VITIS S.R.L.
CUI 2975419 · J1992000906189
VITIS S.R.L. are CUI 2975419, nr. de înregistrare J1992000906189, înmatriculată pe 09.06.1992. Sediul social e în Comuna Dragoteşti, jud. Gorj. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2025: cifră de afaceri 196.851 lei, profit net 8.995 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 197 mii lei · mediana 199 mii lei | 99% din mediană |
| Profit net | 9 mii lei · mediana 3 mii lei | 318% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 4.6% · mediana 1.6% | 287% din mediană |
| Cifră pe salariat | 197 mii lei · mediana 224 mii lei | 88% din mediană |
Comparat cu 270.686 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 196.851 | 190.552 | 180.949 | 258.952 | 222.432 | 230.727 | 243.627 | 184.529 | 174.228 | 155.166 | 166.533 | 158.520 | 104.317 | 110.549 | 115.630 |
| Venituri totale | 196.851 | 190.552 | 180.949 | 258.952 | 222.432 | 230.727 | 243.627 | 184.529 | 174.228 | 155.166 | 166.533 | 158.520 | 104.317 | 110.549 | 115.630 |
| Cheltuieli totale | 185.888 | 175.799 | 174.040 | 259.386 | 233.112 | 242.314 | 251.515 | 203.656 | 176.925 | 157.765 | 163.872 | 157.880 | 111.437 | 117.037 | 119.669 |
| Profit / pierdere brută | 10.963 | 14.753 | 6.909 | -434 | -10.680 | -11.587 | -7.888 | -19.127 | -2.697 | -2.599 | 2.661 | 640 | -7.120 | -6.488 | -4.039 |
| Profit / pierdere netă | 8.995 | 12.848 | 5.100 | -3.024 | -12.903 | -13.690 | -10.080 | -20.973 | -4.440 | -4.150 | -2.336 | -4.115 | -10.031 | -6.488 | -4.039 |
| Active imobilizate | 4.301 | 4.301 | 4.301 | 4.301 | 4.301 | 4.301 | 4.301 | 4.301 | 3.201 | 3.201 | — | — | — | — | 0 |
| Active circulante | 38.754 | 28.964 | 14.986 | 8.851 | 11.427 | 8.657 | 10.621 | 4.687 | 11.652 | 12.519 | 16.259 | 18.434 | 23.145 | 21.925 | 20.369 |
| Stocuri | 38.071 | 27.181 | 13.158 | 7.343 | 11.014 | 8.453 | 8.111 | 4.552 | 10.968 | 11.860 | 14.532 | 15.453 | 21.209 | 19.228 | 19.683 |
| Creanțe | — | — | — | — | 45 | — | — | 0 | 540 | 546 | 549 | 551 | 552 | 554 | 562 |
| Casa și conturi la bănci | 683 | 1.783 | 1.828 | 1.508 | 368 | 204 | 2.510 | 135 | 144 | 113 | 1.178 | 2.430 | 1.384 | 2.143 | 124 |
| Datorii | 115.748 | 114.952 | 113.822 | 112.788 | 112.339 | 96.666 | 84.939 | 68.925 | 53.817 | 50.244 | 46.634 | 46.472 | 47.068 | 35.817 | 37.773 |
| Capitaluri proprii | -72.693 | -81.687 | -94.535 | -99.636 | -96.611 | -83.708 | -70.017 | -59.937 | -38.964 | -34.524 | -30.375 | -28.038 | -23.923 | -13.892 | -17.404 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | — | — | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 | — | — | — | — | — | 2 | 2 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 02.02.1993 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Motru |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | VITIS SRL |
| Nr. reg. com. | J18/906/1992 |
| EUID | ROONRC.J1992000906189 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-06-09 |
| Sediu social | Com. Drăgoteşti, GORJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. GORJ, COM. DRĂGOTEŞTI |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4711 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (9)
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Gorj
| 2155729 | DECOM SRL |
| 2155770 | VICEN SRL |
| 2156198 | EXMIRI-DAN SRL |
| 2157070 | MOTU-IMPEX SRL |
| 2157169 | NICONI SRL |
| 2157584 | DIC IMPEX SRL |
| 2157665 | COMERŢ-CONSULT SRL |
| 2157673 | SAVINI SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25