MIVA IMPORT EXPORT SRL
CUI 2871884 · J1992001934125
MIVA IMPORT EXPORT SRL are CUI 2871884, nr. de înregistrare J1992001934125, înmatriculată pe 30.04.1992. Sediul social e în Municipiul Cluj-Napoca, jud. Cluj. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4933. În 2025: cifră de afaceri 148.400 lei, profit net 52.651 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 148 mii lei · mediana 158 mii lei | 94% din mediană |
| Profit net | 53 mii lei · mediana 5 mii lei | de 10× mediana |
| Marjă netă | 35.5% · mediana 3.2% | de 11× mediana |
Comparat cu 94.327 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 148.400 | 147.034 | 179.035 | 187.439 | 242.583 | 198.133 | 16.850 | 22.200 | 7.200 | 17.400 | 19.080 | 20.040 | 19.800 | 20.400 | 20.600 |
| Venituri totale | 155.135 | 147.034 | 184.403 | 187.489 | 288.467 | 198.139 | 16.850 | 22.200 | 7.200 | 17.400 | 19.080 | 20.040 | 19.800 | 20.400 | 20.600 |
| Cheltuieli totale | 92.642 | 149.787 | 113.959 | 116.201 | 203.406 | 120.603 | 17.359 | 16.345 | 38.970 | 40.183 | 33.372 | 30.919 | 27.045 | 24.161 | 23.356 |
| Profit / pierdere brută | 62.493 | -2.753 | 70.444 | 71.288 | 85.061 | 77.536 | -509 | 5.855 | -31.770 | -22.783 | -14.292 | -10.879 | -7.245 | -3.761 | -2.756 |
| Profit / pierdere netă | 52.651 | -3.135 | 58.223 | 65.775 | 79.229 | 75.339 | -1.015 | 5.189 | -31.842 | -22.957 | -14.864 | -11.480 | -7.839 | -4.373 | -3.374 |
| Active imobilizate | 5.128 | 6.065 | 13.120 | 26.253 | 41.001 | 17.277 | 9.365 | 13.240 | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 52.912 | 48.581 | 50.956 | 59.180 | 54.455 | 25.772 | 307 | 1.598 | 1.402 | 401 | 680 | 5.285 | 8.169 | 6.997 | 6.311 |
| Creanțe | 40.219 | 5.840 | 1.794 | 53.032 | 1.268 | 2.073 | — | — | — | — | 2 | — | — | — | 112 |
| Casa și conturi la bănci | 12.693 | 42.741 | 49.162 | 6.148 | 53.187 | 23.699 | 307 | 1.598 | 1.402 | 401 | 678 | 5.285 | 8.169 | 6.997 | 6.199 |
| Cheltuieli în avans | 930 | 516 | 88 | 69 | 71 | 94 | — | 448 | 60 | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 6.079 | 711 | 5.701 | 19.487 | 48.482 | 75.327 | 117.195 | 121.794 | 113.159 | 80.256 | 57.578 | 47.319 | 38.723 | 29.712 | 24.653 |
| Capitaluri proprii | 52.891 | 54.451 | 58.463 | 66.015 | 47.045 | -32.184 | -107.523 | -106.508 | -111.697 | -79.855 | -56.898 | -42.034 | -30.554 | -22.715 | -18.342 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | 1 | 1 | — | — | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 01.02.1993 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj |
| CAEN principal | 4933 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MIVA IMPORT EXPORT SRL |
| Nr. reg. com. | J1992001934125 |
| EUID | ROONRC.J1992001934125 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-04-30 |
| Sediu social | Str. Ion Reteganu Pop, 31, Mun. Cluj-Napoca, CLUJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. ION RETEGANU POP, NR.31 |
| Telefon | 0723244182 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| DEY MUAY THAI S.R.L. | aceeași clădire |
| HORIZON LIVING S.R.L. | 28 m |
| IMOBIL ART GUIDANCE SRL | 28 m |
| KIP NIGHTS S.R.L. | 28 m |
| ADDED VALUE SERVICES SRL inactiv | 34 m |
| KITE CORPORATION SRL | 34 m |
| SUN SAIL MANAGEMENT SRL | 34 m |
| SABERT TRANS SRL | 39 m |
| SPORTLINE INTERNATIONAL SRL | 42 m |
| ALERGOSTAR S.R.L. | 56 m |
| ALERGOZONE S.R.L. | 56 m |
| EUROMULTISERV SRL | 59 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4939 | 2022 – 2025 |
| 6820 | 2011 – 2021 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Cluj
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25