SAMACHIS COMSILVEX & CO SNC
CUI 2614686 · J1992001266279
SAMACHIS COMSILVEX & CO SNC are CUI 2614686, nr. de înregistrare J1992001266279, înmatriculată pe 15.06.1992. Sediul social e în Sat Nemţişor, Comuna Vânători-Neamţ, jud. Neamţ. Este neplătitoare de TVA, INACTIVĂ fiscal. Activitatea principală: CAEN 9531. În 2025: cifră de afaceri 34.002 lei, profit net 968 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 34 mii lei · mediana 129 mii lei | 26% din mediană |
| Profit net | 968 lei · mediana 4 mii lei | 26% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 2.8% · mediana 3.6% | 78% din mediană |
| Cifră pe salariat | 34 mii lei · mediana 112 mii lei | 30% din mediană |
Comparat cu 30.919 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 34.002 | 39.193 | 43.697 | 45.206 | 46.050 | 48.186 | 91.512 | 61.302 | 39.034 | 23.765 | 12.257 | 14.053 | 10.327 | 0 | 0 |
| Venituri totale | 34.002 | 39.193 | 49.897 | 51.206 | 72.550 | 48.186 | 91.512 | 61.302 | 39.034 | 23.765 | 12.257 | 14.053 | 10.327 | 0 | 0 |
| Cheltuieli totale | 32.014 | 35.539 | 46.262 | 44.638 | 58.533 | 55.791 | 111.307 | 95.952 | 67.342 | 38.336 | 27.364 | 5.322 | 3.691 | 8.545 | 7.081 |
| Profit / pierdere brută | 1.988 | 3.654 | 3.635 | 6.568 | 14.017 | -7.605 | -19.795 | -34.650 | -28.308 | -14.571 | -15.107 | 8.731 | 6.636 | -8.545 | -7.081 |
| Profit / pierdere netă | 968 | 2.909 | 3.136 | 6.056 | 13.291 | -8.086 | -20.710 | -35.263 | -28.698 | -15.046 | -15.475 | 8.309 | 6.325 | -8.545 | -7.081 |
| Active circulante | 9.057 | 8.087 | 7.649 | 1.840 | 3.087 | 8.626 | 2.182 | 471 | 4 | 41 | 6 | 20.377 | 12.060 | 4.115 | 1.521 |
| Creanțe | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.535 | 3.340 | 1.464 |
| Casa și conturi la bănci | 9.057 | 8.087 | 7.649 | 1.840 | 3.087 | 8.626 | 2.182 | 471 | 4 | 41 | 6 | 20.377 | 10.525 | 775 | 57 |
| Datorii | 4.357 | 4.355 | 6.828 | 4.155 | 11.458 | 30.288 | 93.091 | 70.671 | 34.940 | 6.279 | 6.673 | 11.568 | 25.483 | 23.863 | 12.724 |
| Capitaluri proprii | 4.700 | 3.732 | 821 | -2.315 | -8.371 | -21.662 | -90.909 | -70.200 | -34.936 | -6.238 | -6.667 | 8.809 | -13.423 | -19.748 | -11.203 |
| Capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 1 | 2 | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | INACTIV |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | SUSPENDARE ACTIVITATE din data 16.02.2026 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească TÂRGU NEAMŢ |
| CAEN principal | 9531 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SAMACHIS COMSILVEX & CO SNC |
| Nr. reg. com. | J1992001266279 |
| EUID | ROONRC.J1992001266279 |
| Formă juridică | SNC |
| Înmatriculare | 1992-06-15 |
| Sediu social | , Sat Nemţişor Com. Vânători-Neamţ, NEAMŢ |
| Domiciliu fiscal | JUD. NEAMŢ, SAT NEMŢIŞOR COM. VÂNĂTORI-NEAMŢ, |
| Telefon | 0747423076 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 9531 | 2025 |
| 4520 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (47)
Sunt 47 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (0)
Niciunul.
Alte firme din Neamţ
| 2042355 | EMI SRL |
| 2652531 | KRYLIO COMIMPEX SRL |
| 3223503 | MAGNUS IMPEX SRL |
| 3707627 | WOLF IMPEX SRL |
| 4324727 | LEUREANU COMSERV SRL |
| 6082352 | TERENCE IMPEX SRL |
| 6755505 | GABIANCOM SRL |
| 7202120 | TORINO SERVCOM SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08