CLAU TOMA SRL
CUI 28210606 · J2011000205274
CLAU TOMA SRL are CUI 28210606, nr. de înregistrare J2011000205274, înmatriculată pe 18.03.2011. Sediul social e în Sat Gherăeşti, Comuna Gherăeşti, jud. Neamţ. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2025: cifră de afaceri 917.797 lei, profit net 52.141 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 918 mii lei · mediana 199 mii lei | 462% din mediană |
| Profit net | 52 mii lei · mediana 3 mii lei | de 18× mediana |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 5.7% · mediana 1.6% | 356% din mediană |
| Cifră pe salariat | 459 mii lei · mediana 224 mii lei | 205% din mediană |
Comparat cu 270.691 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 917.797 | 801.082 | 712.212 | 500.364 | 299.542 | 257.261 | 212.382 | 291.930 | 217.616 | 183.508 | 157.111 | 131.858 | 86.575 | 120.778 | 54.630 |
| Venituri totale | 918.130 | 801.082 | 712.212 | 500.364 | 299.542 | 257.261 | 212.382 | 291.930 | 217.616 | 183.508 | 157.369 | 131.978 | 86.697 | 120.789 | 54.820 |
| Cheltuieli totale | 855.763 | 719.219 | 632.763 | 466.138 | 301.454 | 267.784 | 225.877 | 276.304 | 182.822 | 154.471 | 143.752 | 117.560 | 79.860 | 119.563 | 53.758 |
| Profit / pierdere brută | 62.367 | 81.863 | 79.449 | 34.226 | -1.912 | -10.523 | -13.495 | 15.626 | 34.794 | 29.037 | 13.617 | 14.418 | 6.837 | 1.226 | 1.062 |
| Profit / pierdere netă | 52.141 | 68.803 | 73.183 | 29.321 | -4.623 | -12.195 | -15.619 | 12.706 | 32.618 | 24.351 | 8.896 | 10.459 | 4.390 | 1.030 | 892 |
| Active circulante | 168.868 | 199.505 | 175.351 | 104.254 | 89.103 | 79.840 | 85.939 | 107.471 | 122.134 | 52.639 | 41.234 | 48.397 | 62.593 | 21.966 | 15.730 |
| Stocuri | 70.787 | 75.003 | 60.630 | 30.080 | 55.317 | 20.760 | 26.906 | 25.149 | 121.337 | 45.621 | 37.701 | 47.950 | 59.647 | 18.330 | 13.181 |
| Creanțe | 22.079 | 13.228 | 14.080 | 18.583 | 11.445 | 12.184 | 2.967 | 7.967 | — | — | — | — | — | 170 | — |
| Casa și conturi la bănci | 76.002 | 111.274 | 100.641 | 55.591 | 22.341 | 46.896 | 56.066 | 74.355 | 797 | 7.018 | 3.533 | 447 | 2.946 | 3.466 | 2.549 |
| Cheltuieli în avans | 438 | 438 | 438 | 438 | 438 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 40.107 | 32.878 | 23.179 | 12.265 | 26.435 | 12.111 | 6.015 | 11.929 | 39.298 | 2.420 | 15.367 | 31.426 | 56.081 | 19.844 | 14.638 |
| Capitaluri proprii | 129.199 | 167.065 | 152.610 | 92.427 | 63.106 | 67.729 | 79.924 | 95.542 | 82.836 | 50.219 | 25.867 | 16.971 | 6.512 | 2.122 | 1.092 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 18.03.2011 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală ROMAN |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | CLAU TOMA SRL |
| Nr. reg. com. | J2011000205274 |
| EUID | ROONRC.J2011000205274 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2011-03-18 |
| Sediu social | Str. Ştefan cel Mare, 18, Sat Gherăeşti Com. Gherăeşti, NEAMŢ |
| Domiciliu fiscal | JUD. NEAMŢ, SAT GHERĂEŞTI COM. GHERĂEŞTI, STR. ŞTEFAN CEL MARE, NR.18 |
| Telefon | 0233746126 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| VELMART COM SRL | 122 m |
| PPT FINANCE S.R.L. | 136 m |
| TANCĂU PAD S.R.L. | 136 m |
| SGT CLEANING S.R.L. | 176 m |
| EXPERT MARKET LOGISTIK S.R.L. | 186 m |
| GIK SERV COMPANY SRL | 228 m |
| TIMP INVEST S.R.L. | 228 m |
| INTEGRAL AGRICOLA S.R.L. | 237 m |
| MIHTAL TECHNICAL EQUIPMENT S.R.L. | 237 m |
| PALMIS SRL | 237 m |
| REVERT MKT S.R.L. | 241 m |
| MEDICA DENT CLINIC SRL | 271 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4711 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Neamţ
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25