MTP INVEST SRL
CUI 27655355 · J33/665/2010
MTP INVEST SRL are CUI 27655355, nr. de înregistrare J33/665/2010, înmatriculată pe 01.11.2010. Sediul social e în Municipiul Suceava, jud. Suceava. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4725. În 2025: cifră de afaceri 282.459 lei, profit net 562 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 282 mii lei · mediana 199 mii lei | 142% din mediană |
| Profit net | 562 lei · mediana 3 mii lei | 20% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 0.2% · mediana 1.6% | 13% din mediană |
| Cifră pe salariat | 282 mii lei · mediana 224 mii lei | 126% din mediană |
Comparat cu 270.699 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 282.459 | 361.313 | 405.779 | 376.595 | 333.466 | 339.819 | 328.188 | 267.865 | 294.897 | 220.509 | 224.837 | 163.504 | 165.269 | 111.498 | 37.712 |
| Venituri totale | 284.515 | 362.294 | 408.924 | 388.192 | 333.466 | 339.819 | 328.547 | 268.499 | 296.828 | 220.805 | 224.955 | 173.504 | 184.160 | 146.685 | 88.720 |
| Cheltuieli totale | 283.852 | 361.510 | 355.724 | 377.325 | 277.904 | 262.667 | 286.448 | 236.647 | 252.253 | 196.510 | 191.205 | 156.856 | 177.780 | 140.183 | 88.493 |
| Profit / pierdere brută | 663 | 784 | 53.200 | 10.867 | 55.562 | 77.152 | 42.099 | 31.852 | 44.575 | 24.295 | 33.750 | 16.648 | 6.380 | 6.502 | 227 |
| Profit / pierdere netă | 562 | 651 | 49.498 | 7.295 | 49.575 | 75.251 | 39.313 | 29.614 | 41.604 | 19.784 | 26.902 | 11.441 | 2.897 | 5.382 | 227 |
| Active imobilizate | 43.425 | 43.426 | 43.426 | 43.527 | 46.282 | 49.036 | 47.680 | 48.900 | 50.120 | 51.340 | 56.813 | 64.326 | 76.483 | 78.816 | 64.546 |
| Active circulante | 274.636 | 271.311 | 262.186 | 233.780 | 301.604 | 363.797 | 263.764 | 313.451 | 216.020 | 164.448 | 139.266 | 96.103 | 70.473 | 87.926 | 86.278 |
| Stocuri | 145.884 | 159.046 | 157.803 | 158.037 | 147.484 | 174.967 | 134.420 | 102.414 | 68.653 | 65.413 | 51.407 | 56.228 | 32.281 | 49.103 | 53.834 |
| Creanțe | 59.895 | 66.209 | 68.761 | 58.330 | 111.743 | 115.618 | 101.057 | 88.953 | 108.033 | 74.184 | 72.561 | 25.419 | 22.143 | 38.687 | 29.943 |
| Casa și conturi la bănci | 65.917 | 42.341 | 29.581 | 17.236 | 42.377 | 73.212 | 28.287 | 122.084 | 39.334 | 24.851 | 15.298 | 14.131 | 16.049 | 136 | 2.501 |
| Cheltuieli în avans | 0 | 1.415 | 188 | 146 | 147 | 0 | — | 746 | 688 | — | 0 | — | — | — | — |
| Datorii | 125.095 | 116.232 | 106.515 | 96.138 | 68.475 | 182.850 | 155.470 | 225.384 | 158.729 | 149.424 | 149.499 | 140.751 | 138.735 | 161.409 | 150.873 |
| Venituri în avans | 0 | 0 | 16 | 16 | 291 | 291 | 147 | 147 | 147 | 16 | 16 | 16 | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 192.966 | 199.920 | 199.269 | 181.299 | 279.267 | 229.692 | 155.827 | 137.566 | 107.952 | 66.348 | 46.564 | 19.662 | 8.221 | 5.333 | -49 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 01.11.2010 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava |
| CAEN principal | 4725 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MTP INVEST SRL |
| Nr. reg. com. | J33/665/2010 |
| EUID | ROONRC.J33/665/2010 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2010-11-01 |
| Sediu social | Str. Mihai Viteazul, 26 A, Mun. Suceava, SUCEAVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. SUCEAVA, MUN. SUCEAVA, STR. MIHAI VITEAZUL, NR.26 A, BL.26 A, AP.3-5 |
| Telefon | 033010440 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| INTERCARDIODIAB SRL | aceeași clădire |
| LINMAR IMPEX SRL | aceeași clădire |
| DR. KHAN S.R.L. | 50 m |
| EMYAND PREMIUM S.R.L. | 50 m |
| LARA MED S.R.L. | 50 m |
| ORTOGRUNI S.R.L. | 50 m |
| ROYAL FRAGMENT S.R.L. inactiv | 50 m |
| LA BUTOAIE S.R.L. inactiv | 56 m |
| BIBLIO CONSULT SRL | 64 m |
| CRAI NOU SA | 64 m |
| FORESTFAG MD S.R.L. | 64 m |
| AZECE S.R.L. | 78 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4725 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
CAEN autorizat (10)
Alte firme din Suceava
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25