KOVSZA MEDICAL SRL
CUI 29918253 · J26/260/2012
KOVSZA MEDICAL SRL are CUI 29918253, nr. de înregistrare J26/260/2012, înmatriculată pe 16.03.2012. Sediul social e în Municipiul Târgu Mureş, jud. Mureş. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4618. În 2025: cifră de afaceri 237.622 lei, profit net 134.786 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 238 mii lei · mediana 199 mii lei | 120% din mediană |
| Profit net | 135 mii lei · mediana 3 mii lei | de 48× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 56.7% · mediana 1.6% | de 35× mediana |
| Cifră pe salariat | 238 mii lei · mediana 224 mii lei | 106% din mediană |
Comparat cu 270.686 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 237.622 | 120.000 | 285.055 | 370.535 | 148.443 | 302.415 | — | — | — | — | — | 0 | 0 |
| Venituri totale | 237.622 | 138.539 | 285.055 | 370.535 | 148.443 | 302.415 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cheltuieli totale | 100.508 | 108.259 | 88.362 | 67.710 | 40.130 | 29.475 | — | — | 400 | — | — | 3.486 | 4.925 |
| Profit / pierdere brută | 137.114 | 30.280 | 196.693 | 302.825 | 108.313 | 272.940 | 0 | 0 | -400 | 0 | 0 | -3.486 | -4.925 |
| Profit / pierdere netă | 134.786 | 28.923 | 193.842 | 299.194 | 106.589 | 264.348 | 0 | 0 | -400 | 0 | 0 | -3.486 | -4.925 |
| Active imobilizate | 14.700 | 34.300 | 53.900 | 73.500 | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.188 |
| Active circulante | 160.535 | 19.431 | 191.252 | 272.161 | 122.733 | 257.701 | — | — | — | — | — | — | 1.020 |
| Stocuri | 79 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 145.600 | 11.900 | 85.745 | 236.216 | 62.407 | 222.415 | — | — | — | — | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 14.856 | 7.531 | 105.507 | 35.945 | 60.326 | 35.286 | — | — | — | — | — | — | 1.020 |
| Datorii | 40.209 | 24.568 | 51.070 | 46.227 | 15.904 | 7.170 | 13.816 | 13.816 | 13.816 | 13.416 | 13.416 | 13.416 | 12.138 |
| Capitaluri proprii | 135.026 | 29.163 | 194.082 | 299.434 | 106.829 | 250.531 | -13.816 | -13.816 | -13.816 | -13.416 | -13.416 | -13.416 | -9.930 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | — | 1 | 1 | — | — | — | — | — | — | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 16.03.2012 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş |
| CAEN principal | 4618 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | KOVSZA MEDICAL SRL |
| Nr. reg. com. | J26/260/2012 |
| EUID | ROONRC.J26/260/2012 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2012-03-16 |
| Sediu social | Bld. 1 Decembrie 1918, 191, Mun. Târgu Mureş, MUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, BLD. 1 DECEMBRIE 1918, NR.191, AP.37 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| DOG STYLE SRL inactiv | aceeași clădire |
| ELECTRO M&H SERV S.R.L. | aceeași clădire |
| SKATE BAR SRL inactiv | aceeași clădire |
| BEATRIX QUALITY CONSULTING S.R.L. | 26 m |
| BIJUPREST SRL | 26 m |
| DEVSOFTLABS S.R.L. | 26 m |
| DIGITAL MARKETING BUTIK S.R.L. | 26 m |
| EDI SOFTWARE HOUSE S.R.L. | 26 m |
| K.ZS. ORIGINAL PRODUCTION S.R.L. | 26 m |
| MATADOR PRODCOM SRL inactiv | 26 m |
| MYTRADINGSOFTWARE SRL | 26 m |
| SER CONS PRO S.R.L. | 26 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4618 | 2020 – 2025 |
| 4646 | 2013 – 2019 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (7)
CAEN autorizat (5)
Alte firme din Mureş
| 496738 | JULINEX SRL |
| 3389140 | REDIMEX TERMO COM IMPEX SRL |
| 3839873 | RETIS IMPEX SRL |
| 11155884 | FITT-BEAUTY SRL |
| 13922720 | COTRACO SRL |
| 16059012 | EDUARD PROD SRL |
| 17756662 | ANDKRIMO SRL |
| 17886913 | HELA MICHELA SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25