PROTECT ASIG SRL
CUI 24996579 · J2009000043013
PROTECT ASIG SRL are CUI 24996579, nr. de înregistrare J2009000043013, înmatriculată pe 23.01.2009. Sediul social e în Loc. Miceşti, Municipiul Alba Iulia, jud. Alba. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6622. În 2025: cifră de afaceri 229.961 lei, profit net 91.103 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 230 mii lei · mediana 111 mii lei | 207% din mediană |
| Profit net | 91 mii lei · mediana 23 mii lei | 402% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 39.6% · mediana 26.9% | 147% din mediană |
| Cifră pe salariat | 230 mii lei · mediana 152 mii lei | 152% din mediană |
Comparat cu 14.293 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 229.961 | 166.414 | 152.042 | 184.639 | 152.856 | 126.203 | 133.619 | 118.189 | 109.163 | 144.778 | 134.057 | 119.921 | 130.450 | 111.045 | 113.919 |
| Venituri totale | 229.961 | 166.414 | 152.042 | 184.639 | 152.856 | 128.003 | 133.619 | 125.389 | 112.763 | 144.778 | 134.057 | 119.921 | 130.450 | 119.717 | 123.286 |
| Cheltuieli totale | 120.868 | 106.664 | 101.539 | 94.780 | 100.888 | 75.380 | 84.221 | 83.237 | 72.396 | 78.036 | 91.143 | 90.396 | 101.275 | 115.082 | 104.802 |
| Profit / pierdere brută | 109.093 | 59.750 | 50.503 | 89.859 | 51.968 | 52.623 | 49.398 | 42.152 | 40.367 | 66.742 | 42.914 | 29.525 | 29.175 | 4.635 | 18.484 |
| Profit / pierdere netă | 91.103 | 49.078 | 41.326 | 88.013 | 50.561 | 51.343 | 47.444 | 40.970 | 32.628 | 54.573 | 35.551 | 24.655 | 24.253 | 3.273 | 15.278 |
| Active imobilizate | 87.495 | 85.003 | 91.741 | 99.091 | 106.441 | 113.791 | 85.003 | 85.301 | 87.087 | 89.095 | 92.207 | 88.792 | 87.020 | 88.120 | 80.003 |
| Active circulante | 20.069 | 41.293 | -1.102 | 62.234 | 242.817 | 222.334 | 188.604 | 169.556 | 149.840 | 143.033 | 105.950 | 46.944 | 21.333 | 2.749 | 13.834 |
| Stocuri | — | 15.000 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 4.631 |
| Creanțe | 25.900 | — | — | 73.000 | — | — | — | 2.701 | 893 | 50.000 | — | — | — | — | 9.153 |
| Casa și conturi la bănci | -5.831 | 26.293 | -1.102 | -10.766 | 242.817 | 222.334 | 188.604 | 166.855 | 148.947 | 93.033 | 105.950 | 46.944 | 21.333 | 2.749 | 50 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 14.000 | — | — | — | — | — | — | — | 10.336 | — |
| Datorii | 16.221 | 50.197 | 49.073 | 73.072 | 56.886 | 80.714 | 28.779 | 57.473 | 65.513 | 76.764 | 97.366 | 70.495 | 67.768 | 74.538 | 70.716 |
| Venituri în avans | — | 5.000 | — | — | — | — | — | — | 15.000 | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 91.343 | 71.099 | 41.566 | 88.253 | 292.372 | 269.411 | 244.828 | 197.384 | 156.414 | 155.364 | 100.791 | 65.241 | 40.585 | 26.667 | 23.121 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 2 | 3 | 3 | 2 | 1 | — | — | 1 | — | 3 | — | 4 | 5 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 23.01.2009 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Alba |
| CAEN principal | 6622 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PROTECT ASIG SRL |
| Nr. reg. com. | J01/43/2009 |
| EUID | ROONRC.J2009000043013 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2009-01-23 |
| Sediu social | Str. Şesuri, 22, Loc. Miceşti Mun. Alba Iulia, ALBA |
| Domiciliu fiscal | JUD. ALBA, MUN. ALBA IULIA, STR. ARNSBERG, NR.23, BL.3A4, ET.2, AP.3 |
| Telefon | 0728557476 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| COPY PERFORMER S.R.L. | aceeași clădire |
| PROTECT CARS S.R.L. | aceeași clădire |
| GISAC ONIX SRL inactiv | 19 m |
| FALM ONLINE S.R.L. | 35 m |
| GRĂDINA VOINICULUI SRL-D | 107 m |
| PERFECT MOOD S.R.L. | 177 m |
| AB2CURIER S.R.L. | 212 m |
| AB2TRACTARI S.R.L. | 212 m |
| ACITDEV S.R.L. | 212 m |
| ARCDEV S.R.L. | 212 m |
| LOGHINSTAL SRL inactiv | 212 m |
| NADIA Y ALI SPEED SRL | 323 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6622 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Alba
Actualizat ANAF: 2026-10-16 · ONRC: 2026-11-08