X ŞI ZERO MEDIA SRL
CUI 29422682 · J2011014519402
X ŞI ZERO MEDIA SRL are CUI 29422682, nr. de înregistrare J2011014519402, înmatriculată pe 07.12.2011. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 1, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 5813. În 2025: cifră de afaceri 371.789 lei, pierdere netă 48.764 lei, 3 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 372 mii lei · mediana 158 mii lei | 235% din mediană |
| Profit net | -49 mii lei · mediana 40 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 3 · mediana 1 | 300% din mediană |
| Marjă netă | -13.1% · mediana 36.4% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 124 mii lei · mediana 221 mii lei | 56% din mediană |
Comparat cu 33.354 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 371.789 | 296.568 | 297.409 | 238.273 | 55.726 | 125.148 | 68.619 | 73.036 | 46.647 | 30.415 | 23.000 | 76.000 | 97.737 | 274.691 |
| Venituri totale | 371.809 | 296.568 | 297.409 | 238.281 | 55.726 | 125.148 | 68.641 | 73.036 | 46.647 | 30.415 | 23.000 | 76.000 | 98.072 | 275.044 |
| Cheltuieli totale | 420.573 | 288.429 | 316.575 | 280.313 | 59.256 | 48.543 | 47.606 | 32.626 | 25.766 | 11.544 | 32.439 | 90.125 | 107.609 | 222.516 |
| Profit / pierdere brută | -48.764 | 8.139 | -19.166 | -42.032 | -3.530 | 76.605 | 21.035 | 40.410 | 20.881 | 18.871 | -9.439 | -14.125 | -9.537 | 52.528 |
| Profit / pierdere netă | -48.764 | 6.588 | -22.141 | -44.415 | -5.202 | 73.099 | 18.977 | 38.394 | 19.483 | 17.959 | -10.129 | -16.405 | -12.207 | 42.183 |
| Active imobilizate | 34.687 | 60.460 | 85.255 | 45.389 | 63.045 | 81.889 | 5.152 | 3.221 | — | — | 0 | 1.227 | 2.651 | 4.074 |
| Active circulante | 107.986 | 137.357 | 78.165 | 92.160 | 88.880 | 87.514 | 76.394 | 59.187 | 62.523 | 48.648 | 26.890 | 40.729 | 42.525 | 64.516 |
| Stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — | — | — | — | — | 240 | 0 | 1.404 | — |
| Creanțe | 85.254 | 58.312 | 67.310 | 51.741 | 32.258 | 19.224 | 45.798 | 56.405 | 46.186 | 41.120 | 24.161 | 31.485 | 30.441 | 43.397 |
| Casa și conturi la bănci | 22.732 | 79.045 | 10.855 | 40.419 | 56.622 | 68.290 | 30.596 | 2.782 | 16.337 | 7.528 | 2.489 | 9.244 | 10.680 | 21.119 |
| Datorii | 107.529 | 112.522 | 84.712 | 36.700 | 8.048 | 20.324 | 5.566 | 5.405 | 21.440 | 27.048 | 23.249 | 28.186 | 15.000 | 26.207 |
| Venituri în avans | 0 | 1.387 | 1.387 | 1.387 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 35.144 | 83.908 | 77.321 | 99.462 | 143.877 | 149.079 | 75.980 | 57.003 | 41.083 | 21.600 | 3.641 | 13.770 | 30.176 | 42.383 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 3 | 2 | 0 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jan 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | TRANSFER(SOSIRE) din data 06.09.2018 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 5813 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | X ŞI ZERO MEDIA SRL |
| Nr. reg. com. | J2011014519402 |
| EUID | ROONRC.J2011014519402 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2011-12-07 |
| Sediu social | Str. Proletarului, 19, Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR PROLETARULUI, NR.19 |
| Telefon | 0723693224 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| DISCO-VERT MED S.R.L. | 29 m |
| SEFORAD CONSTRUCT SRL inactiv | 41 m |
| AEDILLIA CONSTRUCT 90 SRL | 49 m |
| ARTIUS INTEGRATED SIGN SYSTEMS S.R.L. | 49 m |
| COSMAXIM CONSTRUCT S.R.L. | 49 m |
| LEGIS CONSULTING & SOLUTION SRL | 49 m |
| SOFTWARE & SIGNALLING SRL | 49 m |
| D&G SOUND PRODUCTION S.R.L. | 54 m |
| GO FRESH FRUITS & VEGETABLE S.R.L. | 58 m |
| ARKIN SPEDITION S.R.L. | 63 m |
| HARITE S.R.L. | 65 m |
| PRO MEDIA SERVICES SRL | 65 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 5813 | 2025 |
| 5814 | 2012 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (3)
| 35044433 | BOICU LEONARD PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ |
| 36079430 | BOICU ADELINA-FLORENTINA PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ |
CAEN autorizat (12)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25