CORINT S.R.L.
CUI 2830957 · J30/27/1993
CORINT S.R.L. are CUI 2830957, nr. de înregistrare J30/27/1993, înmatriculată pe 11.01.1993. Sediul social e în Municipiul Satu Mare, jud. Satu Mare. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2025: cifră de afaceri 33.279 lei, profit net 23.791 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 33 mii lei · mediana 199 mii lei | 17% din mediană |
| Profit net | 24 mii lei · mediana 3 mii lei | 841% din mediană |
| Marjă netă | 71.5% · mediana 1.6% | de 45× mediana |
Comparat cu 270.641 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 33.279 | 27.861 | 26.697 | 25.725 | 26.566 | 26.156 | 25.618 | 27.154 | 24.800 | 27.963 | 44.378 | 45.541 | 46.236 | 46.093 | 102.876 |
| Venituri totale | 33.279 | 27.861 | 26.697 | 25.725 | 26.566 | 26.156 | 25.618 | 27.154 | 25.541 | 27.963 | 44.378 | 45.541 | 46.236 | 46.093 | 102.877 |
| Cheltuieli totale | 5.063 | 5.961 | 15.936 | 7.164 | 6.945 | 4.145 | 2.842 | 9.549 | 11.434 | 7.964 | 17.670 | 21.760 | 30.720 | 33.402 | 104.369 |
| Profit / pierdere brută | 28.216 | 21.900 | 10.761 | 18.561 | 19.621 | 22.011 | 22.776 | 17.605 | 14.107 | 19.999 | 26.708 | 23.781 | 15.516 | 12.691 | -1.492 |
| Profit / pierdere netă | 23.791 | 18.373 | 9.073 | 17.804 | 18.829 | 21.285 | 22.008 | 16.789 | 13.341 | 19.160 | 25.377 | 22.415 | 14.203 | 12.691 | -1.492 |
| Active imobilizate | 35.661 | 35.661 | 35.661 | 35.661 | 35.661 | 35.661 | 35.661 | 35.661 | 42.250 | 50.157 | 50.773 | 56.106 | 61.440 | 68.645 | 84.758 |
| Active circulante | 32.217 | 40.913 | 62.696 | 100.282 | 86.462 | 115.270 | 117.853 | 143.314 | 119.782 | 98.991 | 75.635 | 45.429 | 23.911 | 2.867 | 3.098 |
| Creanțe | 15 | 4 | — | 3.069 | 6.321 | 1.032 | 1.033 | 1.033 | 81 | 81 | 3.824 | 1.132 | 4.752 | 1.132 | 1.233 |
| Casa și conturi la bănci | 32.202 | 40.909 | 62.696 | 97.213 | 80.141 | 114.238 | 116.820 | 142.281 | 119.701 | 98.910 | 71.811 | 44.297 | 19.159 | 1.735 | 1.865 |
| Datorii | 3.321 | 5.809 | 5.965 | 2.623 | 6.607 | 4.245 | 4.113 | 1.582 | 1.428 | 1.885 | 3.023 | 3.521 | 9.758 | 10.122 | 39.157 |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 6 | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 64.557 | 70.765 | 92.392 | 133.320 | 115.516 | 146.686 | 149.401 | 177.393 | 160.604 | 147.263 | 123.385 | 98.008 | 75.593 | 61.390 | 48.699 |
| Capital subscris vărsat | 550 | 550 | 550 | 550 | 550 | 550 | 550 | 550 | 550 | 550 | 550 | 550 | 550 | 550 | 550 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jan 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 28.01.1993 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | CORINT SRL |
| Nr. reg. com. | J30/27/1993 |
| EUID | ROONRC.J30/27/1993 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1993-01-11 |
| Sediu social | Str. Zenit, Mun. Satu Mare, SATU MARE |
| Domiciliu fiscal | JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, STR. ZENIT, BL.Z.22, ET.P |
| Telefon | 0261769156 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ADVISTUM S.R.L. | aceeași clădire |
| AN DAN HOME FURNITURE SRL | aceeași clădire |
| ANDRA & CASI TRANSPORT INTERNATIONAL S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ATT & ZOL SRL | aceeași clădire |
| BOTEZZ.RO BY VNC S.R.L. | aceeași clădire |
| BĂLĂCEANU ANDREEA & FLORIN SRL | aceeași clădire |
| CHILL COFFEI SRL-D inactiv | aceeași clădire |
| CM TOP MEDIA-EVENTS S.R.L. | aceeași clădire |
| DAVID TRANS SRL inactiv | aceeași clădire |
| DISCONT SRL inactiv | aceeași clădire |
| DORATECO AURORA S.R.L. | aceeași clădire |
| FULL TIME INSTAL S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4711 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (108)
Sunt 108 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Satu Mare
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08