REVACARS SERVICE SRL
CUI 25935774 · J2009001347291
REVACARS SERVICE SRL are CUI 25935774, nr. de înregistrare J2009001347291, înmatriculată pe 25.08.2009. Sediul social e în Municipiul Ploieşti, jud. Prahova. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4933. În 2025: cifră de afaceri 215.753 lei, profit net 34.670 lei, 0 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 216 mii lei · mediana 158 mii lei | 136% din mediană |
| Profit net | 35 mii lei · mediana 5 mii lei | 664% din mediană |
| Salariați | 0 · mediana 1 | 0% din mediană |
| Marjă netă | 16.1% · mediana 3.2% | 503% din mediană |
Comparat cu 94.314 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 215.753 | 111.646 | 86.491 | 128.318 | 132.238 | 79.439 | 58.492 | 66.541 | 138.885 | 114.270 | 68.313 | 63.055 | 49.194 |
| Venituri totale | 224.916 | 111.661 | 120.748 | 136.271 | 132.883 | 79.439 | 59.492 | 68.601 | 138.885 | 121.470 | 68.313 | 63.055 | 62.194 |
| Cheltuieli totale | 184.031 | 117.565 | 94.210 | 89.978 | 76.243 | 32.658 | 49.470 | 63.748 | 86.928 | 91.138 | 62.715 | 60.711 | 58.672 |
| Profit / pierdere brută | 40.885 | -5.904 | 26.538 | 46.293 | 56.640 | 46.781 | 10.022 | 4.853 | 51.957 | 30.332 | 5.598 | 2.344 | 3.522 |
| Profit / pierdere netă | 34.670 | -7.391 | 22.478 | 42.219 | 52.646 | 44.398 | 8.237 | 2.794 | 47.790 | 26.688 | 3.669 | 1.963 | 3.047 |
| Active imobilizate | 60.694 | 92.361 | — | 19.961 | 35.032 | 13.600 | — | 14.486 | 36.923 | 61.232 | 29.168 | 22.739 | 32.428 |
| Active circulante | 69.230 | 49.097 | 149.831 | 84.645 | 41.514 | 40.499 | 23.273 | 7.546 | 39.160 | — | 300 | 16 | — |
| Stocuri | 229 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 19.046 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 16 | — |
| Casa și conturi la bănci | 49.955 | 49.097 | 149.831 | 84.645 | 41.514 | 40.499 | 23.273 | 7.546 | 39.160 | — | 300 | — | — |
| Cheltuieli în avans | 3.297 | 1.976 | — | — | 402 | — | — | — | 196 | 429 | 257 | — | — |
| Datorii | 6.215 | 13.049 | 2.276 | -331 | 3.704 | 9.501 | 14.836 | 19.038 | 1.601 | 34.773 | 25.856 | 20.730 | 32.366 |
| Capitaluri proprii | 127.006 | 130.385 | 147.555 | 104.937 | 73.244 | 44.598 | 8.437 | 2.994 | 74.678 | 26.888 | 3.869 | 2.025 | 62 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 0 | — | 1 | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 2 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 25.08.2009 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova |
| CAEN principal | 4933 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | REVACARS SERVICE SRL |
| Nr. reg. com. | J2009001347291 |
| EUID | ROONRC.J2009001347291 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2009-08-25 |
| Sediu social | Str. Căpşunelor, 5B, Mun. Ploieşti, PRAHOVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. CĂPŞUNELOR, NR.5B |
| Telefon | 0729496056 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| MATHALMA CONSTRUCT S.R.L. | aceeași clădire |
| BEBERIO EXPERT CONSTRUCT S.R.L. inactiv | 66 m |
| BODY & MIND INVEST SRL inactiv | 66 m |
| ELECTRONIC RETAIL S.R.L. | 66 m |
| ELMAR LIFE SERVICES SRL | 66 m |
| FIRTEX PRIME S.R.L. | 66 m |
| GEO TOTAL INSTAL S.R.L. | 66 m |
| INSTIGO-REV SRL inactiv | 66 m |
| LA CUMĂTRU ANVA S.R.L. | 66 m |
| LA MARCU UNIVERSAL MINIMARKET S.R.L. | 66 m |
| LALU & BETY CONS SRL inactiv | 66 m |
| MARIAD SERV SRL | 66 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4932 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Prahova
| 1344231 | VICTORIA OVIDIU SRL |
| 1354863 | CHELSTAR SRL |
| 2699917 | THOMAS & CO SRL |
| 2994437 | TROIA SRL |
| 3195268 | ONICOST SRL |
| 5157031 | ELGETRANS CITY SRL |
| 5522889 | ANDREI 94 SRL |
| 10134280 | MEIJIN COM SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25