COVORAŞUL FERMECAT S.R.L.
CUI 29923462 · J2012000188152
COVORAŞUL FERMECAT S.R.L. are CUI 29923462, nr. de înregistrare J2012000188152, înmatriculată pe 16.03.2012. Sediul social e în Municipiul Târgovişte, jud. Dâmboviţa. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 9610. În 2025: cifră de afaceri 1.096.472 lei, profit net 360.815 lei, 3 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,1 mil lei · mediana 129 mii lei | 847% din mediană |
| Profit net | 361 mii lei · mediana 4 mii lei | de 99× mediana |
| Salariați | 3 · mediana 1 | 300% din mediană |
| Marjă netă | 32.9% · mediana 3.6% | 914% din mediană |
| Cifră pe salariat | 365 mii lei · mediana 112 mii lei | 328% din mediană |
Comparat cu 30.788 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.096.472 | 809.649 | 866.183 | 1.017.713 | 1.094.010 | 794.945 | 446.813 | 397.838 | 228.660 | 129.744 | 6.047 | 25.555 | 6.624 | 800 |
| Venituri totale | 1.165.606 | 812.208 | 866.183 | 1.025.339 | 1.094.010 | 805.718 | 446.813 | 397.838 | 228.660 | 129.744 | 6.047 | 25.555 | 6.624 | 800 |
| Cheltuieli totale | 737.403 | 874.946 | 1.063.427 | 338.067 | 355.519 | 192.566 | 123.036 | 101.528 | 29.039 | 12.369 | 686 | 1.319 | 1.480 | 2.568 |
| Profit / pierdere brută | 428.203 | -62.738 | -197.244 | 687.272 | 738.491 | 613.152 | 323.777 | 296.310 | 199.621 | 117.375 | 5.361 | 24.236 | 5.144 | -1.768 |
| Profit / pierdere netă | 360.815 | -77.344 | -232.226 | 678.557 | 728.630 | 605.095 | 319.308 | 292.331 | 195.064 | 113.482 | 5.180 | 23.469 | 4.945 | -1.768 |
| Active imobilizate | 147.878 | 138.048 | 91.556 | 135.296 | 82.241 | 72.381 | — | — | 0 | 413 | 413 | 413 | 1.405 | 2.782 |
| Active circulante | 402.182 | 248.469 | 270.744 | 1.332.930 | 908.636 | 944.172 | 982.024 | 654.573 | 349.622 | 147.308 | 32.742 | 27.381 | 4.171 | 650 |
| Stocuri | 26.289 | 26.289 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 375.126 | 204.753 | 245.098 | 177.634 | 358.621 | 744.203 | 89.420 | 67.993 | 61.316 | 651 | 650 | 650 | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 767 | 17.427 | 25.646 | 1.155.296 | 550.015 | 199.969 | 892.604 | 586.580 | 288.306 | 146.657 | 32.092 | 26.731 | 4.171 | 650 |
| Datorii | 466.789 | 664.061 | 562.500 | 679.013 | 230.221 | 379.432 | 79.813 | 21.669 | 9.049 | 2.213 | 1.129 | 948 | 2.199 | 5.000 |
| Capitaluri proprii | 83.271 | -277.544 | -200.200 | 789.213 | 760.656 | 637.121 | 902.211 | 632.904 | 340.573 | 145.508 | 32.026 | 26.846 | 3.377 | -1.568 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 3 | 9 | 9 | 7 | 4 | 3 | 1 | — | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 16.03.2012 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa |
| CAEN principal | 9610 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | COVORAŞUL FERMECAT S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2012000188152 |
| EUID | ROONRC.J2012000188152 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2012-03-16 |
| Sediu social | Str. Radu de la Afumaţi, 3, Mun. Târgovişte, DÂMBOVIŢA |
| Domiciliu fiscal | JUD. DÂMBOVIŢA, MUN. TÂRGOVIŞTE, STR. RADU DE LA AFUMAŢI, NR.3, BL.18F, ET.3, AP.15 |
| Telefon | 0726304033 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ACAD DESIGN SRL inactiv | aceeași clădire |
| ADMAVILI SRL inactiv | aceeași clădire |
| AG CAPITAL S.R.L. | aceeași clădire |
| ANDRE VIO DIVERT SRL inactiv | aceeași clădire |
| ANGHELESCU GEORGIANA CONSULTANŢĂ ŞI PROIECTARE S.R.L.-D. inactiv | aceeași clădire |
| ANTO-ROS COM SRL | aceeași clădire |
| APEX CREATIVE HUB S.R.L. | aceeași clădire |
| ASI OPTIM EUROPE S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ASPERO IT-RO TRADING S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| BELLA SRL | aceeași clădire |
| BERTONY SRL | aceeași clădire |
| BIOMEDICA SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (4)
| 6622 | 2021 – 2025 |
| 9601 | 2017 – 2020 |
| 6622 | 2016 |
| 9601 | 2012 – 2015 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (11)
Sunt 11 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (6)
Alte firme din Dâmboviţa
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25