EDITURA LUXMUNDI SRL
CUI 29323115 · J02/1288/2011 · faliment
EDITURA LUXMUNDI SRL are CUI 29323115, nr. de înregistrare J02/1288/2011, înmatriculată pe 09.11.2011. Sediul social e în Municipiul Arad, jud. Arad. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 5811. În 2022: cifră de afaceri 4.202 lei, pierdere netă 11.071 lei, 0 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Profit net | -2 mii lei · mediana 40 mii lei | sub mediană (pierdere) |
Comparat cu 33.354 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | — | 4.202 | 550 | 28.274 | 9.565 | 14.471 | 46.587 | 40.314 | 135.657 | 13.685 | 73.641 | 7.184 | 0 |
| Venituri totale | 0 | 0 | 0 | 5.019 | 551 | 28.274 | 9.565 | 14.471 | 80.654 | 40.317 | 137.157 | 13.685 | 74.179 | 7.207 | 0 |
| Cheltuieli totale | 2.422 | 2.281 | 1.776 | 15.939 | 6.144 | 24.666 | 12.726 | 23.371 | 96.197 | 104.614 | 150.416 | 50.439 | 102.992 | 37.727 | 895 |
| Profit / pierdere brută | -2.422 | -2.281 | -1.776 | -10.920 | -5.593 | 3.608 | -3.161 | -8.900 | -15.543 | -64.297 | -13.259 | -36.754 | -28.813 | -30.520 | -895 |
| Profit / pierdere netă | -2.422 | -2.281 | -1.776 | -11.071 | -5.610 | 2.749 | -3.448 | -9.133 | -16.350 | -64.700 | -17.329 | -37.164 | -30.978 | -30.520 | -895 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 | 835 |
| Active circulante | 1.930 | 4.547 | 6.633 | 3.021 | 14.999 | 37.980 | 39.297 | 45.985 | 46.337 | 76.945 | 121.105 | 53.297 | 59.402 | 28.115 | 270 |
| Stocuri | — | — | — | — | 9.618 | 9.618 | 30.664 | 36.959 | 40.033 | 63.957 | 61.956 | 43.473 | 43.889 | 18.184 | — |
| Creanțe | 799 | 799 | 799 | 2.091 | 4.521 | 26.486 | 7.656 | 8.567 | 5.837 | 11.704 | 15.920 | 8.708 | 13.804 | 8.359 | — |
| Casa și conturi la bănci | 1.131 | 3.748 | 5.834 | 930 | 860 | 1.876 | 977 | 459 | 467 | 1.284 | 43.229 | 1.116 | 1.709 | 1.572 | 270 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 4.104 | 4.370 | 4.939 | 5.517 | 6.007 | 3.996 | — | — | — | — |
| Datorii | 232.658 | 232.853 | 232.658 | 227.269 | 228.176 | 249.651 | 253.983 | 257.792 | 249.589 | 264.337 | 241.787 | 152.654 | 121.595 | 59.330 | 1.800 |
| Capitaluri proprii | -230.728 | -228.306 | -226.025 | -224.248 | -213.177 | -207.567 | -210.316 | -206.868 | -197.735 | -181.385 | -116.686 | -99.357 | -62.193 | -31.215 | -695 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 0 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 09.11.2011 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad |
| CAEN principal | 5811 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | EDITURA LUXMUNDI SRL |
| Nr. reg. com. | J02/1288/2011 |
| EUID | ROONRC.J02/1288/2011 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2011-11-09 |
| Sediu social | Str. Teodor Păcăteanu, 2B, Mun. Arad, ARAD |
| Domiciliu fiscal | JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. TEODOR PĂCĂTEANU, NR.2B |
| Telefon | 0257274329 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| VAJDA JA-VA FRUIT SRL inactiv | aceeași clădire |
| DAHYA S.R.L. inactiv | 36 m |
| ZASS AGENT DE ASIGURARE SRL | 36 m |
| JADE CONFECTION SRL | 79 m |
| VEST MARCOMP SRL | 79 m |
| DITAVIC TRANSPORT S.R.L. | 114 m |
| ROMANTIC PHOTOGRAPHY S.R.L. | 114 m |
| ANTALYS ACCOUNTING SRL | 138 m |
| NATARIA INVESTMENTS S.R.L. | 138 m |
| RSA SUPORT SERVICES S.R.L. | 138 m |
| BALITA CONSTRUCT S.R.L. | 151 m |
| MNI SOLUTIONS S.R.L. inactiv | 151 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 5811 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (8)
Alte firme din Arad
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25