SZAVA DENT SRL
CUI 29084980 · J2011000924261
SZAVA DENT SRL are CUI 29084980, nr. de înregistrare J2011000924261, înmatriculată pe 08.09.2011. Sediul social e în Municipiul Târgu Mureş, jud. Mureş. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 8623. În 2025: cifră de afaceri 1.557.371 lei, profit net 162.713 lei, 4 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,6 mil lei · mediana 220 mii lei | 709% din mediană |
| Profit net | 163 mii lei · mediana 40 mii lei | 405% din mediană |
| Salariați | 4 · mediana 1 | 400% din mediană |
| Marjă netă | 10.4% · mediana 22.2% | 47% din mediană |
| Cifră pe salariat | 389 mii lei · mediana 202 mii lei | 193% din mediană |
Comparat cu 38.039 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.557.371 | 1.609.916 | 1.544.329 | 1.129.215 | 934.195 | 747.951 | 759.583 | 280.168 | 238.985 | 79.269 | 70.761 | 36.990 | 18.495 | 2.915 | 0 |
| Venituri totale | 1.557.374 | 1.609.917 | 1.544.329 | 1.129.215 | 934.195 | 753.651 | 759.583 | 280.168 | 238.985 | 80.769 | 78.261 | 37.008 | 18.547 | 3.416 | 37 |
| Cheltuieli totale | 1.367.374 | 1.218.834 | 1.113.009 | 869.200 | 787.923 | 612.149 | 605.813 | 212.777 | 154.803 | 92.351 | 65.954 | 48.174 | 29.955 | 39.285 | 14.929 |
| Profit / pierdere brută | 190.000 | 391.083 | 431.320 | 260.015 | 146.272 | 141.502 | 153.770 | 67.391 | 84.182 | -11.582 | 12.307 | -11.166 | -11.408 | -35.869 | -14.892 |
| Profit / pierdere netă | 162.713 | 348.582 | 416.185 | 248.948 | 137.864 | 135.433 | 146.175 | 64.598 | 81.787 | -12.375 | 10.184 | -12.276 | -11.964 | -35.971 | -14.893 |
| Active imobilizate | 292.426 | 324.684 | 183.016 | 192.943 | 228.781 | 289.626 | 283.796 | 125.428 | 127.981 | 88.550 | 96.592 | 104.861 | 113.583 | 121.918 | 55.309 |
| Active circulante | 79.791 | 190.683 | 267.132 | 95.497 | 127.011 | 33.038 | 64.055 | 35.349 | 51.848 | 14.408 | 13.215 | 10.034 | 13.585 | 10.718 | 15.859 |
| Stocuri | 15.923 | 18.867 | 14.161 | 13.813 | 9.486 | 5.265 | 6.333 | — | 749 | 3.130 | — | 1.916 | 4.679 | 4.594 | — |
| Creanțe | 11.182 | 3.468 | 85.179 | 2.200 | 14.810 | 7.019 | 13.330 | 5.120 | 5.000 | 8.489 | 5.788 | 5.300 | 5.000 | 5.000 | — |
| Casa și conturi la bănci | 52.686 | 168.348 | 167.792 | 79.484 | 102.715 | 20.754 | 44.392 | 30.229 | 46.099 | 2.789 | 7.427 | 2.818 | 3.906 | 1.124 | 15.859 |
| Cheltuieli în avans | 8.712 | 6.571 | 6.776 | 1.875 | — | 1.441 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 131.334 | 168.390 | 40.435 | 41.063 | 27.817 | 29.257 | 156.857 | 91.457 | 175.107 | 180.023 | 174.497 | 189.468 | 189.796 | 183.300 | 85.861 |
| Capitaluri proprii | 249.595 | 353.548 | 416.489 | 249.252 | 327.975 | 294.848 | 190.994 | 69.320 | 4.722 | -77.065 | -64.690 | -74.573 | -62.628 | -50.664 | -14.693 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 4 | 3 | 4 | 3 | 3 | 3 | 4 | 3 | 3 | 3 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 08.09.2011 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş |
| CAEN principal | 8623 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SZAVA DENT SRL |
| Nr. reg. com. | J2011000924261 |
| EUID | ROONRC.J2011000924261 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2011-09-08 |
| Sediu social | Str. Bolyai, 16, Mun. Târgu Mureş, MUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. BOLYAI, NR.16, AP.6 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| FEPROCOM IMPEX SRL | aceeași clădire |
| H & S CONSULT SRL | 35 m |
| LOGDEP&MAN SRL | 35 m |
| SUBIREK RENT S.R.L. | 35 m |
| TPT LOGISTICS S.R.L. | 35 m |
| ALEXOV SRL inactiv | 49 m |
| NUCA DE AUR S.R.L. | 49 m |
| NUCIFERE REGIA SRL | 49 m |
| SABION ELEN SRL | 49 m |
| CONSTRULUX BIRIS SRL | 54 m |
| SERVOPRINT SRL | 57 m |
| B I PRO SRL | 67 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 8623 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Mureş
| 326296 | STOMADENT SRL |
| 1199662 | POMADENT SRL |
| 1199719 | NELY MEDICA SRL |
| 1204890 | INTER DENTAR BB SRL |
| 1207145 | A.B.DENTA SRL |
| 1218934 | STOMED SRL |
| 1222420 | KODENT SRL |
| 1247344 | SIR DENT SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08