SACA CONSTRUCT SRL
CUI 25135992 · J08/287/2009
SACA CONSTRUCT SRL are CUI 25135992, nr. de înregistrare J08/287/2009, înmatriculată pe 16.02.2009. Sediul social e în Sat Lunca Calnicului, Comuna Prejmer, jud. Braşov. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 2599. În 2024: cifră de afaceri 285.481 lei, pierdere netă 44.682 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 285 mii lei · mediana 254 mii lei | 112% din mediană |
| Profit net | -45 mii lei · mediana 7 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 2 · mediana 2 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -15.7% · mediana 3% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 143 mii lei · mediana 162 mii lei | 88% din mediană |
Comparat cu 94.201 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 285.481 | 336.861 | 156.441 | 234.701 | 373.636 | 154.379 | 95.722 | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Venituri totale | 295.985 | 336.861 | 156.441 | 234.701 | 373.636 | 154.379 | 95.722 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| Cheltuieli totale | 338.498 | 300.160 | 138.067 | 181.471 | 325.239 | 124.365 | 47.915 | — | — | — | — | 0 | 1 |
| Profit / pierdere brută | -42.513 | 36.701 | 18.374 | 53.230 | 48.397 | 30.014 | 47.807 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Profit / pierdere netă | -44.682 | 33.332 | 16.810 | 50.883 | 44.661 | 28.470 | 46.151 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Active imobilizate | 122.160 | 121.927 | 160.658 | 18.210 | 25.028 | 31.845 | — | 511 | 511 | 511 | 511 | 511 | 511 |
| Active circulante | 121.586 | 250.536 | 151.208 | 165.732 | 122.142 | 95.146 | 106.332 | 5.259 | 5.259 | 5.259 | 5.259 | 5.259 | 5.259 |
| Stocuri | — | — | 95.367 | 100.552 | 28.955 | 14.438 | — | — | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 80.956 | 223.214 | 11.862 | 45.961 | 74.125 | 40.894 | 105.943 | 4.900 | 4.900 | 4.900 | 4.900 | 4.900 | 4.900 |
| Casa și conturi la bănci | 40.630 | 27.322 | 43.979 | 19.219 | 19.062 | 39.814 | 389 | 359 | 359 | 359 | 359 | 359 | 359 |
| Datorii | 66.789 | 150.825 | 123.560 | 13.577 | 27.688 | 52.170 | 59.981 | 4.739 | 4.739 | 4.739 | 4.739 | 4.739 | 4.739 |
| Capitaluri proprii | 176.957 | 221.638 | 188.306 | 170.365 | 119.482 | 74.821 | 46.351 | 1.031 | 1.031 | 1.031 | 1.031 | 1.031 | 1.031 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 4 | 3 | 2 | 4 | 2 | — | — | — | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | RELUARE ACTIVITATE din data 13.06.2017 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov |
| CAEN principal | 2599 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SACA CONSTRUCT SRL |
| Nr. reg. com. | J08/287/2009 |
| EUID | ROONRC.J08/287/2009 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2009-02-16 |
| Sediu social | Str. Bisericii, 114, Sat Lunca Calnicului Com. Prejmer, BRAŞOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRAŞOV, SAT LUNCA CALNICULUI COM. PREJMER, STR. BISERICII, NR.114 |
| Telefon | 0740426217 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| COLLECTIVE THINKING S.R.L. inactiv | 42 m |
| A HEALTH LAB S.R.L. | 81 m |
| A.LAB SKIN CARE S.R.L. | 81 m |
| NSG SOLUTION GROUP S.R.L. | 81 m |
| ELKRONMEC S.R.L. | 102 m |
| RRDANALACHE AGENT DE ASIGURARE S.R.L. | 125 m |
| BESTRAD SRL | 128 m |
| PETROLIV LOGISTIC SRL | 128 m |
| AMC COLTSERV S.R.L. | 215 m |
| AMCSERVICE S.R.L. | 215 m |
| SSAD TEAM SOLUTION S.R.L. | 275 m |
| CERALEX MARKET S.R.L. | 312 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4120 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Braşov
| 1120897 | ARA SRL |
| 1143467 | TRIAS SRL |
| 3331157 | TAMARIND SRL |
| 3332098 | TRIP SRL |
| 3480515 | TRANSBERG SRL |
| 5011434 | PLAMETCO SRL |
| 9539891 | HOLLAND PRECISION PARTS SRL |
| 10984280 | DRIESSEN MANDERS COMPANY SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25