MOUNTAIN ADVENTURE SRL
CUI 28644362 · J08/1047/2011
MOUNTAIN ADVENTURE SRL are CUI 28644362, nr. de înregistrare J08/1047/2011, înmatriculată pe 17.06.2011. Sediul social e în Loc. Predeal, Oraş Predeal, jud. Braşov. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 8551. În 2025: cifră de afaceri 199.295 lei, pierdere netă 47.502 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 199 mii lei · mediana 105 mii lei | 189% din mediană |
| Profit net | -48 mii lei · mediana 7 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | -23.8% · mediana 10.2% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 100 mii lei · mediana 110 mii lei | 91% din mediană |
Comparat cu 19.637 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 199.295 | 255.934 | 283.058 | 121.169 | 270.580 | 160.276 | 261.429 | 259.750 | 216.474 | 198.060 | 92.710 | 67.923 | 67.872 | 48.655 | 26.170 |
| Venituri totale | 199.295 | 255.973 | 283.058 | 121.204 | 315.530 | 162.124 | 261.429 | 259.750 | 216.474 | 198.060 | 92.710 | 67.923 | 68.372 | 49.558 | 26.252 |
| Cheltuieli totale | 246.797 | 308.567 | 309.737 | 212.373 | 278.352 | 112.801 | 230.002 | 173.582 | 149.551 | 101.640 | 76.270 | 106.225 | 78.592 | 90.061 | 37.935 |
| Profit / pierdere brută | -47.502 | -52.594 | -26.679 | -91.169 | 37.178 | 49.323 | 31.427 | 86.168 | 66.923 | 96.420 | 16.440 | -38.302 | -10.220 | -40.503 | -11.683 |
| Profit / pierdere netă | -47.502 | -52.594 | -29.509 | -92.169 | 34.940 | 46.935 | 28.821 | 82.853 | 64.568 | 93.656 | 13.659 | -40.339 | -11.589 | -40.503 | -11.858 |
| Active imobilizate | — | — | 13.325 | 30.658 | 33.425 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 187 |
| Active circulante | 28.965 | 43.931 | 30.230 | 36.707 | 112.282 | 99.512 | 56.475 | 105.501 | 69.711 | 15.394 | 10.659 | 7.003 | 20.085 | 13.473 | 12.183 |
| Creanțe | 22.942 | 21.422 | 16.467 | 24.833 | 45.236 | 37.691 | 35.943 | 30.995 | 6.830 | 3.642 | 5.051 | 3.868 | 6.486 | 7.037 | 992 |
| Casa și conturi la bănci | 6.023 | 22.509 | 13.763 | 11.874 | 67.046 | 61.821 | 20.532 | 74.506 | 62.881 | 11.752 | 5.608 | 3.135 | 13.599 | 6.436 | 11.191 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 29.250 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 150.611 | 118.075 | 65.105 | 88.656 | 20.896 | 9.641 | 13.538 | 17.700 | 2.605 | 12.856 | 101.777 | 111.092 | 83.835 | 65.634 | 24.028 |
| Capitaluri proprii | -121.646 | -74.144 | -21.550 | 7.959 | 124.811 | 89.871 | 42.937 | 87.801 | 67.106 | 2.538 | -91.118 | -104.089 | -63.750 | -52.161 | -11.658 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 5 | 3 | 6 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 17.06.2011 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov |
| CAEN principal | 8551 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MOUNTAIN ADVENTURE SRL |
| Nr. reg. com. | J08/1047/2011 |
| EUID | ROONRC.J08/1047/2011 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2011-06-17 |
| Sediu social | Str. Şoimului, 9, BIROU 1A, Orş. Predeal, BRAŞOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRAŞOV, ORŞ. PREDEAL, STR. ŞOIMULUI, NR.9, BIROU 1A, ET.1, AP.117 |
| Telefon | 0732115582 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ALIRA IMPEX SRL | aceeași clădire |
| CASA STRUGUREL S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| CEAUNUL SKIORULUI S.R.L. | aceeași clădire |
| DAIORD CMR TRANSPORT SRL | aceeași clădire |
| INFINITY DANCE STUDIO S.R.L. | aceeași clădire |
| KAUNERTAL MONT SRL | aceeași clădire |
| M.C. SKI RENT SRL inactiv | aceeași clădire |
| OBACOR-COM SRL | aceeași clădire |
| ONEDAVE EVENTS S.R.L. | aceeași clădire |
| PANIPRED SRL | aceeași clădire |
| PRIORA PREDEAL S.R.L. | aceeași clădire |
| RAVEN MEN SHOP S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 8551 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (16)
Sunt 16 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (5)
Alte firme din Braşov
| 1092142 | APSA-SASORI SRL |
| 7768678 | KAMALA SRL |
| 8101353 | S & D DEVELOPMENT SRL |
| 15519813 | SABIROX SRL |
| 17948030 | CONSULT MARDAI SRL |
| 19137085 | RUCKSACK SRL |
| 21472430 | ADIMARCU FITNESS S.R.L. |
| 24828559 | MY FIRST 4U SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25