MICROSCIENCE TECHNOLOGY SRL
CUI 28626943 · J2011007286405
MICROSCIENCE TECHNOLOGY SRL are CUI 28626943, nr. de înregistrare J2011007286405, înmatriculată pe 14.06.2011. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 5, jud. Bucureşti. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 7210. În 2025: cifră de afaceri 293.840 lei, profit net 134.932 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 294 mii lei · mediana 172 mii lei | 171% din mediană |
| Profit net | 135 mii lei · mediana 31 mii lei | 429% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 45.9% · mediana 23.6% | 194% din mediană |
| Cifră pe salariat | 147 mii lei · mediana 176 mii lei | 83% din mediană |
Comparat cu 103.298 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 293.840 | 259.883 | 296.525 | 261.428 | 295.530 | 254.446 | 166.842 | 323.708 | 189.891 | 132.494 | — | 22.310 | 5.520 | 0 |
| Venituri totale | 293.840 | 260.271 | 298.309 | 261.428 | 295.530 | 258.014 | 166.842 | 323.708 | 189.891 | 132.494 | 0 | 22.310 | 5.520 | 0 |
| Cheltuieli totale | 134.878 | 188.558 | 204.035 | 171.045 | 171.980 | 143.410 | 97.795 | 150.570 | 105.949 | 29.691 | — | 7.559 | 677 | 3.896 |
| Profit / pierdere brută | 158.962 | 71.713 | 94.274 | 90.383 | 123.550 | 114.604 | 69.047 | 173.138 | 83.942 | 102.803 | 0 | 14.751 | 4.843 | -3.896 |
| Profit / pierdere netă | 134.932 | 61.140 | 91.289 | 87.769 | 120.595 | 112.026 | 67.378 | 169.907 | 82.043 | 98.801 | 0 | 14.082 | 4.776 | -3.896 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 484 |
| Active circulante | 148.269 | 74.547 | 104.535 | 101.708 | 140.741 | 133.352 | 256.310 | 189.011 | 118.594 | 104.249 | 14.602 | 14.602 | 960 | -22 |
| Creanțe | 2.766 | 1.880 | 8.000 | 14.389 | 8.683 | 8.673 | 8.590 | 9.405 | 22.627 | 8.590 | 200 | 200 | 200 | — |
| Casa și conturi la bănci | 145.503 | 72.667 | 96.535 | 87.319 | 132.058 | 124.679 | 247.720 | 179.606 | 95.967 | 95.659 | 14.402 | 14.402 | 760 | -22 |
| Cheltuieli în avans | 448 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 9.473 | 9.095 | 8.934 | 9.627 | 15.834 | 17.024 | 184.630 | 14.802 | 32.249 | 1.146 | 300 | 300 | 0 | 4.278 |
| Capitaluri proprii | 139.244 | 65.452 | 95.601 | 92.081 | 124.907 | 116.328 | 71.680 | 174.209 | 86.345 | 103.103 | 14.302 | 14.302 | 960 | -3.816 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 3 | 4 | — | — | — | — | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jan 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 14.06.2011 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 7210 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MICROSCIENCE TECHNOLOGY SRL |
| Nr. reg. com. | J2011007286405 |
| EUID | ROONRC.J2011007286405 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2011-06-14 |
| Sediu social | Cal. Ferentari, 1, incăperea nr.5, Sector 5 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, CALEA FERENTARI, NR.1, INCĂPEREA NR.5, BL.75A, SC.B, ET.7, AP.60 |
| Telefon | 0726363012 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ALIN & TV - LCD S.R.L. | aceeași clădire |
| ALYALIS'S WASH S.R.L. | aceeași clădire |
| ARTIS THEATRE STUDIO S.R.L. | aceeași clădire |
| BMG TRANSPORT SOLUTION S.R.L. | aceeași clădire |
| BONDENO SRL | aceeași clădire |
| CENTRUL PRO ERUDIO SRL | aceeași clădire |
| CENTRUL PUI DE OM SRL | aceeași clădire |
| CLARIS FILM SRL inactiv | aceeași clădire |
| DARCAT GENERAL S.R.L. | aceeași clădire |
| DB EXPERT CONTA S.R.L. | aceeași clădire |
| EUVISION S.R.L. | aceeași clădire |
| FARKAS PROD COM SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 8559 | 2016 – 2025 |
| 7219 | 2012 – 2015 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (14)
Sunt 14 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (5)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08