ADY SRL
CUI 2481695 · J1992001016171
ADY SRL are CUI 2481695, nr. de înregistrare J1992001016171, înmatriculată pe 22.04.1992. Sediul social e în Municipiul Galaţi, jud. Galaţi. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 312. În 2025: cifră de afaceri 1.705.237 lei, profit net 122.262 lei, 6 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,7 mil lei · mediana 134 mii lei | de 13× mediana |
| Profit net | 122 mii lei · mediana 5 mii lei | de 26× mediana |
| Salariați | 6 · mediana 1 | 600% din mediană |
| Marjă netă | 7.2% · mediana 6% | 120% din mediană |
| Cifră pe salariat | 284 mii lei · mediana 219 mii lei | 130% din mediană |
Comparat cu 4.579 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.705.237 | 2.116.431 | 2.621.269 | 1.849.849 | 1.629.670 | 1.495.554 | 1.211.171 | 1.124.405 | 939.088 | 936.336 | 546.811 | 435.335 | 317.289 | 214.377 | 252.074 |
| Venituri totale | 1.751.853 | 2.120.630 | 2.625.754 | 1.857.736 | 2.163.254 | 1.497.141 | 1.212.041 | 1.124.540 | 939.088 | 937.836 | 546.811 | 444.151 | 317.289 | 214.377 | 254.804 |
| Cheltuieli totale | 1.606.236 | 2.098.486 | 2.181.614 | 1.455.429 | 1.264.135 | 1.244.124 | 1.056.374 | 893.680 | 785.313 | 822.283 | 533.047 | 490.645 | 376.408 | 281.990 | 325.966 |
| Profit / pierdere brută | 145.617 | 22.144 | 444.140 | 402.307 | 899.119 | 253.017 | 155.667 | 230.860 | 153.775 | 115.553 | 13.764 | -46.494 | -59.119 | -67.613 | -71.162 |
| Profit / pierdere netă | 122.262 | 18.023 | 423.079 | 384.670 | 882.802 | 238.354 | 143.547 | 219.636 | 144.739 | 115.553 | 13.764 | -46.494 | -59.119 | -67.613 | -71.162 |
| Active imobilizate | 638.949 | 680.432 | 750.621 | 652.756 | 639.883 | 35.489 | 8.776 | 11.208 | 22.338 | 34.059 | 47.135 | 60.510 | 1.435 | 17.142 | 42.390 |
| Active circulante | 640.457 | 476.686 | 383.194 | 557.910 | 609.929 | 630.389 | 342.946 | 202.846 | 85.505 | 29.032 | 24.718 | 18.483 | 20.741 | 4.756 | 5.635 |
| Stocuri | 200.452 | 132.357 | 98.001 | 530.134 | 227.357 | 184.652 | 222.281 | 109.497 | 78.939 | 26.942 | 17.093 | 2.541 | 12.395 | 4.728 | 5.560 |
| Creanțe | 29.084 | 66.891 | 19.770 | 12.101 | 249.117 | 301.760 | 12.571 | 4.960 | 805 | 2.019 | 1.741 | 5.192 | 7.076 | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 407.692 | 275.154 | 251.465 | 15.675 | 133.455 | 143.977 | 108.094 | 88.389 | 5.761 | 71 | 5.884 | 10.750 | 1.270 | 28 | 75 |
| Cheltuieli în avans | 4.134 | 2.509 | 5.276 | 3.503 | 1.806 | 858 | 1.008 | 39 | 0 | 267 | 48 | 28 | — | — | — |
| Datorii | 344.885 | 343.585 | 141.071 | 339.228 | 760.447 | 170.918 | 95.266 | 50.176 | 163.562 | 263.816 | 387.912 | 408.796 | 305.457 | 246.060 | 204.574 |
| Venituri în avans | 350 | 0 | 0 | 0 | 900 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 938.305 | 816.042 | 998.020 | 874.941 | 490.271 | 495.818 | 257.464 | 163.917 | -55.719 | -200.458 | -316.011 | -329.775 | -283.281 | -224.162 | -156.549 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 6 | 6 | 6 | 5 | 5 | 5 | 5 | 4 | 5 | 5 | 6 | 6 | 7 | 5 | 5 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Fri Mar 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 10.12.1992 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi |
| CAEN principal | 312 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ADY SRL |
| Nr. reg. com. | J1992001016171 |
| EUID | ROONRC.J1992001016171 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-04-22 |
| Sediu social | MICRO 21, Mun. Galaţi, GALAŢI |
| Domiciliu fiscal | JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, MICRO 21, BL.E18, AP.31 |
| Telefon | 0742132616 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 312 | 2023 – 2025 |
| 7912 | 2014 – 2022 |
| 4723 | 2011 – 2013 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (108)
Sunt 108 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (13)
Alte firme din Galaţi
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25