LOGICOM SOFTWARE SRL
CUI 29761476 · J2012000138203
LOGICOM SOFTWARE SRL are CUI 29761476, nr. de înregistrare J2012000138203, înmatriculată pe 20.02.2012. Sediul social e în Municipiul Deva, jud. Hunedoara. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6210. În 2025: cifră de afaceri 1.104.357 lei, pierdere netă 148.098 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-06-26 | Teatrul de Arta Deva | Cartuse de toner (Rev.2) | 29 lei |
| 2024-06-26 | Teatrul de Arta Deva | Cartuse de toner (Rev.2) | 102 lei |
| 2024-06-26 | Teatrul de Arta Deva | Cartuse de toner (Rev.2) | 95 lei |
| 2024-06-26 | Teatrul de Arta Deva | Piese si accesorii pentru computere (Rev | 80 lei |
| 2024-06-26 | Teatrul de Arta Deva | Cartuse de toner (Rev.2) | 108 lei |
| 2024-06-26 | Teatrul de Arta Deva | Cartuse de toner (Rev.2) | 29 lei |
| 2024-06-26 | Teatrul de Arta Deva | Piese si accesorii pentru computere (Rev | 267 lei |
| 2024-06-26 | Teatrul de Arta Deva | Cartuse de toner (Rev.2) | 69 lei |
| 2024-05-29 | SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA DEVA | Cartuse de toner (Rev.2) | 550 lei |
| 2024-04-18 | Teatrul de Arta Deva | Repararea si intretinerea echipamentului | 3 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,1 mil lei · mediana 286 mii lei | 386% din mediană |
| Profit net | -148 mii lei · mediana 113 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | -13.4% · mediana 45.2% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 552 mii lei · mediana 297 mii lei | 186% din mediană |
Comparat cu 28.578 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.104.357 | 1.608.059 | 1.622.581 | 1.295.471 | 900.692 | 641.190 | 441.044 | 530.194 | 426.815 | 493.901 | 648.356 | 517.090 | 434.449 | 303.796 |
| Venituri totale | 1.104.357 | 1.608.059 | 1.622.581 | 1.295.471 | 900.692 | 656.493 | 441.044 | 530.194 | 426.815 | 493.901 | 648.356 | 517.090 | 434.495 | 303.465 |
| Cheltuieli totale | 1.221.658 | 1.280.318 | 1.323.510 | 1.020.346 | 702.642 | 551.859 | 421.629 | 466.572 | 376.142 | 482.274 | 613.962 | 489.016 | 428.857 | 294.368 |
| Profit / pierdere brută | -117.301 | 327.741 | 299.071 | 275.125 | 198.050 | 104.634 | 19.415 | 63.622 | 50.673 | 11.627 | 34.394 | 28.074 | 5.638 | 9.097 |
| Profit / pierdere netă | -148.098 | 281.950 | 282.855 | 262.135 | 189.044 | 97.680 | 14.501 | 58.320 | 46.641 | 8.947 | 27.250 | 21.083 | 1.953 | 6.888 |
| Active imobilizate | 219.296 | 118.772 | 180.172 | 64.188 | 48.467 | 64.417 | 81.817 | 93.719 | 109.710 | 125.694 | 141.678 | 158.134 | 21.140 | 29.590 |
| Active circulante | 1.447.858 | 1.346.881 | 1.294.564 | 1.152.060 | 931.762 | 450.657 | 289.428 | 282.809 | 294.000 | 152.462 | 274.140 | 137.961 | 87.606 | 80.677 |
| Stocuri | 328.962 | 418.182 | 435.582 | 507.510 | 372.786 | 229.914 | 182.865 | 200.667 | 218.316 | 119.180 | 117.100 | 50.568 | 27.058 | 24.662 |
| Creanțe | 462.868 | 571.544 | 519.415 | 335.777 | 330.053 | 118.960 | 61.829 | 52.435 | 36.605 | 31.583 | 155.769 | 83.255 | 60.312 | 55.960 |
| Casa și conturi la bănci | 656.028 | 357.155 | 339.567 | 308.773 | 228.923 | — | 44.734 | 29.707 | 39.079 | 1.699 | 1.271 | 4.138 | 236 | 55 |
| Datorii | 515.805 | 166.205 | 457.238 | 481.605 | 507.721 | 231.610 | 185.461 | 205.045 | 290.748 | 211.835 | 358.444 | 265.971 | 99.463 | 103.179 |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 242 | — |
| Capitaluri proprii | 1.151.349 | 1.299.448 | 1.017.498 | 734.643 | 472.508 | 283.464 | 185.784 | 171.483 | 112.962 | 66.321 | 57.374 | 30.124 | 9.041 | 7.088 |
| Capital subscris vărsat | — | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 4 | 5 | 5 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 20.02.2012 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara |
| CAEN principal | 6210 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | LOGICOM SOFTWARE SRL |
| Nr. reg. com. | J2012000138203 |
| EUID | ROONRC.J2012000138203 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2012-02-20 |
| Sediu social | Aleea Begoniei, 5, Mun. Deva, HUNEDOARA |
| Domiciliu fiscal | JUD. HUNEDOARA, MUN. DEVA, ALEEA BEGONIEI, NR.5 |
| Telefon | 0040724556162 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| DELTA TOTAL SRL | aceeași clădire |
| EXIGO T & T IMPEX S.R.L. inactiv | 45 m |
| GINETTE HAYR STYL S.R.L. | 61 m |
| ELITE FINISHES S.R.L. | 83 m |
| EMA TRANS SPRINT S.R.L. inactiv | 83 m |
| WARTUNG S.R.L. | 83 m |
| CLUB NAUTIC CERNA S.R.L. | 84 m |
| D&A IMPEX SRL inactiv | 84 m |
| FEMAR PROD SRL inactiv | 84 m |
| TRIMTECH S.R.L. | 84 m |
| AYANELSA S.R.L. | 92 m |
| GYNTERNEMED S.R.L. | 92 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6201 | 2012 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (44)
Alte firme din Hunedoara
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25