SCAMA ŞIC SRL
CUI 29944651 · J2012000320172
SCAMA ŞIC SRL are CUI 29944651, nr. de înregistrare J2012000320172, înmatriculată pe 21.03.2012. Sediul social e în Municipiul Galaţi, jud. Galaţi. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4933. În 2025: cifră de afaceri 34.066 lei, profit net 1.804 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 34 mii lei · mediana 158 mii lei | 22% din mediană |
| Profit net | 2 mii lei · mediana 5 mii lei | 35% din mediană |
| Marjă netă | 5.3% · mediana 3.2% | 166% din mediană |
Comparat cu 94.327 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 34.066 | 35.950 | 39.190 | 47.492 | 54.728 | 28.038 | 37.444 | 34.566 | 42.125 | 46.448 | 46.736 | 96.551 | 159.941 | 65.321 |
| Venituri totale | 34.066 | 35.950 | 39.190 | 47.492 | 54.728 | 28.038 | 37.444 | 34.566 | 42.125 | 46.508 | 47.736 | 101.451 | 159.941 | 65.321 |
| Cheltuieli totale | 31.927 | 37.983 | 40.248 | 38.318 | 34.636 | 20.895 | 20.327 | 17.413 | 31.448 | 31.213 | 41.800 | 84.249 | 122.529 | 72.073 |
| Profit / pierdere brută | 2.139 | -2.033 | -1.058 | 9.174 | 20.092 | 7.143 | 17.117 | 17.153 | 10.677 | 15.295 | 5.936 | 17.202 | 37.412 | -6.752 |
| Profit / pierdere netă | 1.804 | -2.711 | -1.058 | 7.794 | 19.885 | 6.554 | 16.040 | 16.116 | 9.412 | 13.899 | 4.504 | 14.158 | 32.613 | -8.712 |
| Active imobilizate | — | — | 2.425 | 7.275 | 12.125 | 16.975 | — | — | — | — | — | 12.455 | 24.941 | 41.179 |
| Active circulante | 11.271 | 23.910 | 38.277 | 95.434 | 112.751 | 87.809 | 98.490 | 82.487 | 71.385 | 57.510 | 43.422 | 30.610 | 1.733 | 30 |
| Stocuri | — | 675 | — | 1.550 | 1.550 | 1.550 | 1.550 | — | — | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 186 | 641 | 1.319 | 83.000 | 100.100 | 10.100 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 11.085 | 22.594 | 36.958 | 10.884 | 11.101 | 76.159 | 96.940 | 82.487 | 71.385 | 57.510 | 43.422 | 30.610 | 1.733 | 30 |
| Cheltuieli în avans | 529 | 1.087 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 0 | 0 | 494 | 263 | 207 | 0 | 260 | 298 | 5.312 | 849 | 659 | 4.806 | 2.573 | 49.721 |
| Capitaluri proprii | 11.800 | 24.997 | 40.208 | 102.446 | 124.669 | 104.784 | 98.230 | 82.189 | 66.073 | 56.661 | 42.763 | 38.259 | 24.101 | -8.512 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 21.03.2012 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi |
| CAEN principal | 4933 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SCAMA ȘIC SRL |
| Nr. reg. com. | J2012000320172 |
| EUID | ROONRC.J2012000320172 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2012-03-21 |
| Sediu social | Str. Ionel Fernic, 8, Mun. Galaţi, GALAŢI |
| Domiciliu fiscal | JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. IONEL FERNIC, NR.8, BL.N17, SC.2, ET.4, AP.48 |
| Telefon | 0755919320 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 8 MULTIMEDIA INDUSTRIES S.R.L. | aceeași clădire |
| AMENAJARI ZPR CONSTRUCT S.R.L. | aceeași clădire |
| ANAIDDENTAL DR. SERBAN S.R.L. | aceeași clădire |
| BRO TRANSPORT S.R.L. | aceeași clădire |
| EULALIA SRL | aceeași clădire |
| FAIRY ANGEL LAND S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| GIA KARINA CRIS SRL-D inactiv | aceeași clădire |
| LA BARAZOI S.R.L. | aceeași clădire |
| PIMAR TURISMO S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| RASIM MOONBLOCK FORETAG S.R.L. | aceeași clădire |
| REALTOP DC PHONE S.R.L. | aceeași clădire |
| ANGEDEEA SRL inactiv | 48 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4932 | 2012 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Galaţi
| 4411858 | STOVIAL IMPEX SRL |
| 5340607 | NOELA SRL |
| 7254227 | RAZI SI BAMBI SRL |
| 7946562 | SEGER IMPEX SRL |
| 15235382 | ELTIDO SRL |
| 15740295 | COTRAUS SRL |
| 16107217 | GABRIDAN SRL |
| 16402985 | HELDANAR SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25