EUROLUX SRL
CUI 2563582 · J33/1358/1991 · radiată
EUROLUX SRL are CUI 2563582, nr. de înregistrare J33/1358/1991, înmatriculată pe 14.10.1991. Sediul social e în Municipiul Rădăuţi, jud. Suceava. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 5630. În 2018: cifră de afaceri 16.200 lei, profit net 2.223 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 16 mii lei · mediana 166 mii lei | 10% din mediană |
| Profit net | 2 mii lei · mediana 1 mii lei | 171% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 2 | 50% din mediană |
| Marjă netă | 13.7% · mediana 1% | de 14× mediana |
| Cifră pe salariat | 16 mii lei · mediana 131 mii lei | 12% din mediană |
Comparat cu 55.590 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 8 ani (lei)
| Indicator | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 16.200 | 16.200 | 16.200 | 16.200 | 15.000 | 12.000 | 11.700 | 14.845 |
| Venituri totale | 16.200 | 16.200 | 16.200 | 16.200 | 15.000 | 12.000 | 11.700 | 14.845 |
| Cheltuieli totale | 13.491 | 14.990 | 14.493 | 11.899 | 9.120 | 9.144 | 5.641 | 8.075 |
| Profit / pierdere brută | 2.709 | 1.210 | 1.707 | 4.301 | 5.880 | 2.856 | 6.059 | 6.770 |
| Profit / pierdere netă | 2.223 | 724 | 1.221 | 3.815 | 5.430 | 2.496 | 5.708 | 6.325 |
| Active imobilizate | 14.994 | 14.994 | 14.994 | 15.432 | 15.870 | 16.108 | 16.546 | 16.984 |
| Active circulante | 22.227 | 21.735 | 21.011 | 18.898 | 14.195 | 8.057 | 4.806 | 15.532 |
| Casa și conturi la bănci | 22.227 | 21.735 | 21.011 | 18.898 | 14.195 | 8.057 | 4.806 | 15.532 |
| Datorii | 650 | 2.381 | 2.381 | 1.927 | 1.477 | 1.206 | 889 | 17.761 |
| Capitaluri proprii | 36.571 | 34.348 | 33.624 | 32.403 | 28.588 | 22.959 | 20.463 | 14.755 |
| Capital subscris vărsat | 8.062 | 8.062 | 8.062 | 8.062 | 8.062 | 8.062 | 8.062 | 8.062 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 02.03.2020 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Rădăuţi |
| CAEN principal | 5630 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | EUROLUX SRL |
| Nr. reg. com. | J33/1358/1991 |
| EUID | ROONRC.J33/1358/1991 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1991-10-14 |
| Sediu social | Str. General Iacob Zadik, 19 A, Mun. Rădăuţi, SUCEAVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. SUCEAVA, MUN. RĂDĂUŢI, STR. GENERAL IACOB ZADIK, NR.19 A, AP.PARTER |
| Telefon | 0230564195 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| BRENDANICK SRL inactiv | aceeași clădire |
| HAMMAR PROD SRL inactiv | aceeași clădire |
| MARKEDY EXCHANGE SRL | aceeași clădire |
| OLINT COM SRL | aceeași clădire |
| ATYCON SRL | 39 m |
| IL MONDO ANTICO S.R.L. inactiv | 39 m |
| PODOPEDICURE S.R.L. | 39 m |
| BLACKBIRD STUDIO S.R.L. | 44 m |
| BON CRIS COMIMPEX SRL inactiv | 44 m |
| FIRST CLASS DATA S.R.L. inactiv | 44 m |
| FIRST CLASS NEXT S.R.L. inactiv | 44 m |
| FIRST CLASS SRL inactiv | 44 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 5630 | 2011 – 2018 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (7)
| 6552420 | DOBRICA SERV SRL |
| 7619234 | HAMMAR PROD SRL inactiv |
| 13709471 | AGRODIOL SRL |
| 16300411 | NIK PRODCOM S.R.L. |
| 22447183 | SASATRANS S.R.L. |
| 24188050 | BRENDANICK S.R.L. inactiv |
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Suceava
| 712238 | DUNAREA SRL |
| 713047 | MIREX & CO SRL |
| 713322 | HAVANA-LUCHIAN SRL |
| 713977 | CIPRIAN SRL |
| 715951 | MIA SRL |
| 730846 | MARGARETA-UNGUREANU SNC |
| 734864 | WANKO COMIMPEX SRL |
| 738394 | SUZANA COM SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08