DIVERTAS 1001 SRL
CUI 27718593 · J33/704/2010
DIVERTAS 1001 SRL are CUI 27718593, nr. de înregistrare J33/704/2010, înmatriculată pe 17.11.2010. Sediul social e în Municipiul Vatra Dornei, jud. Suceava. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4719. În 2025: cifră de afaceri 180.237 lei, profit net 27.069 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 180 mii lei · mediana 199 mii lei | 91% din mediană |
| Profit net | 27 mii lei · mediana 3 mii lei | 956% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 15% · mediana 1.6% | 938% din mediană |
| Cifră pe salariat | 90 mii lei · mediana 224 mii lei | 40% din mediană |
Comparat cu 270.695 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 180.237 | 164.232 | 155.174 | 160.756 | 144.605 | 132.908 | 164.522 | 250.334 | 219.933 | 211.783 | 187.733 | 194.338 | 187.491 | 152.762 | 108.769 |
| Venituri totale | 202.837 | 164.858 | 156.353 | 185.506 | 152.426 | 132.908 | 164.743 | 250.429 | 248.655 | 211.783 | 187.733 | 194.338 | 187.491 | 152.762 | 108.769 |
| Cheltuieli totale | 174.235 | 84.220 | 105.386 | 137.329 | 150.505 | 80.749 | 156.144 | 155.881 | 163.572 | 173.252 | 229.844 | 187.987 | 173.139 | 153.633 | 120.578 |
| Profit / pierdere brută | 28.602 | 80.638 | 50.967 | 48.177 | 1.921 | 52.159 | 8.599 | 94.548 | 85.083 | 38.531 | -42.111 | 6.351 | 14.352 | -871 | -11.809 |
| Profit / pierdere netă | 27.069 | 79.076 | 49.649 | 46.731 | 649 | 50.919 | 6.954 | 92.640 | 82.603 | 36.417 | -47.743 | 540 | 8.563 | -871 | -11.809 |
| Active imobilizate | 80.331 | 80.331 | 80.331 | 29.831 | 29.831 | 29.831 | 29.831 | 29.831 | 19.831 | 19.831 | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 215.756 | 183.197 | 205.394 | 205.317 | 157.374 | 166.609 | 108.790 | 115.433 | 58.801 | 24.307 | 11.269 | 22.155 | 27.148 | 39.624 | 38.403 |
| Stocuri | 164.561 | 162.819 | 67.361 | 31.938 | 24.729 | 61.287 | 20.901 | 69.823 | 57.670 | 22.790 | 8.742 | 2.798 | 12.149 | 39.461 | 38.308 |
| Creanțe | 35.648 | 2.326 | 111.241 | 159.701 | 126.364 | 8.423 | 9.604 | 28.734 | 1.088 | 1.243 | 2.194 | 2.095 | 14.112 | 80 | — |
| Casa și conturi la bănci | 15.547 | 18.052 | 26.792 | 13.678 | 6.281 | 96.899 | 78.285 | 16.876 | 43 | 274 | 333 | 17.262 | 887 | 83 | 95 |
| Datorii | 40.233 | 7.937 | 9.210 | 8.281 | 7.070 | 16.954 | 10.054 | 6.651 | 11.559 | 59.667 | 63.214 | 26.357 | 31.890 | 52.928 | 50.836 |
| Capitaluri proprii | 255.854 | 255.591 | 276.515 | 226.867 | 180.135 | 179.486 | 128.567 | 138.613 | 67.073 | -15.529 | -51.945 | -4.202 | -4.742 | -13.304 | -12.433 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 2 | 3 | 4 | 4 | 5 | 5 | 7 | 6 | 4 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jan 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 17.11.2010 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Vatra Dornei |
| CAEN principal | 4719 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | DIVERTAS 1001 SRL |
| Nr. reg. com. | J33/704/2010 |
| EUID | ROONRC.J33/704/2010 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2010-11-17 |
| Sediu social | Str. Unirii, 138, camera 2, Mun. Vatra-Dornei, SUCEAVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. SUCEAVA, MUN. VATRA-DORNEI, STR. UNIRII, NR.138, CAMERA 2 |
| Telefon | 0745508482 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| MOBILIER DESIGN VATRA DORNEI S.R.L. | aceeași clădire |
| LEEA ART STUDIO S.R.L. | 69 m |
| NISALI SRL | 96 m |
| YZY-CARS S.R.L. | 174 m |
| ROMADI COM SRL | 203 m |
| PAVELESCU CONSTRUCT VATRA DORNEI S.R.L. | 269 m |
| PAVELESCU DESIGN PROIECT S.R.L. | 269 m |
| BOGADI EVENTS S.R.L. | 277 m |
| DELIANICU BUCOVINA S.R.L. | 312 m |
| BOGMAR TURISM S.R.L. inactiv | 330 m |
| CIDEEA SRL inactiv | 330 m |
| DANKE CERT S.R.L. | 330 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4719 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (4)
| 742980 | ARCALEANU IOAN SRL |
| 15747390 | TABREA A.CORNELIU - ASOCIAŢIE FAMILIALĂ |
| 28353860 | ARCĂLIANU ANGELA - ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ |
CAEN autorizat (5)
Alte firme din Suceava
| 714786 | PIGMAS SRL |
| 716019 | CONFEX-TRICOT LUMEA COPIILOR SRL |
| 717405 | MATERNA SRL |
| 718320 | ADOLESCENTA COM SRL |
| 718494 | TELESTAR COM SRL |
| 722908 | PETRONELA COM SRL |
| 723660 | BIG-JOHN COM SRL |
| 733699 | MIORITIC - ART SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25