GRANOTTINO BRAND SRL
CUI 26997155 · J2010005501402
GRANOTTINO BRAND SRL are CUI 26997155, nr. de înregistrare J2010005501402, înmatriculată pe 31.05.2010. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 3, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4724. În 2025: cifră de afaceri 1.151.216 lei, profit net 125.031 lei, 4 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,2 mil lei · mediana 199 mii lei | 579% din mediană |
| Profit net | 125 mii lei · mediana 3 mii lei | de 44× mediana |
| Salariați | 4 · mediana 1 | 400% din mediană |
| Marjă netă | 10.9% · mediana 1.6% | 681% din mediană |
| Cifră pe salariat | 288 mii lei · mediana 224 mii lei | 129% din mediană |
Comparat cu 270.699 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.151.216 | 928.624 | 576.581 | 450.624 | 349.654 | 265.311 | 271.699 | 366.363 | 334.391 | 364.893 | 427.289 | 498.550 | 456.265 | 637.651 | 711.203 |
| Venituri totale | 1.151.216 | 928.624 | 596.581 | 450.624 | 349.654 | 265.311 | 271.699 | 366.354 | 334.381 | 364.893 | 427.342 | 517.044 | 456.896 | 638.379 | 717.044 |
| Cheltuieli totale | 996.657 | 854.307 | 628.915 | 557.876 | 470.362 | 345.447 | 393.034 | 412.910 | 414.470 | 437.636 | 524.001 | 600.228 | 502.750 | 656.802 | 720.924 |
| Profit / pierdere brută | 154.559 | 74.317 | -32.334 | -107.252 | -120.708 | -80.136 | -121.335 | -46.556 | -80.089 | -72.743 | -96.659 | -83.184 | -45.854 | -18.423 | -3.880 |
| Profit / pierdere netă | 125.031 | 50.431 | -38.100 | -111.760 | -124.267 | -82.891 | -124.053 | -49.952 | -84.313 | -72.743 | -96.659 | -83.184 | -45.854 | -18.423 | -4.594 |
| Active imobilizate | 10.672 | 3.000 | 3.000 | — | 0 | 2.062 | 2.908 | 6.669 | 9.421 | 12.173 | 14.925 | 17.677 | 73.461 | 50.996 | 49.269 |
| Active circulante | 77.727 | 86.052 | 116.171 | 67.424 | 68.227 | 59.724 | 50.562 | 78.928 | 49.748 | 35.474 | 59.305 | 46.702 | 230.800 | 350.816 | 413.248 |
| Stocuri | 21.965 | 6.064 | 37.064 | 6.268 | 13.344 | 11.156 | 10.164 | 8.533 | 19.513 | 8.147 | 6.320 | 5.039 | 99.990 | 84.693 | 42.733 |
| Creanțe | 23.173 | 40.925 | 51.302 | 55.923 | 51.809 | 44.152 | 39.475 | 31.239 | 29.898 | 23.638 | 13.913 | 4.548 | 71.149 | 103.154 | 119.367 |
| Casa și conturi la bănci | 32.589 | 39.063 | 27.805 | 5.233 | 3.074 | 4.416 | 923 | 39.156 | 337 | 3.689 | 39.072 | 37.115 | 59.661 | 162.969 | 251.148 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 | 12.641 | 12.641 | 12.640 |
| Datorii | 834.029 | 959.713 | 1.040.263 | 950.416 | 839.459 | 708.751 | 617.544 | 525.618 | 449.238 | 353.403 | 307.243 | 200.733 | 370.272 | 421.969 | 464.250 |
| Capitaluri proprii | -745.630 | -870.661 | -921.092 | -882.992 | -771.232 | -646.965 | -564.074 | -440.021 | -390.069 | -305.756 | -233.013 | -136.354 | -53.370 | -7.516 | 10.907 |
| Capital subscris vărsat | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 4 | — | — | — | — | 4 | 4 | — | 6 | 6 | 4 | 4 | 3 | 2 | 5 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Aug 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | TRANSFER(SOSIRE) din data 04.09.2014 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 4724 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | GRANOTTINO BRAND SRL |
| Nr. reg. com. | J2010005501402 |
| EUID | ROONRC.J2010005501402 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2010-05-31 |
| Sediu social | Pţa. Alba Iulia, 1, Sector 3 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, PȚA ALBA IULIA, NR.1, BL.H1, SC.5, ET.2, AP.136 |
| Telefon | 0721215010 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| A&C SCAVI CASSINO S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ADVANCED SECURITY GROUP SRL inactiv | aceeași clădire |
| ALCRIS GOLD SRL inactiv | aceeași clădire |
| ARES SERVICE S.R.L. | aceeași clădire |
| BMBC PREMIUM SOLUTIONS SRL | aceeași clădire |
| CARMEN LOGISTIC TRANSPORT S.R.L. | aceeași clădire |
| CONFORM INTERNATIONAL S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| CRISOR PLAY SRL inactiv | aceeași clădire |
| DELTA DOWNSTREAM SRL inactiv | aceeași clădire |
| DELTA SPEDITION SRL inactiv | aceeași clădire |
| DIAQUA TECHNOLOGY SRL | aceeași clădire |
| E.D.S. CURIER S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4724 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (39)
Sunt 39 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (12)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25