STARCLINIC S.R.L.
CUI 25544237 · J24/509/2009
STARCLINIC S.R.L. are CUI 25544237, nr. de înregistrare J24/509/2009, înmatriculată pe 12.05.2009. Sediul social e în Municipiul Baia Mare, jud. Maramureş. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 8622. În 2025: cifră de afaceri 619.011 lei, profit net 382.663 lei, 3 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 619 mii lei · mediana 220 mii lei | 282% din mediană |
| Profit net | 383 mii lei · mediana 40 mii lei | 953% din mediană |
| Salariați | 3 · mediana 1 | 300% din mediană |
| Marjă netă | 61.8% · mediana 22.2% | 278% din mediană |
| Cifră pe salariat | 206 mii lei · mediana 202 mii lei | 102% din mediană |
Comparat cu 38.018 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 619.011 | 332.164 | 392.779 | 297.264 | 47.800 | 46.685 | 43.935 | 38.085 | 34.568 | 28.840 | 28.010 | 25.565 | 19.080 | 73.979 | 57.832 |
| Venituri totale | 735.992 | 407.464 | 395.762 | 297.264 | 47.800 | 48.535 | 43.935 | 38.085 | 34.568 | 28.840 | 28.010 | 25.565 | 19.080 | 75.465 | 65.256 |
| Cheltuieli totale | 331.260 | 279.531 | 278.039 | 243.174 | 39.867 | 37.061 | 38.597 | 35.718 | 40.118 | 44.532 | 23.522 | 19.529 | 16.696 | 34.234 | 45.045 |
| Profit / pierdere brută | 404.732 | 127.933 | 117.723 | 54.090 | 7.933 | 11.474 | 5.338 | 2.367 | -5.550 | -15.692 | 4.488 | 6.036 | 2.384 | 41.231 | 20.211 |
| Profit / pierdere netă | 382.663 | 115.709 | 113.767 | 50.830 | 7.537 | 10.306 | 4.898 | 1.995 | -5.891 | -16.330 | 3.569 | 5.270 | 1.813 | 39.012 | 18.252 |
| Active imobilizate | 563.265 | 71.707 | 92.491 | 88.281 | 100.162 | 13.470 | 15.396 | 17.633 | 19.871 | 22.103 | 5.176 | — | — | — | — |
| Active circulante | 292.318 | 53.176 | 27.178 | 2.056 | 309 | 10.316 | 5.081 | 43 | 1.592 | 7.796 | 33.483 | 38.883 | 33.602 | 33.465 | 175 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.013 | 6.808 | — | 770 | 1.270 | 1.000 | — |
| Creanțe | 263.119 | 4.568 | 3.988 | 1.415 | 248 | 1.228 | 4.200 | — | 156 | — | — | — | — | 27 | — |
| Casa și conturi la bănci | 29.199 | 48.608 | 23.190 | 641 | 61 | 9.088 | 881 | 43 | 423 | 988 | 33.483 | 38.113 | 32.332 | 32.438 | 175 |
| Datorii | 471.542 | 8.906 | 5.661 | 28.579 | 82.006 | 2.552 | 2.654 | 4.753 | 10.532 | 13.078 | 1.940 | 463 | 452 | 2.128 | 7.850 |
| Capitaluri proprii | 384.041 | 115.977 | 114.008 | 61.758 | 18.465 | 21.234 | 17.823 | 12.923 | 10.931 | 16.821 | 36.719 | 38.420 | 33.150 | 31.337 | -7.675 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 202 | 200 | 202 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 3 | 2 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | 3 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Wed Jul 01 2026 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 12.05.2009 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş |
| CAEN principal | 8622 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | STARCLINIC SRL |
| Nr. reg. com. | J24/509/2009 |
| EUID | ROONRC.J24/509/2009 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2009-05-12 |
| Sediu social | Str. Victoriei, 108, Mun. Baia Mare, MARAMUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, STR. VICTORIEI, NR.108, AP.6 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| OPTICA STARCLINIC S.R.L. | aceeași clădire |
| DALUCĂTĂ CONSTRUCŢII S.R.L. inactiv | 38 m |
| CSTN ORTO DENTAL S.R.L. | 41 m |
| PLUS COMPUTER MARKETPLACE S.R.L. | 41 m |
| PLUS COMPUTER SRL | 41 m |
| PLUS COMPUTER STORE SRL | 41 m |
| MALUS ROSA SRL inactiv | 58 m |
| MOHICAN SRL | 58 m |
| TOM ROCK DESIGN SRL | 58 m |
| ETC LANGUAGE CENTRE S.R.L. | 66 m |
| AUDIOPRO SRL inactiv | 70 m |
| FILDIA CONSTRUCT S.R.L. | 70 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 8622 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
CAEN autorizat (5)
Alte firme din Maramureş
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25