MINIRIS FACTORY S.R.L.
CUI 25639833 · J18/309/2009
MINIRIS FACTORY S.R.L. are CUI 25639833, nr. de înregistrare J18/309/2009, înmatriculată pe 04.06.2009. Sediul social e în Sat Drăgoieşti, Comuna Crasna, jud. Gorj. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 141. În 2025: cifră de afaceri 339.724 lei, profit net 36.620 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 340 mii lei · mediana 254 mii lei | 134% din mediană |
| Profit net | 37 mii lei · mediana 7 mii lei | 489% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 2 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 10.8% · mediana 3% | 360% din mediană |
| Cifră pe salariat | 170 mii lei · mediana 162 mii lei | 105% din mediană |
Comparat cu 94.197 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 339.724 | 339.793 | 258.229 | 398.564 | 233.177 | 263.107 | 267.659 | 192.231 | 262.330 | 212.909 | 146.940 | 116.617 | 90.921 | 92.176 | 78.701 |
| Venituri totale | 339.724 | 364.793 | 339.154 | 498.564 | 233.177 | 263.107 | 267.659 | 232.231 | 268.330 | 215.909 | 146.940 | 116.617 | 90.921 | 92.176 | 78.701 |
| Cheltuieli totale | 295.963 | 344.838 | 332.766 | 392.024 | 262.412 | 275.534 | 264.866 | 212.789 | 271.439 | 186.351 | 143.957 | 123.169 | 97.240 | 92.086 | 75.772 |
| Profit / pierdere brută | 43.761 | 19.955 | 6.388 | 106.540 | -29.235 | -12.427 | 2.793 | 19.442 | -3.109 | 29.558 | 2.983 | -6.552 | -6.319 | 90 | 2.929 |
| Profit / pierdere netă | 36.620 | 16.600 | 4.472 | 101.554 | -31.521 | -15.057 | 115 | 17.120 | -5.741 | 26.370 | -1.425 | -10.050 | -8.954 | 76 | 2.460 |
| Active imobilizate | 84.272 | 86.764 | 89.257 | 91.749 | 13.371 | 6.186 | 6.186 | 6.186 | 6.186 | 6.186 | 6.186 | 6.186 | 2.903 | — | — |
| Active circulante | 346.545 | 262.400 | 235.826 | 185.613 | 251.852 | 229.218 | 216.962 | 240.788 | 246.853 | 227.636 | 164.279 | 126.529 | 114.823 | 103.569 | 117.122 |
| Stocuri | 325.470 | 258.567 | 224.440 | 183.278 | 249.145 | 226.974 | 211.563 | 237.279 | 212.247 | 200.194 | 147.269 | 119.823 | 111.596 | 102.136 | 100.357 |
| Creanțe | 1.887 | 2.933 | 8.012 | 1.890 | 2.409 | 1.889 | 5.359 | 1.898 | 34.552 | 26.996 | 14.610 | 6.113 | 3.161 | 1.425 | 14.046 |
| Casa și conturi la bănci | 19.188 | 900 | 3.374 | 445 | 298 | 355 | 40 | 1.611 | 54 | 446 | 2.400 | 593 | 66 | 8 | 2.719 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 37.829 | 1.829 | 1.829 | 1.829 | 1.255 | 1.255 | 1.255 | 1.255 | 1.255 | 1.255 | 1.255 | — |
| Datorii | 335.787 | 290.633 | 281.495 | 238.192 | 291.607 | 230.267 | 202.954 | 226.321 | 249.506 | 220.167 | 183.181 | 143.572 | 116.357 | 93.246 | 105.620 |
| Capitaluri proprii | 95.030 | 58.531 | 43.588 | 76.999 | -24.555 | 6.966 | 22.023 | 21.908 | 4.788 | 14.910 | -11.461 | -9.602 | 2.624 | 11.578 | 11.502 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 04.06.2009 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Novaci |
| CAEN principal | 141 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MINIRIS FACTORY SRL |
| Nr. reg. com. | J18/309/2009 |
| EUID | ROONRC.J18/309/2009 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2009-06-04 |
| Sediu social | 208, Sat Drăgoieşti Com. Crasna, GORJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. GORJ, SAT DRĂGOIEŞTI COM. CRASNA, NR.208 |
| Telefon | 0753501857 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4711 | 2019 – 2025 |
| 4120 | 2011 – 2018 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (9)
Alte firme din Gorj
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25