STANDARD TOP ACCOUNTING SRL
CUI 28263368 · J2011003753400
STANDARD TOP ACCOUNTING SRL are CUI 28263368, nr. de înregistrare J2011003753400, înmatriculată pe 29.03.2011. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 3, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 6920. În 2025: cifră de afaceri 481.356 lei, profit net 258.388 lei, 3 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 481 mii lei · mediana 172 mii lei | 280% din mediană |
| Profit net | 258 mii lei · mediana 31 mii lei | 820% din mediană |
| Salariați | 3 · mediana 1 | 300% din mediană |
| Marjă netă | 53.7% · mediana 23.7% | 227% din mediană |
| Cifră pe salariat | 160 mii lei · mediana 176 mii lei | 91% din mediană |
Comparat cu 103.076 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 481.356 | 419.452 | 376.146 | 360.617 | 306.420 | 324.965 | 306.962 | 267.817 | 282.542 | 259.547 | 204.448 | 159.640 | 101.356 | 75.140 | 30.828 |
| Venituri totale | 481.356 | 420.908 | 376.146 | 360.617 | 306.420 | 324.965 | 306.962 | 267.817 | 282.542 | 259.547 | 204.448 | 159.640 | 101.356 | 75.140 | 30.828 |
| Cheltuieli totale | 213.117 | 186.516 | 148.720 | 129.258 | 102.446 | 87.720 | 139.471 | 127.251 | 101.161 | 69.726 | 87.612 | 85.165 | 71.459 | 62.012 | 17.591 |
| Profit / pierdere brută | 268.239 | 234.392 | 227.426 | 231.359 | 203.974 | 237.245 | 167.491 | 140.566 | 181.381 | 189.821 | 116.836 | 74.475 | 29.897 | 13.128 | 13.237 |
| Profit / pierdere netă | 258.388 | 227.350 | 224.116 | 227.825 | 200.971 | 234.207 | 164.421 | 137.888 | 178.556 | 183.977 | 110.703 | 69.686 | 26.856 | 10.874 | 11.101 |
| Active imobilizate | 4.810 | 4.998 | 10.886 | 18.583 | 10.315 | 4.768 | 4.422 | 966 | 1.857 | 1.209 | 2.720 | 4.391 | 3.593 | 4.471 | 648 |
| Active circulante | 377.948 | 374.681 | 333.364 | 352.279 | 245.606 | 285.186 | 220.695 | 315.710 | 218.905 | 217.673 | 218.513 | 96.817 | 55.925 | 25.244 | 14.854 |
| Creanțe | 373.123 | 355.374 | 286.028 | 342.858 | 214.277 | 234.409 | 183.441 | 171.519 | 142.386 | 143.855 | 92.902 | 48.747 | 35.576 | 18.337 | 5.840 |
| Casa și conturi la bănci | 4.825 | 19.307 | 47.336 | 9.421 | 31.329 | 50.777 | 37.254 | 144.191 | 76.519 | 73.818 | 125.611 | 48.070 | 20.349 | 6.907 | 9.014 |
| Cheltuieli în avans | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 310 | 258 | 275 | 265 |
| Datorii | 124.130 | 152.089 | 83.945 | 142.797 | 54.710 | 55.507 | 60.456 | 42.097 | 41.966 | 34.665 | 27.527 | 18.515 | 10.745 | 7.815 | 4.466 |
| Capitaluri proprii | 258.628 | 227.590 | 260.305 | 228.065 | 201.211 | 234.447 | 164.661 | 274.579 | 178.796 | 184.217 | 193.706 | 83.003 | 49.031 | 22.175 | 11.301 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 3 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 29.03.2011 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 6920 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | STANDARD TOP ACCOUNTING SRL |
| Nr. reg. com. | J2011003753400 |
| EUID | ROONRC.J2011003753400 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2011-03-29 |
| Sediu social | Aleea Râmnicu Sărat, 13, CAMERA 1, Sector 3 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR. RÂMNICU SĂRAT, NR.13, CAMERA 1, BL.19, SC.3, ET.6, AP.122 |
| Telefon | 0744791348 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| A.N.V. 2001 SRL inactiv | aceeași clădire |
| BAM BIDUX TRANS SRL | aceeași clădire |
| GRIMPEX TEHNOLOGY SRL | aceeași clădire |
| HUNK TOWN CONCEPT S.R.L. | aceeași clădire |
| ISSAVISION MARKETING S.R.L. | aceeași clădire |
| JUVERDEANU ARHITECTURA SI DESIGN S.R.L. | aceeași clădire |
| LUCEARCHITECTURE S.R.L. | aceeași clădire |
| MONDO OPTIC SRL | aceeași clădire |
| PRIME PULSE S.R.L. | aceeași clădire |
| ROTEL IT GRUP SRL | aceeași clădire |
| SOLROJO S.R.L. | aceeași clădire |
| STREAMLINE IT CONSULTING S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6920 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (24)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25