FAUR PLUS SRL
CUI 28149658 · J13/559/2011
FAUR PLUS SRL are CUI 28149658, nr. de înregistrare J13/559/2011, înmatriculată pe 08.03.2011. Sediul social e în Municipiul Constanţa, jud. Constanţa. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4932. În 2025: cifră de afaceri 34.746 lei, pierdere netă 6.236 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 35 mii lei · mediana 158 mii lei | 22% din mediană |
| Profit net | -6 mii lei · mediana 5 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Marjă netă | -17.9% · mediana 3.2% | sub mediană (pierdere) |
Comparat cu 94.309 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 34.746 | 55.098 | 45.863 | 22.512 | 187 | 11.763 | 51.003 | 53.592 | 115.215 | 95.758 | 70.221 | 20.486 | 35.394 | 26.018 | 14.710 |
| Venituri totale | 34.746 | 55.098 | 45.863 | 22.512 | 187 | 12.763 | 51.003 | 53.592 | 115.215 | 95.758 | 70.221 | 20.486 | 35.394 | 26.018 | 14.710 |
| Cheltuieli totale | 40.982 | 39.906 | 32.165 | 17.744 | 11.735 | 7.558 | 9.703 | 22.651 | 60.484 | 52.788 | 36.419 | 15.237 | 25.653 | 24.829 | 14.108 |
| Profit / pierdere brută | -6.236 | 15.192 | 13.698 | 4.768 | -11.548 | 5.205 | 41.300 | 30.941 | 54.731 | 42.970 | 33.802 | 5.249 | 9.741 | 1.189 | 602 |
| Profit / pierdere netă | -6.236 | 12.810 | 11.550 | 4.768 | -11.548 | 4.888 | 39.770 | 29.333 | 53.154 | 40.625 | 31.693 | 4.633 | 8.726 | 999 | 160 |
| Active imobilizate | 59.062 | — | — | 5.697 | 13.294 | 20.891 | — | 188 | 188 | 3.239 | 5.490 | 800 | 1.133 | 2.467 | 3.800 |
| Active circulante | 7.504 | 41.221 | 45.459 | 45.689 | 63.245 | 67.081 | 84.012 | 44.777 | 143.141 | 86.200 | 43.111 | 14.222 | 9.624 | 93 | 184 |
| Stocuri | — | — | — | — | 1.550 | 1.550 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 1.144 | — | — | — | 1.884 | 1.884 | 1.884 | 1.884 | — | — | — | — | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 6.360 | 41.221 | 45.459 | 45.689 | 59.811 | 63.647 | 82.128 | 42.893 | 143.141 | 86.200 | 43.111 | 14.222 | 9.624 | 93 | 184 |
| Datorii | 34.766 | 3.185 | 733 | 209 | 130 | 15 | 943 | 1.479 | 3.139 | 2.403 | 2.190 | 304 | 672 | 1.201 | 3.624 |
| Capitaluri proprii | 31.800 | 38.036 | 44.726 | 51.177 | 76.409 | 87.957 | 83.069 | 43.486 | 140.190 | 87.036 | 46.411 | 14.718 | 10.085 | 1.359 | 360 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Aug 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 08.03.2011 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa |
| CAEN principal | 4932 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | FAUR PLUS SRL |
| Nr. reg. com. | J13/559/2011 |
| EUID | ROONRC.J13/559/2011 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2011-03-08 |
| Sediu social | Str. Ion Vodă, 42, Mun. Constanţa, CONSTANŢA |
| Domiciliu fiscal | JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. ION VODĂ, NR.42 |
| Telefon | 0724416011 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| B.N.N.CONSULTING SRL | aceeași clădire |
| B.R.L.TRADING SRL inactiv | aceeași clădire |
| BACOSOSI SAB S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| BOSFOR BEST SRL | aceeași clădire |
| CALIBI SRL | aceeași clădire |
| COV ACTIV WILHEM SRL | aceeași clădire |
| DCG PROCONSULTING SRL | aceeași clădire |
| ELGITA 07 SRL | aceeași clădire |
| EMIXON INVEST S.R.L. | aceeași clădire |
| GLOBAL PROFESSIONAL CONSTRUCT S.R.L. | aceeași clădire |
| LUPA DENTAL STUDIO S.R.L. | aceeași clădire |
| PRINCESS BALIM SRL inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4932 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
CAEN autorizat (0)
Niciunul.
Alte firme din Constanţa
| 1880787 | MOBIL SRL |
| 1895036 | ADI-COLA 79 SRL |
| 1897843 | GELPET COM SRL |
| 2750513 | MANAFU SRL |
| 2979372 | SERVCOM-ADRIAN SRL |
| 3699427 | RAVIMPEX SRL |
| 3858026 | LARY-PREST SRL |
| 3858328 | LACHIS IMPEX SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25