TERRA HOTELS MANAGEMENT SRL
CUI 29964624 · J26/289/2012 · dizolvare
TERRA HOTELS MANAGEMENT SRL are CUI 29964624, nr. de înregistrare J26/289/2012, înmatriculată pe 23.03.2012. Sediul social e în Municipiul Sighişoara, jud. Mureş. Este neplătitoare de TVA, INACTIVĂ fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 5510. În 2022: cifră de afaceri 99.470 lei, profit net 67.884 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Profit net | -205 lei · mediana 1 mii lei | sub mediană (pierdere) |
Comparat cu 55.578 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 10 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | — | 99.470 | — | — | — | — | — | 1.248 |
| Venituri totale | 0 | 0 | 1 | 99.478 | 0 | 467.267 | 450.700 | 414.296 | 200.000 | 271.158 |
| Cheltuieli totale | 205 | 348 | 350 | 28.610 | 78.389 | 409.652 | 223.516 | 1.406 | 1.455 | 2.533 |
| Profit / pierdere brută | -205 | -348 | -349 | 70.868 | -78.389 | 57.615 | 227.184 | 412.890 | 198.545 | 268.625 |
| Profit / pierdere netă | -205 | -348 | -349 | 67.884 | -78.389 | 52.379 | 227.184 | 412.890 | 198.545 | 268.588 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | 233.902 | — | — | — |
| Active circulante | 12 | 42 | 65 | 215 | 48.927 | 133.203 | 75.838 | 413.130 | 198.745 | 268.788 |
| Creanțe | — | — | — | — | 37.582 | 129.547 | — | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 12 | 42 | 65 | 215 | 11.345 | 3.656 | 75.838 | 413.130 | 198.745 | 268.788 |
| Datorii | 11.180 | 11.005 | 10.680 | 10.480 | 74.697 | 80.584 | 82.316 | 0 | 0 | 0 |
| Capitaluri proprii | -11.168 | -10.963 | -10.615 | -10.265 | -25.770 | 52.619 | 227.424 | 413.130 | 198.745 | 268.788 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | INACTIV |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jan 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | SUSPENDARE ACTIVITATE din data 01.08.2025 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Sighişoara |
| CAEN principal | 5510 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | TERRA HOTELS MANAGEMENT SRL |
| Nr. reg. com. | J26/289/2012 |
| EUID | ROONRC.J26/289/2012 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2012-03-23 |
| Sediu social | Pţa. Hermann Oberth, 25, Mun. Sighişoara, MUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MUREŞ, MUN. SIGHIŞOARA, PŢA. HERMANN OBERTH, NR.25, AP.4 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CENTRAL PARK HOTEL SIGHISOARA SRL | aceeași clădire |
| CENTRAL PARK RESTAURANT SIGHISOARA SRL | aceeași clădire |
| JOSEF T. RESTAURANT S.R.L. | aceeași clădire |
| PIAŢA CETĂŢII SCHASSBURG SRL | aceeași clădire |
| PIAȚA CETĂȚII SIGHIȘOARA SRL | aceeași clădire |
| TERRA CAPITAL CONSTRUCT INVEST SRL inactiv | aceeași clădire |
| TERRA CAPITAL SRL | aceeași clădire |
| GEORGIA CONSTRUCT IMPEX SRL inactiv | aceeași clădire |
| BM CONSULT CONSTRUCT SRL inactiv | 26 m |
| EAGLE&ARCE S.R.L. | 43 m |
| AND BAKERY S.R.L. | 52 m |
| ALEX LOFT PARADISE SRL | 60 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 5510 | 2016 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (10)
Sunt 10 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (0)
Niciunul.
Alte firme din Mureş
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25