INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU MASINI SI INSTALATII DESTINATE AGRICULTURII SI INDUSTRIEI ALIMENTARE - INMA
CUI 2795310 · J1997000190404
INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU MASINI SI INSTALATII DESTINATE AGRICULTURII SI INDUSTRIEI ALIMENTARE - INMA are CUI 2795310, nr. de înregistrare J1997000190404, înmatriculată pe 14.01.1997. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 1, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 7210. În 2025: cifră de afaceri 15.212.871 lei, profit net 46.031 lei, 117 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-05-15 | INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PE | Servicii tehnice (Rev.2) | 5 mii lei |
| 2024-04-26 | INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PE | Grupuri hidraulice (Rev.2) | 18 mii lei |
| 2023-12-06 | INSTITUTUL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU PROT | Servicii pentru agricultura (Rev.2) | 1 mii lei |
| 2023-11-20 | INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PE | Diverse produse fabricate si articole co | 2 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 15 mil lei · mediana 172 mii lei | de 88× mediana |
| Profit net | 46 mii lei · mediana 31 mii lei | 146% din mediană |
| Salariați | 117 · mediana 1 | de 117× mediana |
| Marjă netă | 0.3% · mediana 23.7% | 1% din mediană |
| Cifră pe salariat | 130 mii lei · mediana 176 mii lei | 74% din mediană |
Comparat cu 103.071 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 15.212.871 | 17.631.534 | 16.509.851 | 14.645.291 | 14.361.034 | 19.598.131 | 18.801.028 | 12.569.467 | 10.169.260 | 7.873.094 | 9.018.416 | 8.519.620 | 9.479.109 | 10.711.936 | 9.094.961 |
| Venituri totale | 18.438.610 | 19.857.070 | 21.554.700 | 15.940.550 | 15.317.337 | 20.457.729 | 19.420.565 | 14.258.301 | 11.507.060 | 9.305.830 | 9.661.164 | 10.773.665 | 11.560.303 | 13.499.811 | 10.395.210 |
| Cheltuieli totale | 18.383.486 | 19.808.430 | 21.508.055 | 15.896.157 | 15.283.658 | 20.423.036 | 19.387.078 | 14.244.602 | 11.494.624 | 9.256.462 | 9.632.532 | 10.693.655 | 11.477.317 | 13.388.009 | 10.213.028 |
| Profit / pierdere brută | 55.124 | 48.640 | 46.645 | 44.393 | 33.679 | 34.693 | 33.487 | 13.699 | 12.436 | 49.368 | 28.632 | 80.010 | 82.986 | 111.802 | 182.182 |
| Profit / pierdere netă | 46.031 | 45.001 | 39.182 | 39.872 | 27.165 | 34.693 | 33.487 | 13.699 | 12.436 | 49.368 | 28.632 | 17.193 | 24.012 | 29.768 | 85.911 |
| Active imobilizate | 549.966.703 | 536.877.210 | 536.758.494 | 489.669.992 | 484.308.938 | 485.182.475 | 484.764.848 | 528.801.432 | 527.888.636 | 527.414.832 | 909.926.152 | 11.201.818 | 12.537.788 | 10.092.669 | 9.063.305 |
| Active circulante | 9.518.704 | 9.374.154 | 11.059.978 | 12.122.097 | 13.987.636 | 8.952.436 | 8.761.683 | 8.120.838 | 8.121.038 | 7.011.781 | 6.878.382 | 6.549.541 | 8.773.589 | 9.192.484 | 8.870.296 |
| Stocuri | 3.913.752 | 4.163.204 | 3.977.095 | 4.268.441 | 4.277.366 | 4.504.921 | 4.833.006 | 5.176.768 | 4.348.727 | 3.326.087 | 3.082.112 | 3.389.402 | 2.377.330 | 1.849.137 | 394.318 |
| Creanțe | 3.163.808 | 2.894.101 | 5.082.995 | 6.589.710 | 7.787.027 | 1.984.432 | 1.756.653 | 1.590.788 | 3.013.579 | 2.207.758 | 1.792.285 | 1.010.059 | 3.954.082 | 5.516.882 | 5.548.161 |
| Casa și conturi la bănci | 2.441.144 | 2.316.849 | 1.999.888 | 1.263.946 | 1.923.243 | 2.463.083 | 2.172.024 | 1.353.282 | 758.732 | 1.477.936 | 2.003.985 | 2.150.080 | 2.442.177 | 1.826.465 | 2.927.817 |
| Cheltuieli în avans | 0 | 3.009 | — | — | 0 | — | 0 | 0 | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 4.749.402 | 4.908.480 | 5.690.607 | 4.665.768 | 4.788.208 | 5.625.878 | 5.328.176 | 4.712.120 | 4.979.030 | 3.179.059 | 3.737.081 | 2.838.336 | 2.766.708 | 2.694.096 | 2.669.564 |
| Venituri în avans | 8.316.989 | 8.967.393 | 9.481.289 | 10.723.657 | 12.932.234 | 7.300.065 | 7.366.323 | 6.735.281 | 5.651.250 | 6.469.129 | 5.986.707 | 6.164.399 | 9.756.008 | 11.204.311 | 9.914.877 |
| Provizioane | 29.761 | 29.761 | 29.761 | 29.761 | 0 | — | 0 | 0 | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 546.389.255 | 532.348.739 | 532.616.815 | 486.372.903 | 480.576.132 | 481.208.968 | 480.832.032 | 525.474.869 | 525.379.394 | 524.778.425 | 907.080.746 | 8.748.624 | 8.788.661 | 5.386.746 | 5.349.160 |
| Patrimoniul regiei | — | — | — | 0 | 0 | — | 0 | 0 | — | — | — | — | — | — | 517.868 |
| Număr mediu de salariați | 117 | 114 | 109 | 108 | 131 | 139 | 157 | 135 | — | 135 | 140 | 160 | 170 | 175 | 186 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Wed Jun 01 2022 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 14.01.1997 |
| Organ fiscal | Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti |
| CAEN principal | 7210 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU MASINI SI INSTALATII DESTINATE AGRICULTURII SI INDUSTRIEI ALIMENTARE - INMA |
| Nr. reg. com. | J1997000190404 |
| EUID | ROONRC.J1997000190404 |
| Formă juridică | INCD |
| Înmatriculare | 1997-01-14 |
| Sediu social | Bld. Ion Ionescu de la Brad, 6, Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, B-DUL ION IONESCU DE LA BRAD, NR.6 |
| Telefon | 0212693270 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ADAM & EVE DIAMONDS INTERNATIONAL S.R.L. inactiv | 42 m |
| ADAMAS CORPORATION INTERNATIONAL S.R.L. inactiv | 42 m |
| AMERICAN AGRICOLA SEM S.R.L. inactiv | 42 m |
| HELLAS PLANET SRL inactiv | 42 m |
| STUDIO 513 S.R.L. | 42 m |
| MYWORLD RETAIL SERVICES SRL | 52 m |
| NEWPON TEAM SRL inactiv | 52 m |
| OFFSET PRINTING SRL inactiv | 52 m |
| CESIM SERV SRL | 54 m |
| TRESOR.DEVELOPMENT.OPERATIONS S.R.L. | 54 m |
| BEST BRIDE SRL | 68 m |
| BRAIN MEDIA EXPERT S.R.L. | 68 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 7210 | 2025 |
| 7219 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (5)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25