OFTALMED VISION SRL
CUI 28348596 · J2011000245289
OFTALMED VISION SRL are CUI 28348596, nr. de înregistrare J2011000245289, înmatriculată pe 14.04.2011. Sediul social e în Municipiul Slatina, jud. Olt. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 8622. În 2025: cifră de afaceri 479.053 lei, profit net 288.804 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 479 mii lei · mediana 220 mii lei | 218% din mediană |
| Profit net | 289 mii lei · mediana 40 mii lei | 720% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 60.3% · mediana 22.2% | 272% din mediană |
| Cifră pe salariat | 240 mii lei · mediana 202 mii lei | 118% din mediană |
Comparat cu 38.018 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 479.053 | 441.624 | 447.005 | 393.018 | 338.410 | 291.157 | 250.160 | 237.971 | 203.970 | 197.484 | 186.571 | 188.897 | 159.798 | 133.402 | 54.840 |
| Venituri totale | 479.055 | 441.627 | 447.009 | 393.020 | 338.412 | 291.158 | 250.161 | 237.972 | 203.971 | 197.485 | 186.573 | 188.901 | 159.803 | 133.407 | 54.841 |
| Cheltuieli totale | 176.167 | 194.314 | 126.622 | 109.999 | 95.868 | 93.606 | 92.493 | 88.967 | 84.989 | 72.149 | 70.732 | 39.083 | 26.964 | 22.614 | 13.826 |
| Profit / pierdere brută | 302.888 | 247.313 | 320.387 | 283.021 | 242.544 | 197.552 | 157.668 | 149.005 | 118.982 | 125.336 | 115.841 | 149.818 | 132.839 | 110.793 | 41.015 |
| Profit / pierdere netă | 288.804 | 234.064 | 315.917 | 279.091 | 239.160 | 194.858 | 155.167 | 146.625 | 116.942 | 123.361 | 110.244 | 144.150 | 128.045 | 106.790 | 39.369 |
| Active imobilizate | 23.510 | 37.160 | 28.136 | 33.167 | 38.198 | 885 | 3.016 | 6.409 | 8.670 | 18.331 | 18.331 | 18.331 | 18.331 | 236 | 236 |
| Active circulante | 282.466 | 381.970 | 297.104 | 253.992 | 220.296 | 201.741 | 159.235 | 158.598 | 243.830 | 636.659 | 514.096 | 408.899 | 269.640 | 147.971 | 43.834 |
| Creanțe | 234.706 | 338.040 | 260.372 | — | — | — | — | 400 | — | — | — | — | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 47.760 | 43.930 | 36.732 | 253.992 | 220.296 | 201.741 | 159.235 | 158.198 | 243.830 | 636.659 | 514.096 | 408.899 | 269.640 | 147.971 | 43.834 |
| Datorii | 16.964 | 184.858 | 9.120 | 7.868 | 19.134 | 7.553 | 6.876 | 6.739 | 11.997 | 2.832 | 3.630 | 8.677 | 13.568 | 1.848 | 4.501 |
| Capitaluri proprii | 289.012 | 234.272 | 316.120 | 279.291 | 239.360 | 195.073 | 155.375 | 158.268 | 240.503 | 652.158 | 528.797 | 418.553 | 274.403 | 146.359 | 39.569 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 14.04.2011 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Olt |
| CAEN principal | 8622 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | OFTALMED VISION SRL |
| Nr. reg. com. | J2011000245289 |
| EUID | ROONRC.J2011000245289 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2011-04-14 |
| Sediu social | Str. Ecaterina Teodoroiu, 10, Mun. Slatina, OLT |
| Domiciliu fiscal | JUD. OLT, MUN. SLATINA, STR. ECATERINA TEODOROIU, NR.10, BL.10, SC.B, ET.P., AP.1 |
| Telefon | 0721178662 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ANDREEA PREDA EVENTS S.R.L. | aceeași clădire |
| COMĂNESCU BRYA STYLE S.R.L. | aceeași clădire |
| CRIS MARIUS IULCONS SRL | aceeași clădire |
| GROSI IT SOLUTIONS SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ | aceeași clădire |
| INFINITY DANIGOLD AMANET SRL inactiv | aceeași clădire |
| KINGS & QUEENS SALON 27 S.R.L. | aceeași clădire |
| MAGDA YNO TRANS S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| MTG ALMAR LOGISTIC SRL | aceeași clădire |
| NIC-FLOR SERV SRL | aceeași clădire |
| TERRAROM SRL inactiv | aceeași clădire |
| VERITAS-TRANS SRL inactiv | aceeași clădire |
| ALGRUP LEGUME FRUCTE SRL inactiv | 40 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 8622 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
CAEN autorizat (0)
Niciunul.
Alte firme din Olt
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25