Registrul firmelor CautăVerifică listăProspecțiFirme noiBarometru HoReCaÎmbogățeșteMonitorizareStatisticiGhiduriHartăSurseAPI

← căutare

FARMACIA SPERANTA SRL

CUI 2604712 · J23/24/2002

cu contul HoReCaOS, sau pe email

FARMACIA SPERANTA SRL are CUI 2604712, nr. de înregistrare J23/24/2002, înmatriculată pe 09.01.2002. Sediul social e în Comuna Brăneşti, jud. Ilfov. Este neplătitoare de TVA, INACTIVĂ fiscal. Activitatea principală: CAEN 4773. În 2018: cifră de afaceri 86.871 lei, profit net 69.636 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).

Evaluare

6/10
Câteva semnale de urmărit Calculat din datele fiscale și din ultimul bilanț.
-4 Inactivă fiscal — TVA nedeductibilă la facturile primite
+2 Profitabilă, cu capitaluri pozitive
+1 Activă de 24 ani

Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.

Contracte publice

Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).

Față de industrie

Cifră de afaceri 87 mii lei · mediana 198 mii lei 44% din mediană
Profit net 70 mii lei · mediana 3 mii lei de 24× mediana
Salariați 2 · mediana 1 200% din mediană
Marjă netă 80.2% · mediana 1.6% de 50× mediana
Cifră pe salariat 43 mii lei · mediana 223 mii lei 20% din mediană

Comparat cu 272.127 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.

Evoluție financiară

Cifră de afaceri 87 mii lei
2011: 234 mii lei 112012: 138 mii lei 122013: 76 mii lei 132014: 56 mii lei 142015: 0 lei 152016: 0 lei 162018: 87 mii lei 18
Profit net 70 mii lei
2011: -12 mii lei 112012: -15 mii lei 122013: -11 mii lei 132014: 10 mii lei 142015: 0 lei 152016: 0 lei 162017: 0 lei 172018: 70 mii lei 18
Salariați 2
2011: 3 112012: 2 122013: 2 132014: 2 142018: 2 18
Bilanț detaliat · 8 ani (lei)
Indicator20182017201620152014201320122011
Cifra de afaceri netă86.871—0056.35976.009137.982233.520
Venituri totale86.87100056.35976.010137.982234.166
Cheltuieli totale16.366———45.02584.523153.473246.129
Profit / pierdere brută70.50500011.334-8.513-15.491-11.963
Profit / pierdere netă69.6360009.687-11.052-15.491-11.963
Active imobilizate02.0072.0072.0072.0072.0072.3332.881
Active circulante139.5899.3539.3539.3539.3538.42423.78626.023
Stocuri05.8905.8905.8905.8905.89115.47418.104
Creanțe66.8802.4242.4242.4242.4241.7786.4485.400
Casa și conturi la bănci72.7091.0391.0391.0391.0397551.8642.519
Datorii9.855135.650135.650135.650135.650144.408149.060136.354
Capitaluri proprii129.734-124.290-124.290-124.290-124.290-133.977-122.941-107.450
Capital subscris vărsat0500500500500500500500
Număr mediu de salariați2———2223

Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.

Fiscal

Plătitor de TVAnu
Inactiv fiscalINACTIV
Registrul RO e-Facturanu —
TVA la încasarenu
Split TVAnu
Datorii la stat verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor
Stare înregistrareINREGISTRAT din data 09.01.2002
Organ fiscalAdministraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
CAEN principal4773
IBAN—

Identificare

Denumire ONRCFARMACIA SPERANTA SRL
Nr. reg. com.J23/24/2002
EUIDROONRC.J23/24/2002
Formă juridicăSRL
Înmatriculare2002-01-09
Sediu socialStr. SLT. PETRE IONEL, 6, Com. Brăneşti, ILFOV
Domiciliu fiscalJUD. ILFOV, COM. BRĂNEŞTI, STR. SLT. PETRE IONEL, NR.6
Telefon0213521365
Web—

Reprezentanți legali

Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.

Sediul pe hartă

Poziție aproximativ, pe localitate · deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors

Istoric

CAEN declarat în bilanțuri (1)

47732011 – 2018

Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.

CAEN autorizat (3)

477347744775

Alte firme din Ilfov

478111 FARMACIA DENIS SRL
479133 FARMACIA ALICE SRL
484377 VOICU IMPEX FARM SRL
487292 OPTIM DOZ SRL
2789092 FARMACIA GENA SRL
4976801 FARMACIA IOANA SRL
5222407 TEHNO MED TATIANA SRL
7957707 DONALD FARM SRL

Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-12