ALPIQ ENERGY SE PRAGA - SUCURSALA BUCURESTI
CUI 25525812 · J2009005654409
ALPIQ ENERGY SE PRAGA - SUCURSALA BUCURESTI are CUI 25525812, nr. de înregistrare J2009005654409, înmatriculată pe 07.05.2009. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 1, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 3514. În 2025: cifră de afaceri 36.861 lei, profit net 4.946 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 37 mii lei · mediana 134 mii lei | 27% din mediană |
| Profit net | 5 mii lei · mediana 5 mii lei | 107% din mediană |
| Marjă netă | 13.4% · mediana 6% | 223% din mediană |
Comparat cu 4.579 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 36.861 | 21.290 | 24.021 | 24.322 | 31.702 | 89.601 | 22.392 | 27.866 | 27.522 | 27.513 | 29.339 | 26.568 | 30.683 | 28.217 | 35.423 |
| Venituri totale | 42.935 | 21.364 | 25.451 | 845.945 | 31.707 | 89.603 | 22.392 | 27.866 | 27.522 | 27.514 | 29.339 | 26.572 | 30.683 | 28.218 | 35.424 |
| Cheltuieli totale | 36.714 | 21.205 | 23.925 | 27.529 | 31.581 | 89.246 | 22.303 | 27.755 | 27.413 | 27.405 | 29.222 | 26.466 | 30.561 | 28.105 | 35.282 |
| Profit / pierdere brută | 6.221 | 159 | 1.526 | 818.416 | 126 | 357 | 89 | 111 | 109 | 109 | 117 | 106 | 122 | 113 | 142 |
| Profit / pierdere netă | 4.946 | -106 | 850 | 686.942 | -666 | -9.751 | 75 | 93 | 91 | 109 | 117 | 106 | 122 | 113 | 142 |
| Active circulante | 754.461 | 731.033 | 734.102 | 869.252 | 50.331 | 53.501 | 60.363 | 58.567 | 54.639 | 47.186 | 1.147.970 | 1.142.814 | 1.137.077 | 2.050.253 | 1.122.906 |
| Creanțe | 5.937 | 7.212 | 7.477 | — | — | — | 59.837 | 55.559 | 51.670 | 46.930 | 1.147.872 | 1.141.793 | 1.135.677 | 2.050.198 | 1.121.718 |
| Casa și conturi la bănci | 748.524 | 723.821 | 726.625 | 869.252 | 50.331 | 53.501 | 526 | 3.008 | 2.969 | 256 | 98 | 1.021 | 1.400 | 55 | 1.188 |
| Datorii | 79.749 | 61.266 | 64.230 | 200.230 | 68.250 | 70.754 | 67.865 | 66.144 | 62.310 | 54.948 | 1.155.841 | 1.150.802 | 1.145.171 | 2.058.469 | 1.131.235 |
| Capitaluri proprii | 674.712 | 669.767 | 669.872 | 669.022 | -17.919 | -17.253 | -7.502 | -7.577 | -7.671 | -7.762 | -7.871 | -7.988 | -8.094 | -8.216 | -8.329 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 07.05.2009 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 3514 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ALPIQ ENERGY SE PRAGA - SUCURSALA BUCURESTI |
| Nr. reg. com. | J2009005654409 |
| EUID | ROONRC.J2009005654409 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2009-05-07 |
| Sediu social | Bld. Dacia, 30, CAMERA 10, Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, BLD DACIA, NR.30, CAMERA 10, ET.6 |
| Telefon | 0213111213 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 11 DEGREES DESIGN STUDIO SRL inactiv | aceeași clădire |
| AKARI MATH S.R.L. | aceeași clădire |
| AQUAPROX ROMANIA S.R.L. | aceeași clădire |
| CHERVENROK SRL inactiv | aceeași clădire |
| COPYPRINT SOLUTIONS SRL | aceeași clădire |
| DMP DONAU MINERAL PROCESSING SRL inactiv | aceeași clădire |
| DMP RECULTIVITATION SRL inactiv | aceeași clădire |
| EFEX CONSULTING S.R.L. | aceeași clădire |
| ELPRO EPC SRL inactiv | aceeași clădire |
| GGH TRADING ENERGY & CONSTRUCT SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ | aceeași clădire |
| JUNIPER ENERGY S.R.L. | aceeași clădire |
| NUMEC SOLAR ENERGY S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 3514 | 2022 – 2025 |
| 3513 | 2011 – 2021 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (28)
Sunt 28 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (0)
Niciunul.
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25