GAB&SILV ALIMENTAR S.R.L.
CUI 28676500 · J28/428/2011
GAB&SILV ALIMENTAR S.R.L. are CUI 28676500, nr. de înregistrare J28/428/2011, înmatriculată pe 23.06.2011. Sediul social e în Sat Ianca, Comuna Ianca, jud. Olt. Este neplătitoare de TVA, INACTIVĂ fiscal. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2024: cifră de afaceri 235.368 lei, pierdere netă 38.235 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 235 mii lei · mediana 199 mii lei | 118% din mediană |
| Profit net | -38 mii lei · mediana 3 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | -16.2% · mediana 1.6% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 118 mii lei · mediana 224 mii lei | 53% din mediană |
Comparat cu 270.641 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 235.368 | 176.901 | 189.605 | 135.767 | 212.172 | 157.540 | 137.125 | 139.155 | 122.178 | 116.593 | 69.484 | 65.199 | 105.657 | 30.047 |
| Venituri totale | 235.368 | 176.901 | 189.605 | 135.767 | 212.172 | 157.540 | 137.125 | 139.209 | 122.178 | 116.593 | 69.484 | 65.199 | 105.657 | 30.047 |
| Cheltuieli totale | 271.405 | 181.407 | 193.121 | 144.048 | 209.252 | 155.143 | 133.961 | 135.828 | 113.872 | 98.269 | 51.896 | 53.946 | 95.549 | 28.126 |
| Profit / pierdere brută | -36.037 | -4.506 | -3.516 | -8.281 | 2.920 | 2.397 | 3.164 | 3.381 | 8.306 | 18.324 | 17.588 | 11.253 | 10.108 | 1.921 |
| Profit / pierdere netă | -38.235 | -6.201 | -5.412 | -9.639 | 843 | 821 | 1.792 | 1.888 | 5.626 | 14.826 | 15.504 | 9.297 | 8.488 | 1.614 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 365 |
| Active circulante | 353.147 | 356.330 | 354.430 | 330.690 | 246.943 | 201.044 | 202.380 | 141.501 | 112.013 | 76.829 | 49.447 | 31.764 | 24.361 | 26.089 |
| Stocuri | 345.321 | 352.939 | 348.302 | 328.432 | 239.625 | 199.423 | 184.757 | 132.531 | 107.359 | 73.203 | 47.217 | 29.257 | 22.993 | 24.681 |
| Creanțe | 483 | — | — | — | — | — | 16.700 | — | — | 0 | 556 | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 7.343 | 3.391 | 6.128 | 2.258 | 7.318 | 1.621 | 923 | 8.970 | 4.654 | 3.626 | 1.674 | 2.507 | 1.368 | 1.408 |
| Cheltuieli în avans | — | — | 26.249 | 26.249 | 26.249 | 26.249 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 362.236 | 327.184 | 345.331 | 316.180 | 222.794 | 177.737 | 153.645 | 94.558 | 62.459 | 26.900 | 14.344 | 12.165 | 14.059 | 24.640 |
| Capitaluri proprii | -9.089 | 29.146 | 35.348 | 40.759 | 50.398 | 49.556 | 48.735 | 46.943 | 49.554 | 49.929 | 35.103 | 19.599 | 10.302 | 1.814 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 1 | 1 | — | — | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | INACTIV |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 23.06.2011 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Corabia |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | GAB&SILV ALIMENTAR SRL |
| Nr. reg. com. | J28/428/2011 |
| EUID | ROONRC.J28/428/2011 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2011-06-23 |
| Sediu social | Str. Unirii, 90, Sat Ianca Com. Ianca, OLT |
| Domiciliu fiscal | JUD. OLT, SAT IANCA COM. IANCA, STR. UNIRII, NR.90 |
| Telefon | 0762752758 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| DRAGOCOM AURELIAN MIXT SRL inactiv | 216 m |
| ADRIAN TOCEA CONSTRUCT SRL inactiv | 485 m |
| DECORATIV CAT S.R.L. | 508 m |
| BROTHERS RRS CONSTRUCT S.R.L. inactiv | 711 m |
| RARES GABRIEL IMP S.R.L. inactiv | 711 m |
| RARES GABRIEL TEAM IMP S.R.L. inactiv | 711 m |
| DIANA IMPEX SRL inactiv | 804 m |
| ALYCE GIULY STORE S.R.L. inactiv | 912 m |
| AGRO LUCA DAB S.R.L. | 921 m |
| DAG DISTRIBUITION UNIVERSE S.R.L. | 921 m |
| GIULYDALIS S.R.L. inactiv | 930 m |
| BEAUTY JULIA PRINCES S.R.L. inactiv | 936 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4711 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (9)
Alte firme din Olt
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08