VALEXIL-IONIS SRL
CUI 26577852 · J2010000329135
VALEXIL-IONIS SRL are CUI 26577852, nr. de înregistrare J2010000329135, înmatriculată pe 25.02.2010. Sediul social e în Municipiul Constanţa, jud. Constanţa. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 9531. În 2025: cifră de afaceri 87.172 lei, profit net 21.214 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 87 mii lei · mediana 129 mii lei | 67% din mediană |
| Profit net | 21 mii lei · mediana 4 mii lei | 580% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 24.3% · mediana 3.6% | 675% din mediană |
| Cifră pe salariat | 87 mii lei · mediana 112 mii lei | 78% din mediană |
Comparat cu 30.792 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 87.172 | 77.875 | 33.779 | 71.373 | 100.072 | 72.143 | 94.985 | 94.275 | 37.338 | 51.476 | 44.152 | 47.722 | 29.629 | 26.632 | 18.531 |
| Venituri totale | 87.172 | 77.875 | 33.779 | 71.373 | 100.072 | 72.143 | 94.985 | 94.275 | 38.338 | 80.176 | 48.652 | 47.722 | 29.629 | 26.632 | 18.531 |
| Cheltuieli totale | 65.086 | 62.901 | 56.037 | 59.166 | 77.204 | 33.512 | 70.873 | 87.678 | 65.243 | 80.903 | 40.634 | 34.594 | 32.060 | 23.732 | 18.980 |
| Profit / pierdere brută | 22.086 | 14.974 | -22.258 | 12.207 | 22.868 | 38.631 | 24.112 | 6.597 | -26.905 | -727 | 8.018 | 13.128 | -2.431 | 2.900 | -449 |
| Profit / pierdere netă | 21.214 | 14.195 | -22.579 | 11.269 | 22.601 | 38.150 | 23.161 | 5.654 | -27.288 | -1.529 | 6.558 | 11.697 | -3.274 | 2.722 | -449 |
| Active imobilizate | — | 298 | 2.344 | 5.575 | 8.807 | 12.038 | 15.538 | 18.500 | 21.732 | 7.876 | 8.061 | 3.340 | 4.380 | 5.421 | 6.461 |
| Active circulante | 39.327 | 27.568 | 9.514 | 44.428 | 50.573 | 31.142 | 6.754 | 18.494 | 8.838 | 17.864 | 11.142 | 8.681 | 10.966 | 2.590 | 683 |
| Stocuri | — | — | 4.331 | 4.331 | 4.331 | 4.331 | 4.331 | 4.409 | 4.409 | 4.409 | 4.409 | 5.505 | 6.284 | 1.920 | — |
| Creanțe | — | — | 1.064 | 9.000 | 431 | 371 | 373 | 371 | 371 | 371 | 371 | 371 | 371 | 372 | — |
| Casa și conturi la bănci | 39.327 | 27.568 | 4.119 | 31.097 | 45.811 | 26.440 | 2.050 | 13.714 | 4.058 | 13.084 | 6.362 | 2.805 | 4.311 | 298 | 683 |
| Datorii | 5.610 | 5.363 | 3.550 | 7.846 | 5.891 | 2.292 | 19.554 | 57.417 | 56.647 | 27.029 | 3.592 | 2.968 | 17.990 | 7.380 | 9.235 |
| Capitaluri proprii | 33.717 | 22.503 | 8.308 | 42.157 | 53.489 | 40.888 | 2.738 | -20.423 | -26.077 | -1.289 | 15.611 | 9.053 | -2.644 | 631 | -2.091 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 25.02.2010 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa |
| CAEN principal | 9531 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | VALEXIL-IONIS SRL |
| Nr. reg. com. | J2010000329135 |
| EUID | ROONRC.J2010000329135 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2010-02-25 |
| Sediu social | Str. Banu Mărăcine, 4, CAMERA 1, Mun. Constanţa, CONSTANŢA |
| Domiciliu fiscal | JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. BANU MĂRĂCINE, NR.4, CAMERA 1 |
| Telefon | 0760138831 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ANNES JUNIOR SRL inactiv | 22 m |
| ARES ORIZONT CONSTRUCT S.R.L. | 105 m |
| ANDREI EURO TRANS CO SRL | 154 m |
| BIGADALU FAMILY S.R.L. | 154 m |
| DELUXE RENT A CAR SRL inactiv | 154 m |
| GLANDRE PRODUCT S.R.L. inactiv | 154 m |
| ITALIAN HOME DECOR S.R.L. | 154 m |
| LITORAL PROIECT CONSTRUCT SRL | 154 m |
| LUXURY AUTO SERVICE S.R.L. | 154 m |
| MOGLAN CONSULTING INVEST SRL inactiv | 154 m |
| ANELIS INTERNATIONAL SRL inactiv | 238 m |
| INFINITY TRANS STAR S.R.L. | 252 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4520 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (4)
Alte firme din Constanţa
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25