 mii lei · mediana 172 mii lei | 22% din mediană |
Comparat cu 55.834 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 12 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 38.403 | 162.965 | 162.198 | 554.917 | 423.053 | — | — | — | — | — | 0 | 0 |
| Venituri totale | 401.730 | 162.965 | 162.198 | 612.677 | 423.053 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 804 | 0 |
| Cheltuieli totale | 469.452 | 275.980 | 156.005 | 162.078 | 59.282 | — | — | — | — | — | 0 | 804 |
| Profit / pierdere brută | -67.722 | -113.015 | 6.193 | 450.599 | 363.771 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 804 | -804 |
| Profit / pierdere netă | -79.171 | -114.563 | 4.814 | 444.472 | 354.666 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 804 | -804 |
| Active imobilizate | 261.295 | 372.586 | 576.359 | 356.574 | 392.937 | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 1.015.849 | 741.297 | 185.434 | 150.462 | 52.510 | 1.593 | 6.368 | 6.368 | 6.368 | 6.368 | 6.368 | 6.368 |
| Stocuri | 733.927 | 680.221 | 155.316 | 78.469 | 7.360 | — | — | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 260.918 | 38.899 | 26.121 | -51.715 | 12.724 | — | — | — | — | — | — | 6.377 |
| Casa și conturi la bănci | 21.004 | 22.177 | 3.997 | 123.708 | 32.426 | 1.593 | 6.368 | 6.368 | 6.368 | 6.368 | 6.368 | -9 |
| Datorii | 1.085.614 | 843.182 | 317.369 | 67.427 | 134.521 | 45.333 | 50.108 | 50.108 | 50.108 | 50.108 | 50.108 | 50.108 |
| Capitaluri proprii | 191.530 | 270.701 | 444.424 | 439.609 | 310.926 | -43.740 | -43.740 | -43.740 | -43.740 | -43.740 | -43.740 | -43.740 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | — | — | — | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 02.12.2008 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 7022 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | BAB MOTORSPORT S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J40/20147/2008 |
| EUID | ROONRC.J40/20147/2008 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2008-12-02 |
| Sediu social | Str. Cetatea Poenari, 6-8, Sector 4 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR. CETATEA POENARI, NR.6-8 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CLASSIC MOTOR S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| MOON PRODUCTION S.R.L. | aceeași clădire |
| ADR MAS TRANSPORT SRL | 17 m |
| DORLAND PRINT 2016 SRL | 26 m |
| INSIEME M & D COMEX SRL | 41 m |
| CELLY ART COM SRL inactiv | 42 m |
| CIPHERTNT LABS S.R.L. | 43 m |
| NO LIMITS FILM SERVICES SRL inactiv | 43 m |
| ULIMAR COMSERVIMPEX SRL | 43 m |
| UNIT GLOBAL BUSINESS SRL inactiv | 43 m |
| YKX ELECTRIC & GRIP S.R.L. | 43 m |
| ALTIUS PROJECT MANAGEMENT S.R.L. | 52 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 7022 | 2023 – 2025 |
| 4520 | 2022 |
| 7022 | 2011 – 2021 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (6)
Alte firme din Bucureşti
| 7033 | PRO DIONAPLAST SRL |
| 7831 | DOMINO TRADING HOLDING SRL |
| 8306 | INCOPREX SRL |
| 9140 | PELTECO IMPORT EXPORT SRL |
| 11336 | ENPORA BRAND MANAGEMENT SRL |
| 16562 | MORELA SRL |
| 23829 | A C CONSULTING SRL |
| 30052 | MIND SERVICE SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08