SPOTEXPO SRL
CUI 29526071 · J2012000020269
SPOTEXPO SRL are CUI 29526071, nr. de înregistrare J2012000020269, înmatriculată pe 11.01.2012. Sediul social e în Municipiul Târgu Mureş, jud. Mureş. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4633. În 2025: cifră de afaceri 3.131.030 lei, profit net 193.055 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 3,1 mil lei · mediana 199 mii lei | de 16× mediana |
| Profit net | 193 mii lei · mediana 3 mii lei | de 68× mediana |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 6.2% · mediana 1.6% | 388% din mediană |
| Cifră pe salariat | 1,6 mil lei · mediana 224 mii lei | 700% din mediană |
Comparat cu 270.691 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3.131.030 | 2.415.059 | 1.386.365 | 610.305 | 255.230 | 8.897 | 105.214 | 123.321 | 61.635 | 24.098 | 28.845 | 32.626 | 38.499 | 18.140 |
| Venituri totale | 3.133.998 | 2.523.196 | 1.663.029 | 934.709 | 514.433 | 199.406 | 178.346 | 123.322 | 61.635 | 24.098 | 28.845 | 32.626 | 38.499 | 18.140 |
| Cheltuieli totale | 2.909.306 | 2.038.772 | 1.446.224 | 678.156 | 337.604 | 158.343 | 144.886 | 117.999 | 47.178 | 29.976 | 24.894 | 27.890 | 25.675 | 17.713 |
| Profit / pierdere brută | 224.692 | 484.424 | 216.805 | 256.553 | 176.829 | 41.063 | 33.460 | 5.323 | 14.457 | -5.878 | 3.951 | 4.736 | 12.824 | 427 |
| Profit / pierdere netă | 193.055 | 416.232 | 200.175 | 237.215 | 163.117 | 39.069 | 31.677 | 4.090 | 12.608 | -6.601 | 3.086 | 3.756 | 11.669 | -118 |
| Active imobilizate | 248.101 | 221.112 | 16.798 | 26.480 | 36.725 | 39.247 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 510 | 510 | 510 |
| Active circulante | 1.163.694 | 961.211 | 824.609 | 612.065 | 253.235 | 83.993 | 56.526 | 24.899 | 23.957 | 9.075 | 19.594 | 15.504 | 11.776 | 3.213 |
| Stocuri | 468.716 | 335.939 | 176.064 | 269.526 | 64.733 | 8.077 | -3.418 | -3.463 | -1.455 | -2.122 | 3.172 | 266 | 926 | 104 |
| Creanțe | 500.999 | 379.657 | 488.675 | 263.020 | 82.232 | 15.404 | 2.562 | 2.363 | 4.565 | 296 | 0 | 0 | 200 | 0 |
| Casa și conturi la bănci | 193.979 | 244.226 | 159.870 | 79.519 | 106.270 | 60.512 | 57.382 | 25.999 | 20.847 | 10.901 | 16.422 | 15.238 | 10.650 | 3.109 |
| Datorii | 376.510 | 286.705 | 302.224 | 206.937 | 64.967 | 33.804 | 6.159 | 6.209 | 4.357 | 2.082 | 1.000 | 506 | 535 | 3.641 |
| Venituri în avans | 181 | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | 0 |
| Capitaluri proprii | 1.035.104 | 895.618 | 539.183 | 431.608 | 224.993 | 89.436 | 50.367 | 18.690 | 19.600 | 6.993 | 18.594 | 15.508 | 11.751 | 82 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 1 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Sat Oct 01 2022 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 11.01.2012 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş |
| CAEN principal | 4633 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SPOTEXPO SRL |
| Nr. reg. com. | J2012000020269 |
| EUID | ROONRC.J2012000020269 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2012-01-11 |
| Sediu social | Str. Armoniei, 4, Mun. Târgu Mureş, MUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. ARMONIEI, NR.4, AP.10 |
| Telefon | 0742217133 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ECONCEPT RIDESHARING S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| TURTU DELTAWARE S.R.L. | aceeași clădire |
| PHI MAX SRL | 39 m |
| ALLPRODEALS S.R.L. | 41 m |
| ANDY COSTI FRUIT SRL | 41 m |
| ART LINE SRL | 41 m |
| HAGINVEST LDF S.R.L. inactiv | 41 m |
| INFO SMART PC S.R.L. | 41 m |
| MANAGEMENT ASIG SRL | 41 m |
| PRODATH SRL | 41 m |
| SILVANUS PRODSERV COM SRL inactiv | 41 m |
| FLORINA S. FLOW COACHING S.R.L. inactiv | 45 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 7311 | 2012 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (5)
| 2527610 | SC "PROD COM TODAX" SRL |
| 22616010 | E&C ENERGY INDUSTRIES SRL |
| 29063600 | HUZA R IOAN PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ |
| 29223400 | MOLDOVAN VASILE DANIEL NICU PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ |
CAEN autorizat (10)
Alte firme din Mureş
| 1237006 | LUMINA PRODCOM SRL |
| 12033184 | MEGASALT SRL |
| 13958065 | EXCELO MILK SRL |
| 17057290 | CHEITA SRL |
| 23932127 | TOTAL ICE DISTRIB SRL |
| 24745720 | LACTO SIG SRL |
| 29436084 | TEO MILK SRL |
| 29767460 | ION & CIPRIAN SERVCOM SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25