BAB SUD S.R.L.
CUI 30214367 · J12/1349/2012 · radiată
BAB SUD S.R.L. are CUI 30214367, nr. de înregistrare J12/1349/2012, înmatriculată pe 18.05.2012. Sediul social e în Municipiul Cluj-Napoca, jud. Cluj. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6832. În 2023: cifră de afaceri 274.316 lei, profit net 114.443 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 274 mii lei · mediana 124 mii lei | 221% din mediană |
| Profit net | 114 mii lei · mediana 17 mii lei | 688% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 41.7% · mediana 19.4% | 215% din mediană |
| Cifră pe salariat | 137 mii lei · mediana 172 mii lei | 80% din mediană |
Comparat cu 55.927 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 12 ani (lei)
| Indicator | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 274.316 | 299.788 | 289.368 | 298.348 | 295.328 | 247.837 | 218.762 | 218.303 | 219.685 | 212.427 | 214.378 | 97.800 |
| Venituri totale | 288.286 | 299.788 | 289.368 | 298.348 | 298.580 | 247.837 | 218.762 | 218.303 | 219.685 | 212.427 | 214.378 | 97.800 |
| Cheltuieli totale | 171.018 | 354.065 | 180.631 | 183.333 | 251.973 | 270.688 | 257.344 | 225.227 | 211.404 | 184.474 | 144.114 | 31.872 |
| Profit / pierdere brută | 117.268 | -54.277 | 108.737 | 115.015 | 46.607 | -22.851 | -38.582 | -6.924 | 8.281 | 27.953 | 70.264 | 65.928 |
| Profit / pierdere netă | 114.443 | -57.275 | 106.190 | 112.032 | 43.622 | -25.329 | -40.770 | -9.107 | 1.690 | 21.580 | 63.833 | 62.994 |
| Active imobilizate | 1.250 | 1.250 | 788 | 1.188 | 1.988 | 23.147 | 56.107 | 88.996 | 120.382 | 153.258 | 3.124 | 6.160 |
| Active circulante | 364.400 | 186.932 | 399.406 | 275.378 | 153.109 | 34.326 | 55.519 | 146.869 | 82.384 | 58.646 | 131.539 | 70.741 |
| Creanțe | 337.138 | 180.138 | 394.496 | 269.479 | 143.479 | 17.083 | 1.835 | 5.050 | 70.950 | 3.201 | 3.144 | — |
| Casa și conturi la bănci | 27.262 | 6.794 | 4.910 | 5.899 | 9.630 | 17.243 | 53.684 | 141.819 | 11.434 | 55.445 | 128.395 | 70.741 |
| Cheltuieli în avans | 0 | — | 507 | 728 | 1.937 | 1.669 | 3.024 | 392 | 2.080 | 1.285 | 1.040 | 1.059 |
| Datorii | 308.242 | 245.217 | 160.267 | 143.050 | 134.822 | 80.551 | 110.730 | 143.067 | 54.549 | 64.582 | 8.676 | 14.766 |
| Capitaluri proprii | 57.408 | -57.035 | 240.434 | 134.244 | 22.212 | -21.409 | 3.920 | 93.190 | 150.297 | 148.607 | 127.027 | 63.194 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 4 | 3 | 4 | 6 | 6 | 5 | 6 | 8 | — | — | 8 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | RADIERE din data 18.12.2024 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj |
| CAEN principal | 6832 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | BAB SUD S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J12/1349/2012 |
| EUID | ROONRC.J12/1349/2012 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2012-05-18 |
| Sediu social | Str. Iugoslaviei, 72, Mun. Cluj-Napoca, CLUJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. IUGOSLAVIEI, NR.72, SC.3, ET.4, AP.33 |
| Telefon | 0722838720 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ADITA AUTO SRL inactiv | aceeași clădire |
| AG ALTERNATIV CAR S.R.L. | aceeași clădire |
| AG BATI SRL | aceeași clădire |
| BAB NORD S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| BIG WHITE DRIVER S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| BLACK CERAMIC SRL-D inactiv | aceeași clădire |
| CARTEL COFFEE SUPPLY S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| DUST BUSTERS SRL inactiv | aceeași clădire |
| GELATO DESIGN S.R.L. | aceeași clădire |
| INSIDE FACT PATH S.R.L. | aceeași clădire |
| JA & S INTERNATIONAL SRL | aceeași clădire |
| LEED MKT S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6832 | 2012 – 2023 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (22)
Sunt 22 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Cluj
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25