DEZALEX AUTOSERV SRL
CUI 29914316 · J29/401/2012
DEZALEX AUTOSERV SRL are CUI 29914316, nr. de înregistrare J29/401/2012, înmatriculată pe 15.03.2012. Sediul social e în Sat Băneşti, Comuna Băneşti, jud. Prahova. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 3831. În 2025: cifră de afaceri 1.236.804 lei, profit net 166.684 lei, 6 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,2 mil lei · mediana 392 mii lei | 316% din mediană |
| Profit net | 167 mii lei · mediana 10 mii lei | de 16× mediana |
| Salariați | 6 · mediana 3 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 13.5% · mediana 2.7% | 500% din mediană |
| Cifră pe salariat | 206 mii lei · mediana 186 mii lei | 111% din mediană |
Comparat cu 4.547 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.236.804 | 1.416.889 | 933.625 | 759.177 | 659.123 | 425.690 | 527.828 | 192.873 | — | — | — | 0 | 0 | 0 |
| Venituri totale | 1.237.356 | 1.416.739 | 933.700 | 858.675 | 657.810 | 425.932 | 527.894 | 192.873 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cheltuieli totale | 1.028.475 | 1.131.642 | 707.453 | 743.928 | 790.292 | 632.786 | 638.201 | 149.808 | — | — | — | — | — | 12 |
| Profit / pierdere brută | 208.881 | 285.097 | 226.247 | 114.747 | -132.482 | -206.854 | -110.307 | 43.065 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -12 |
| Profit / pierdere netă | 166.684 | 248.494 | 217.370 | 106.160 | -138.841 | -210.166 | -115.585 | 41.123 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -12 |
| Active imobilizate | 825.989 | 655.504 | 703.147 | 479.547 | 383.049 | 313.346 | 233.691 | 77.202 | 51.375 | 51.375 | 51.202 | 189 | 189 | 189 |
| Active circulante | 785.784 | 718.249 | 417.604 | 344.423 | 510.467 | 541.226 | 535.569 | 752.470 | 445 | 445 | 618 | 188 | 188 | 188 |
| Stocuri | 249.821 | 227.385 | 80.043 | 225.756 | 343.700 | 225.678 | 461.196 | 628.029 | — | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 133.952 | 64.439 | 25.054 | 51.799 | 107.003 | 248.972 | 58.240 | 18.438 | — | — | — | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 402.011 | 426.425 | 312.507 | 66.868 | 59.764 | 66.576 | 16.133 | 106.003 | 445 | 445 | 618 | 188 | 188 | 188 |
| Datorii | 1.296.345 | 1.225.010 | 1.220.501 | 1.141.090 | 1.316.797 | 1.139.012 | 843.534 | 788.361 | 51.632 | 51.632 | 51.632 | 189 | 189 | 189 |
| Capitaluri proprii | 315.428 | 148.743 | -99.750 | -317.120 | -423.281 | -284.440 | -74.274 | 41.311 | 188 | 188 | 188 | 188 | 188 | 188 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 6 | 4 | 3 | 3 | 3 | 4 | 4 | 2 | — | — | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 15.03.2012 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Câmpina |
| CAEN principal | 3831 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | DEZALEX AUTOSERV SRL |
| Nr. reg. com. | J29/401/2012 |
| EUID | ROONRC.J29/401/2012 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2012-03-15 |
| Sediu social | Str. Soarelui, 1100, Sat Băneşti Com. Băneşti, PRAHOVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. PRAHOVA, SAT BĂNEŞTI COM. BĂNEŞTI, STR. SOARELUI, NR.1100 |
| Telefon | 0724035757 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CENTRUL DE RECUPERARE "FIZIO POINT" CAMPINA S.R.L. | aceeași clădire |
| DEZALEX REPAIRS S.R.L. | aceeași clădire |
| GRANI TAXI SRL inactiv | aceeași clădire |
| MENDOZA DISTRIBUTION SRL | aceeași clădire |
| TRAVICOM CONSTRUCT SRL inactiv | aceeași clădire |
| VYLLADY CONST SRL | aceeași clădire |
| ACF INTERSERV CONSULTING SRL | 88 m |
| ATARIZ INVEST SRL | 88 m |
| CIV TRACTARI 23 S.R.L. | 88 m |
| CONTEXLEG SRL | 88 m |
| CRAFTMEDIA BUSINESS S.R.L. | 88 m |
| DIDILEX STYLE ART SRL | 88 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 3831 | 2012 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (10)
Alte firme din Prahova
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25