LESPERANCE IMPEX SRL
CUI 2629636 · J1992026426409
LESPERANCE IMPEX SRL are CUI 2629636, nr. de înregistrare J1992026426409, înmatriculată pe 20.10.1992. Sediul social e în Sat Roşu, Comuna Chiajna, jud. Ilfov. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4769. În 2025: cifră de afaceri 249.124 lei, profit net 17.525 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 249 mii lei · mediana 199 mii lei | 125% din mediană |
| Profit net | 18 mii lei · mediana 3 mii lei | 619% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 7% · mediana 1.6% | 438% din mediană |
| Cifră pe salariat | 249 mii lei · mediana 224 mii lei | 111% din mediană |
Comparat cu 270.699 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 249.124 | 213.319 | 122.920 | 95.818 | 84.673 | 66.461 | 111.923 | 90.928 | 103.908 | 55.975 | 67.359 | 55.350 | 67.725 | 111.380 | 153.682 |
| Venituri totale | 249.250 | 213.319 | 122.920 | 96.177 | 84.673 | 66.461 | 111.923 | 90.935 | 113.512 | 55.975 | 67.754 | 55.350 | 67.836 | 135.097 | 173.997 |
| Cheltuieli totale | 226.427 | 217.716 | 123.650 | 102.253 | 108.388 | 81.274 | 131.828 | 138.970 | 120.140 | 82.941 | 89.905 | 81.643 | 86.097 | 134.316 | 139.431 |
| Profit / pierdere brută | 22.823 | -4.397 | -730 | -6.076 | -23.715 | -14.813 | -19.905 | -48.035 | -6.628 | -26.966 | -22.151 | -26.293 | -18.261 | 781 | 34.566 |
| Profit / pierdere netă | 17.525 | -15.141 | -6.340 | -8.961 | -25.316 | -16.113 | -21.024 | -48.945 | -7.763 | -28.444 | -24.185 | -28.010 | -20.296 | 781 | 34.566 |
| Active imobilizate | 188.067 | 665 | 665 | 665 | 666 | 665 | 665 | 665 | 666 | 665 | 666 | 665 | 665 | 665 | 665 |
| Active circulante | 763.896 | 772.872 | 856.623 | 847.770 | 879.117 | 916.934 | 935.240 | 954.567 | 968.454 | 980.358 | 969.058 | 956.241 | 983.144 | 882.262 | 874.678 |
| Stocuri | 281.865 | 315.132 | 394.594 | 400.743 | 430.080 | 463.546 | 479.362 | 505.722 | 520.467 | 527.044 | 516.676 | 504.591 | 540.669 | 437.499 | 419.847 |
| Creanțe | 465.490 | 448.513 | 446.413 | 446.203 | 446.203 | 446.288 | 447.295 | 448.595 | 447.472 | 452.995 | 449.108 | 448.624 | 442.256 | 441.596 | 454.796 |
| Casa și conturi la bănci | 16.541 | 9.227 | 15.616 | 824 | 2.834 | 7.100 | 8.583 | 250 | 515 | 319 | 3.274 | 3.026 | 219 | 3.167 | 35 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 188 |
| Datorii | 1.440.930 | 1.280.029 | 1.348.639 | 1.333.446 | 1.355.833 | 1.368.333 | 1.370.526 | 1.368.829 | 1.333.772 | 1.337.912 | 1.298.169 | 1.261.166 | 1.260.058 | 1.138.880 | 1.132.265 |
| Capitaluri proprii | -488.967 | -506.492 | -491.351 | -485.011 | -476.050 | -450.734 | -434.621 | -413.597 | -364.652 | -356.889 | -328.445 | -304.260 | -276.249 | -255.953 | -256.734 |
| Capital subscris vărsat | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 4 | 4 | 4 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | TRANSFER(SOSIRE) din data 23.07.2025 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru |
| CAEN principal | 4769 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | L'ESPERANCE IMPEX SRL |
| Nr. reg. com. | J1992026426409 |
| EUID | ROONRC.J1992026426409 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-10-20 |
| Sediu social | Str. Pescăruşului, 10, Sat Roşu Com. Chiajna, ILFOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. ILFOV, SAT ROŞU COM. CHIAJNA, STR. PESCĂRUŞULUI, NR.10 |
| Telefon | 4936546 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| A.B. DEDICATED NETWORKS SRL inactiv | aceeași clădire |
| A.B. INDUSTRIES SRL | aceeași clădire |
| EXPRES CAR RIDE S.R.L. | aceeași clădire |
| IATROS ESTETICS SRL | aceeași clădire |
| NUDE COLLECTION SRL | aceeași clădire |
| SERCOM IMPEX DIAG SRL inactiv | aceeași clădire |
| TISA CONSULT MANAGEMENT SRL inactiv | aceeași clădire |
| ANTREPRIZA DE CONSTRUCŢII CĂI FERATE S.A. | 240 m |
| CAMYDEN TRADING SRL inactiv | 240 m |
| COMPLETE DRYWALL SOLUTIONS S.R.L. inactiv | 240 m |
| GARDEN VEST PRODUCTION SRL inactiv | 240 m |
| RARE EPIL S.R.L. | 240 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4769 | 2025 |
| 4763 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (22)
Alte firme din Ilfov
Actualizat ANAF: 2026-11-05 · ONRC: 2026-10-25