ROCO EXCHANGE SRL
CUI 28083502 · J2011000087384
ROCO EXCHANGE SRL are CUI 28083502, nr. de înregistrare J2011000087384, înmatriculată pe 23.02.2011. Sediul social e în Municipiul Râmnicu Vâlcea, jud. Vâlcea. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6612. În 2025: cifră de afaceri 870.509 lei, profit net 71.552 lei, 9 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 871 mii lei · mediana 111 mii lei | 784% din mediană |
| Profit net | 72 mii lei · mediana 23 mii lei | 315% din mediană |
| Salariați | 9 · mediana 1 | 900% din mediană |
| Marjă netă | 8.2% · mediana 26.9% | 30% din mediană |
| Cifră pe salariat | 97 mii lei · mediana 152 mii lei | 64% din mediană |
Comparat cu 14.295 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 870.509 | 826.771 | 1.108.203 | 1.617.380 | 1.066.093 | 881.409 | 779.330 | 622.825 | 626.477 | 626.281 | 635.918 | 603.434 | 279.886 | 14.026 | 0 |
| Venituri totale | 880.138 | 844.853 | 1.221.690 | 1.632.752 | 1.083.559 | 884.893 | 803.840 | 641.826 | 635.094 | 627.661 | 652.311 | 608.187 | 311.255 | 126.734 | 36.367 |
| Cheltuieli totale | 785.957 | 723.190 | 756.380 | 706.396 | 545.868 | 481.815 | 513.642 | 428.232 | 450.911 | 425.389 | 402.765 | 350.835 | 250.095 | 95.937 | 52.040 |
| Profit / pierdere brută | 94.181 | 121.663 | 465.310 | 926.356 | 537.691 | 403.078 | 290.198 | 213.594 | 184.183 | 202.272 | 249.546 | 257.352 | 61.160 | 30.797 | -15.673 |
| Profit / pierdere netă | 71.552 | 103.462 | 455.324 | 917.620 | 537.691 | 397.439 | 282.478 | 207.365 | 177.107 | 170.516 | 209.873 | 216.816 | 50.313 | 27.994 | -15.673 |
| Active imobilizate | 189.747 | 172.302 | 205.007 | 22.119 | 57.475 | 94.140 | 120.081 | 3.986 | 4.621 | 6.248 | 6.453 | 7.615 | 11.698 | 4.523 | 11.141 |
| Active circulante | 947.972 | 1.163.990 | 1.428.621 | 1.619.450 | 1.133.377 | 892.960 | 698.362 | 607.526 | 581.575 | 610.317 | 629.471 | 750.933 | 705.308 | 483.958 | 427.035 |
| Creanțe | 5.552 | 565 | 5.067 | — | 1.994 | — | 4.153 | 6.465 | 5.666 | 5.816 | 5.916 | 7.616 | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 942.420 | 1.163.425 | 1.423.554 | 1.619.450 | 1.131.383 | 892.960 | 694.209 | 601.061 | 575.909 | 604.501 | 623.555 | 743.317 | 705.308 | 483.958 | 427.035 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 318 | — | — |
| Datorii | 641.019 | 358.689 | 759.488 | 305.133 | 266.005 | 202.505 | 153.085 | 31.947 | 45.743 | 92.817 | 85.297 | 159.758 | 335.350 | 156.820 | 134.509 |
| Capitaluri proprii | 496.700 | 977.603 | 874.140 | 1.336.436 | 924.847 | 784.595 | 665.358 | 579.565 | 540.453 | 523.748 | 550.627 | 598.790 | 381.974 | 331.661 | 303.667 |
| Capital subscris vărsat | 351.000 | 351.000 | 351.000 | 351.000 | 319.340 | 319.340 | 319.340 | 319.340 | 319.340 | 319.340 | 319.340 | 319.340 | 319.340 | 319.340 | 319.340 |
| Număr mediu de salariați | 9 | 10 | 11 | 11 | 10 | 9 | 9 | 9 | 9 | 8 | 8 | 7 | 21 | 15 | 6 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 23.02.2011 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea |
| CAEN principal | 6612 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ROCO EXCHANGE SRL |
| Nr. reg. com. | J2011000087384 |
| EUID | ROONRC.J2011000087384 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2011-02-23 |
| Sediu social | Str. General Magheru, 16, Mun. Râmnicu Vâlcea, VÂLCEA |
| Domiciliu fiscal | JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. GENERAL MAGHERU, NR.16, BL. H, SC.A, ET.1, AP.2 |
| Telefon | 0740233945 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ACTIV FORM S.R.L. | aceeași clădire |
| ADM SERVICE S.R.L. | aceeași clădire |
| AIMING HIGH LANGUAGE CENTER S.R.L. | aceeași clădire |
| AIMING HIGH SERVICES S.R.L. | aceeași clădire |
| ALLIANZ - TIRIAC ASIGURARI SA BUCURESTI SUCURSALA VALCEA | aceeași clădire |
| ANTONIA VYS S.R.L. | aceeași clădire |
| ARMF-RIZ SRL | aceeași clădire |
| BANCA COMERCIALA ROMANA SA BUCURESTI SUCURSALA JUDETEANA VALCEA | aceeași clădire |
| BLAZON SRL | aceeași clădire |
| CARESI MEDICAL S.R.L. | aceeași clădire |
| CONERO DOWNSTREAM S.R.L. | aceeași clădire |
| COSMIN-M SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6612 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (6)
| 14401428 | NOVIS CONSTRUCT SRL |
| 17892370 | LIBRA INTERNET BANK SA BUCUREŞTI SUCURSALA RM. VÂLCEA SA |
| 28293865 | PROANTCOM SRL |
| 28306027 | PROROBCOM SRL |
| 28361668 | IFN ROCO GOLD SRL |
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Vâlcea
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25