NEOGAS LPG SRL
CUI 28879075 · J2013000223052
NEOGAS LPG SRL are CUI 28879075, nr. de înregistrare J2013000223052, înmatriculată pe 11.02.2013. Sediul social e în Sat Ghighişeni, Comuna Rieni, jud. Bihor. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4681. În 2025: cifră de afaceri 17.093.774 lei, profit net 320.757 lei, 46 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-06-06 | DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROT | Gaz petrolier lichefiat (GPL) (Rev.2) | 840 lei |
| 2024-04-23 | SCOALA GIMNAZIALA PETOFI SANDOR LIVADA | Gaz petrolier lichefiat (GPL) (Rev.2) | 840 lei |
| 2024-04-01 | DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROT | Gaz petrolier lichefiat (GPL) (Rev.2) | 168 lei |
| 2024-03-04 | DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROT | Gaz petrolier lichefiat (GPL) (Rev.2) | 1 mii lei |
| 2024-02-29 | DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROT | Gaz petrolier lichefiat (GPL) (Rev.2) | 840 lei |
| 2024-02-07 | DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROT | Gaz petrolier lichefiat (GPL) (Rev.2) | 168 lei |
| 2024-01-11 | DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROT | Gaz petrolier lichefiat (GPL) (Rev.2) | 168 lei |
| 2023-11-21 | DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROT | Gaz petrolier lichefiat (GPL) (Rev.2) | 1 mii lei |
| 2023-11-21 | DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROT | Gaz petrolier lichefiat (GPL) (Rev.2) | 159 lei |
| 2023-10-24 | DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROT | Gaz petrolier lichefiat (GPL) (Rev.2) | 798 lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 17 mil lei · mediana 199 mii lei | de 86× mediana |
| Profit net | 321 mii lei · mediana 3 mii lei | de 113× mediana |
| Salariați | 46 · mediana 1 | de 46× mediana |
| Marjă netă | 1.9% · mediana 1.6% | 119% din mediană |
| Cifră pe salariat | 372 mii lei · mediana 224 mii lei | 166% din mediană |
Comparat cu 270.641 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 17.093.774 | 16.675.153 | 14.769.029 | 16.146.067 | 8.984.066 | 7.916.254 | 5.938.913 | 4.823.782 | 3.920.146 | 1.509.160 | — | 0 | 0 | 279.937 | 168.391 |
| Venituri totale | 17.170.044 | 16.691.440 | 14.769.659 | 16.210.791 | 8.984.068 | 7.916.255 | 5.945.625 | 4.823.782 | 3.920.146 | 1.509.160 | 0 | 0 | 0 | 280.706 | 168.392 |
| Cheltuieli totale | 16.675.691 | 15.591.571 | 13.384.878 | 14.921.027 | 8.740.622 | 7.118.923 | 5.679.688 | 4.949.977 | 3.243.478 | 1.226.108 | 28.023 | 0 | 2.879 | 286.966 | 191.510 |
| Profit / pierdere brută | 494.353 | 1.099.869 | 1.384.781 | 1.289.764 | 243.446 | 797.332 | 265.937 | -126.195 | 676.668 | 283.052 | -28.023 | 0 | -2.879 | -6.260 | -23.118 |
| Profit / pierdere netă | 320.757 | 922.714 | 1.159.321 | 1.076.806 | 156.059 | 669.424 | 221.377 | -159.423 | 586.057 | 231.189 | -28.023 | 0 | -2.879 | -6.260 | -23.118 |
| Active imobilizate | 278.293 | 504.501 | 759.764 | 1.080.530 | 1.254.926 | 1.561.570 | 1.860.329 | 816.381 | 105.208 | 107.932 | 96.679 | 96.899 | 96.899 | 376 | 457 |
| Active circulante | 18.842.141 | 17.974.695 | 11.202.014 | 7.860.203 | 5.547.009 | 2.953.911 | 1.057.256 | 704.905 | 743.146 | 463.016 | 8.754 | 2.507 | 2.507 | 9.164 | 55.664 |
| Stocuri | 16.557.027 | 16.680.338 | 10.403.049 | 7.018.115 | 4.669.543 | 2.229.934 | 719.980 | 370.480 | 455.848 | 176.396 | — | — | — | 6.051 | 8.203 |
| Creanțe | 2.191.194 | 1.146.294 | 678.351 | 693.058 | 808.526 | 591.793 | 292.314 | 260.546 | 223.400 | 241.865 | 8.217 | 1.617 | 1.617 | 3.061 | 44.402 |
| Casa și conturi la bănci | 93.920 | 148.063 | 120.614 | 149.030 | 68.940 | 132.184 | 44.962 | 73.879 | 63.898 | 44.755 | 537 | 890 | 890 | 52 | 3.059 |
| Datorii | 17.957.640 | 15.637.639 | 8.883.614 | 7.021.890 | 5.803.839 | 3.004.020 | 2.075.548 | 900.627 | 68.270 | 376.921 | 136.115 | 102.065 | 102.065 | 38.698 | 79.019 |
| Capitaluri proprii | 1.162.794 | 2.841.557 | 3.078.164 | 1.918.843 | 998.096 | 1.511.461 | 842.037 | 620.659 | 780.084 | 194.027 | -30.682 | -2.659 | -2.659 | -29.158 | -22.898 |
| Capital subscris vărsat | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 |
| Număr mediu de salariați | 46 | 44 | 49 | 55 | 50 | 46 | 34 | 25 | 9 | 4 | — | — | — | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | TRANSFER(SOSIRE) din data 08.02.2013 |
| Organ fiscal | Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Bihor |
| CAEN principal | 4681 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | NEOGAS LPG SRL |
| Nr. reg. com. | J2013000223052 |
| EUID | ROONRC.J2013000223052 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2013-02-11 |
| Sediu social | G GHIGHIŞENI, 85, Sat Ghighişeni Com. Rieni, BIHOR |
| Domiciliu fiscal | JUD. BIHOR, SAT GHIGHIŞENI COM. RIENI, G GHIGHIŞENI, NR.85 |
| Telefon | 0769252110 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4681 | 2025 |
| 4671 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
CAEN autorizat (9)
Alte firme din Bihor
| 52298 | FATCOM-IMPEX SRL |
| 71990 | DEVIS SRL |
| 6836324 | AUTOVEST SRL |
| 10433729 | FLAGA GPL ROMÂNIA SRL |
| 16415594 | VOTROM SRL |
| 25889490 | UNIOIL SRL |
| 26182046 | VOT INVEST SRL |
| 30178140 | ALPIN GAS SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08