ORIONCONT SERVICIICONTABILE SRL
CUI 29357932 · J2011000489313
ORIONCONT SERVICIICONTABILE SRL are CUI 29357932, nr. de înregistrare J2011000489313, înmatriculată pe 18.11.2011. Sediul social e în Loc. Şimleu Silvaniei, Oraş Şimleu Silvaniei, jud. Sălaj. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6920. În 2025: cifră de afaceri 97.700 lei, pierdere netă 26.264 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 98 mii lei · mediana 172 mii lei | 57% din mediană |
| Profit net | -26 mii lei · mediana 31 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | -26.9% · mediana 23.7% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 49 mii lei · mediana 176 mii lei | 28% din mediană |
Comparat cu 103.071 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 97.700 | 147.024 | 287.544 | 296.283 | 292.396 | 260.240 | 206.157 | 200.550 | 192.877 | 191.950 | 62.920 | 66.095 | 64.500 | 57.340 | 1.600 |
| Venituri totale | 158.459 | 162.343 | 335.451 | 312.138 | 294.770 | 264.847 | 206.251 | 200.550 | 192.894 | 191.950 | 62.920 | 66.108 | 65.065 | 57.392 | 1.600 |
| Cheltuieli totale | 184.723 | 83.349 | 273.503 | 250.411 | 188.764 | 137.820 | 118.889 | 79.778 | 96.458 | 160.854 | 36.041 | 52.320 | 61.934 | 53.539 | 1.475 |
| Profit / pierdere brută | -26.264 | 78.994 | 61.948 | 61.727 | 106.006 | 127.027 | 87.362 | 120.772 | 96.436 | 31.096 | 26.879 | 13.788 | 3.131 | 3.853 | 125 |
| Profit / pierdere netă | -26.264 | 66.355 | 59.058 | 58.668 | 103.382 | 124.423 | 85.438 | 118.766 | 94.507 | 29.175 | 24.991 | 11.804 | 1.272 | 3.188 | 105 |
| Active imobilizate | 46.686 | 110.434 | 131.882 | 158.493 | 240.899 | 192.209 | 220.650 | 133.169 | 8.169 | 8.169 | 8.169 | 8.169 | 8.169 | 5.000 | 5.635 |
| Active circulante | 111.002 | 188.501 | 92.753 | 87.660 | 338.069 | 371.668 | 209.518 | 213.217 | 155.455 | 187.095 | 43.693 | 21.170 | 22.272 | 12.182 | 1.590 |
| Stocuri | 1.401 | 901 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 110.551 | 837 | 837 | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 61.039 | 101.682 | 37.383 | 15.250 | 10.650 | 34.400 | 63.660 | 33.970 | 45.300 | 23.800 | 3.800 | 1.300 | 7.500 | 10.000 | — |
| Casa și conturi la bănci | 48.562 | 85.918 | 55.369 | 72.409 | 327.418 | 337.267 | 145.857 | 68.696 | 109.318 | 162.458 | 39.893 | 19.870 | 14.772 | 2.182 | 1.590 |
| Datorii | 51.648 | 48.509 | 30.672 | 92.227 | 107.082 | 133.586 | 124.300 | 91.850 | 27.854 | 124.529 | 10.302 | 12.770 | 7.383 | 13.689 | 6.920 |
| Provizioane | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 18.293 | — | — |
| Capitaluri proprii | 106.040 | 250.426 | 193.963 | 153.926 | 471.886 | 430.291 | 305.868 | 254.536 | 135.770 | 70.735 | 41.560 | 16.569 | 4.765 | 3.493 | 305 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 1 | 5 | 4 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 4 | 2 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 18.11.2011 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Şimleu-Silvaniei |
| CAEN principal | 6920 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ORIONCONT SERVICIICONTABILE SRL |
| Nr. reg. com. | J2011000489313 |
| EUID | ROONRC.J2011000489313 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2011-11-18 |
| Sediu social | Str. Cuza Vodă, 22, CAMERA 3, Orş. Şimleu Silvaniei, SĂLAJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. SĂLAJ, ORŞ. ŞIMLEU SILVANIEI, STR. CUZA VODĂ, NR.22, CAMERA 3 |
| Telefon | 0260678170 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AKASHA DIGITAL S.R.L. | aceeași clădire |
| BLANKO BOUTIQUE SRL-D | aceeași clădire |
| FORTIS BEAUTY & STYLE S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| FORTISACADEMY S.R.L. | aceeași clădire |
| FORTIŞ Y&G LUXMORE S.R.L. | aceeași clădire |
| HEAD SHINE S.R.L. | aceeași clădire |
| IF NEDROM TRADE SRL inactiv | aceeași clădire |
| INTERDEAL MARKETS COMPANY S.R.L. | aceeași clădire |
| LEO-CONTA S.R.L. | aceeași clădire |
| MARVOIDAN SRL | aceeași clădire |
| NOMAD TRANS SRL | aceeași clădire |
| SEMPERCOM HG S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6920 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Sălaj
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25