CONSUMCOOP VAIDEENI SOCIETATE COOPERATIVĂ
CUI 2552354 · C2005000028385
CONSUMCOOP VAIDEENI SOCIETATE COOPERATIVĂ are CUI 2552354, nr. de înregistrare C2005000028385, înmatriculată pe 14.06.2005. Sediul social e în Sat Vaideeni, Comuna Vaideeni, jud. Vâlcea. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 6820. În 2025: cifră de afaceri 94.348 lei, profit net 9.978 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 94 mii lei · mediana 124 mii lei | 76% din mediană |
| Profit net | 10 mii lei · mediana 17 mii lei | 60% din mediană |
| Marjă netă | 10.6% · mediana 19.4% | 55% din mediană |
Comparat cu 55.919 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 94.348 | 94.730 | 131.053 | 121.867 | 110.738 | 110.592 | 111.608 | 111.526 | 93.036 | 92.669 | 98.785 | 100.925 | 336.517 | 298.738 | 338.905 |
| Venituri totale | 94.348 | 94.730 | 132.533 | 121.867 | 205.767 | 110.833 | 111.608 | 111.526 | 93.036 | 92.669 | 99.200 | 100.925 | 339.532 | 454.901 | 499.647 |
| Cheltuieli totale | 81.414 | 78.560 | 82.878 | 77.343 | 87.944 | 66.725 | 74.396 | 70.224 | 71.475 | 67.503 | 64.725 | 88.583 | 335.464 | 452.429 | 494.907 |
| Profit / pierdere brută | 12.934 | 16.170 | 49.655 | 44.524 | 117.823 | 44.108 | 37.212 | 41.302 | 21.561 | 25.166 | 34.475 | 12.342 | 4.068 | 2.472 | 4.740 |
| Profit / pierdere netă | 9.978 | 13.044 | 40.760 | 41.417 | 111.650 | 40.788 | 33.864 | 37.956 | 18.770 | 22.386 | 31.499 | 10.268 | 783 | 1.634 | 3.970 |
| Active imobilizate | 593.253 | 589.365 | 474.918 | 485.877 | 354.672 | 352.494 | 344.677 | 353.306 | 181.146 | 202.214 | 224.028 | 247.146 | 272.124 | 289.169 | 304.030 |
| Active circulante | 52.486 | 51.601 | 153.858 | 98.302 | 193.811 | 81.816 | 58.982 | 52.166 | 145.857 | 106.258 | 63.555 | 44.591 | 54.711 | 45.343 | 33.460 |
| Stocuri | — | 5.416 | 5.416 | 5.416 | — | — | — | — | — | — | — | -1.480 | 11.029 | 14.289 | 4.939 |
| Creanțe | 25.332 | 39.235 | 33.390 | 17.810 | 17.114 | 21.693 | 32.884 | 33.305 | 15.105 | 18.099 | 29.479 | 26.539 | 40.510 | 30.785 | 27.843 |
| Casa și conturi la bănci | 27.154 | 6.950 | 115.052 | 75.076 | 176.697 | 60.123 | 26.098 | 18.861 | 130.752 | 88.159 | 34.076 | 19.532 | 3.172 | 269 | 678 |
| Cheltuieli în avans | — | 15.548 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 8.591 | 29.344 | 14.650 | 10.814 | 16.535 | 14.012 | 24.149 | 59.826 | 19.314 | 19.552 | 21.049 | 56.703 | 102.069 | 108.894 | 129.007 |
| Capitaluri proprii | 637.148 | 627.170 | 614.126 | 573.365 | 531.948 | 420.298 | 379.510 | 345.646 | 307.689 | 288.920 | 266.534 | 235.034 | 224.766 | 225.618 | 208.483 |
| Capital subscris vărsat | 149.000 | 149.000 | 149.000 | 149.000 | 149.000 | 149.000 | 149.000 | 149.000 | 149.000 | 149.000 | 149.000 | 149.000 | 149.000 | 149.000 | 133.500 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 3 | 7 | 6 | 6 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jan 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 20.07.1992 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Horezu |
| CAEN principal | 6820 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | CONSUMCOOP VAIDEENI SOCIETATE COOPERATIVĂ |
| Nr. reg. com. | C2005000028385 |
| EUID | ROONRC.C2005000028385 |
| Formă juridică | SC |
| Înmatriculare | 2005-06-14 |
| Sediu social | Com. Vaideeni, Sat Vaideeni Com. Vaideeni, VÂLCEA |
| Domiciliu fiscal | JUD. VÂLCEA, SAT VAIDEENI COM. VAIDEENI, COM. VAIDEENI |
| Telefon | 0250865062 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4711 | 2013 – 2025 |
| 1071 | 2011 – 2012 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (34)
Sunt 34 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Vâlcea
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25