MURANIM GRUP SRL
CUI 29761603 · J2012000144042
MURANIM GRUP SRL are CUI 29761603, nr. de înregistrare J2012000144042, înmatriculată pe 20.02.2012. Sediul social e în Municipiul Bacău, jud. Bacău. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 7112. În 2025: cifră de afaceri 2.182.179 lei, profit net 374.284 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 2,2 mil lei · mediana 172 mii lei | de 13× mediana |
| Profit net | 374 mii lei · mediana 31 mii lei | de 12× mediana |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 17.2% · mediana 23.7% | 73% din mediană |
| Cifră pe salariat | 1,1 mil lei · mediana 176 mii lei | 620% din mediană |
Comparat cu 103.076 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2.182.179 | 1.638.032 | 1.516.881 | 1.230.084 | 1.432.034 | 1.419.606 | 869.280 | 622.856 | 565.670 | 410.404 | 497.247 | 430.283 | 840.266 | 754.108 |
| Venituri totale | 2.268.820 | 1.717.215 | 2.203.920 | 1.230.084 | 1.432.034 | 1.419.606 | 869.280 | 622.856 | 565.970 | 410.690 | 497.540 | 430.283 | 840.279 | 754.109 |
| Cheltuieli totale | 1.814.356 | 1.546.719 | 1.340.520 | 1.171.272 | 1.439.105 | 1.344.350 | 945.087 | 709.740 | 596.922 | 586.865 | 561.080 | 472.611 | 879.099 | 819.130 |
| Profit / pierdere brută | 454.464 | 170.496 | 863.400 | 58.812 | -7.071 | 75.256 | -75.807 | -86.884 | -30.952 | -176.175 | -63.540 | -42.328 | -38.820 | -65.021 |
| Profit / pierdere netă | 374.284 | 124.756 | 842.360 | 46.512 | -21.391 | 61.060 | -84.500 | -93.112 | -36.613 | -176.175 | -63.540 | -42.328 | -38.820 | -65.021 |
| Active imobilizate | 296.511 | 426.669 | 102.110 | — | — | — | — | — | 15.707 | 34.355 | 53.003 | 72.843 | 53.880 | 1.192 |
| Active circulante | 454.098 | 154.085 | 402.603 | 339.503 | 294.998 | 237.164 | 129.766 | 186.151 | 123.662 | 87.673 | 221.033 | 191.542 | 215.264 | 170.539 |
| Stocuri | 702 | 53.733 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 419 | 419 | — |
| Creanțe | 384.118 | 26.643 | 309.621 | 104.557 | 155.992 | 87.387 | 114.298 | 73.074 | 80.415 | 77.105 | 209.732 | 117.186 | 124.532 | 36.367 |
| Casa și conturi la bănci | 69.278 | 73.709 | 92.982 | 234.946 | 139.006 | 149.777 | 15.468 | 113.077 | 43.247 | 10.568 | 11.301 | 73.937 | 90.313 | 134.172 |
| Datorii | 376.125 | 398.542 | 177.693 | 854.843 | 856.849 | 777.624 | 731.286 | 703.171 | 563.277 | 509.323 | 485.155 | 410.353 | 372.786 | 236.552 |
| Capitaluri proprii | 374.484 | 182.212 | 327.020 | -515.340 | -561.851 | -540.460 | -601.520 | -517.020 | -423.908 | -387.295 | -211.119 | -145.968 | -103.642 | -64.821 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 3 | 3 | — | — | — | — | 3 | 4 | — | 4 | 3 | 7 | 6 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Sun Oct 01 2023 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 20.02.2012 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău |
| CAEN principal | 7112 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MURANIM GRUP SRL |
| Nr. reg. com. | J2012000144042 |
| EUID | ROONRC.J2012000144042 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2012-02-20 |
| Sediu social | Str. Energiei, 37, Mun. Bacău, BACĂU |
| Domiciliu fiscal | JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. ENERGIEI, NR.37, SC.B, AP.8 |
| Telefon | 0747227617 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ADELPHIA SRL inactiv | aceeași clădire |
| ADIORA SRL | aceeași clădire |
| ARHIMIND S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| BELLAMI CONCEPT S.R.L. | aceeași clădire |
| BRAND & BUILD S.R.L. | aceeași clădire |
| BRANPIS SRL | aceeași clădire |
| CARO INVEST SRL inactiv | aceeași clădire |
| CENTRO ACUSTICO ITALIANO SRL | aceeași clădire |
| CREATIVE MEDIA BACĂU S.R.L. | aceeași clădire |
| CROMSYS SRL | aceeași clădire |
| EUROCHIM INTERNATIONAL S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| FAB THERM PVC S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 7112 | 2012 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (13)
Sunt 13 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (8)
Alte firme din Bacău
| 944424 | FOR YOU SRL |
| 945330 | SALIA SERV SRL |
| 947269 | CRINAS SRL |
| 951650 | ROMAN LAROM SNC |
| 977529 | ANDRONIC TEHNIC SERAFIM SNC |
| 985688 | MAPAMOND SRL |
| 2816219 | ELIMO-PLUS SRL |
| 4277846 | DRUM PROIECT SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25