NAVIA SRL
CUI 29361968 · J33/1051/2011
NAVIA SRL are CUI 29361968, nr. de înregistrare J33/1051/2011, înmatriculată pe 18.11.2011. Sediul social e în Municipiul Fălticeni, jud. Suceava. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4329. În 2025: cifră de afaceri 2.200.786 lei, profit net 72.381 lei, 5 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 2,2 mil lei · mediana 221 mii lei | 996% din mediană |
| Profit net | 72 mii lei · mediana 19 mii lei | 388% din mediană |
| Salariați | 5 · mediana 2 | 250% din mediană |
| Marjă netă | 3.3% · mediana 9.3% | 35% din mediană |
| Cifră pe salariat | 440 mii lei · mediana 141 mii lei | 312% din mediană |
Comparat cu 112.115 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2.200.786 | 2.242.948 | 477.020 | 636.118 | 479.727 | 306.677 | 429.409 | 519.221 | 329.449 | 272.689 | 309.591 | 487.181 | 0 |
| Venituri totale | 2.150.629 | 2.453.733 | 477.020 | 637.891 | 479.728 | 306.679 | 445.318 | 522.817 | 329.574 | 272.689 | 322.830 | 487.232 | 4 |
| Cheltuieli totale | 2.058.327 | 2.248.093 | 578.046 | 558.137 | 316.646 | 283.912 | 416.033 | 501.453 | 280.380 | 237.422 | 369.660 | 526.274 | 22 |
| Profit / pierdere brută | 92.302 | 205.640 | -101.026 | 79.754 | 163.082 | 22.767 | 29.285 | 21.364 | 49.194 | 35.267 | -46.830 | -39.042 | -18 |
| Profit / pierdere netă | 72.381 | 139.696 | -105.796 | 73.710 | 158.285 | 19.700 | 21.915 | 17.866 | 46.787 | 35.267 | -46.830 | -39.042 | -18 |
| Active imobilizate | 204.883 | 274.893 | 270.839 | 287.342 | 67.354 | 73.700 | 4.645 | — | 3.873 | 5.007 | 1.626 | 3.214 | 699 |
| Active circulante | 1.035.175 | 1.655.599 | 1.611.323 | 495.566 | 605.115 | 303.950 | 415.231 | 182.343 | 177.160 | 37.364 | 29.235 | 281.143 | 983 |
| Stocuri | 733.336 | 1.478.136 | 1.312.987 | 2.672 | 186.989 | 143.973 | 47.890 | 1.108 | 50.496 | 6.131 | 7.432 | 94.898 | — |
| Creanțe | 151.988 | 114.558 | 147.613 | 188.348 | 92.356 | 46.399 | 36.246 | 62.223 | 8.754 | 1.287 | 3.977 | 104.156 | — |
| Casa și conturi la bănci | 149.851 | 62.905 | 150.723 | 304.546 | 325.770 | 113.578 | 331.095 | 119.012 | 117.910 | 29.946 | 17.826 | 82.089 | 983 |
| Cheltuieli în avans | 17.390 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 84 | 82 | 82 | — | — | — | — |
| Datorii | 1.169.188 | 1.912.973 | 1.687.685 | 513.635 | 481.649 | 307.223 | 356.373 | 134.820 | 56.769 | 92.794 | 116.551 | 323.217 | 1.500 |
| Venituri în avans | 9.759 | 9.759 | 9.759 | 6.615 | 1.872 | 14.501 | 27.361 | 33.375 | 127.982 | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 78.501 | 7.760 | 184.718 | 262.658 | 188.948 | 55.926 | 36.226 | 14.230 | -3.636 | -50.423 | -85.690 | -38.860 | 182 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 5 | 5 | 9 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | — | 5 | 5 | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Fri Mar 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 18.11.2011 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Fălticeni |
| CAEN principal | 4329 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | NAVIA SRL |
| Nr. reg. com. | J33/1051/2011 |
| EUID | ROONRC.J33/1051/2011 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2011-11-18 |
| Sediu social | Str. Matei Millo, 3, Mun. Fălticeni, SUCEAVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. SUCEAVA, MUN. FĂLTICENI, STR. MATEI MILLO, NR.3 |
| Telefon | 0230545776 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| HARMONY B&B S.R.L. | 125 m |
| GEOTIMANCONSTRUCT S.R.L. | 164 m |
| MYCOACH S.R.L. | 164 m |
| E.S. BEAUTY HELEN S.R.L. inactiv | 188 m |
| CREATIVE UNIQUE DESIGN S.R.L. | 236 m |
| METALOCONS-MONT S.R.L. | 236 m |
| GENY CLAU COM SRL | 248 m |
| CLAUCUPE SRL inactiv | 251 m |
| FLORICUPE S.R.L. inactiv | 251 m |
| MARIOCUPE S.R.L. inactiv | 251 m |
| ŞTEFAN CONSTRUZIONI SRL inactiv | 256 m |
| AEMD-LOGISTIC S.R.L. | 260 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 4329 | 2023 – 2025 |
| 5610 | 2017 – 2020 |
| 5630 | 2011 – 2016 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (29)
Alte firme din Suceava
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08